fbpx

Archive

Hosting Nasıl Taşınır?

Hosting Taşıma Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Hostin Nasıl Taşınır? Web siteniz için en önemli unsur olan hosting firması seçimi oldukça önemlidir. Büyük bir titizlik ve dikkat sonucunda, çeşitli araştırmalar yaparak hosting firması hakkında karar vermeniz gerekmektedir. Web sitenizi bulundurduğunuz host firması, görünüşte sadece sitenizin hızını ve güvenliğini etkiler görünümde olsada, google’da bulunduğunuz sıralamadan seo çalışmalarının başarılı sonuçlanmasına kadar pek çok önemli ayrıntılar içermektedir.

Çeşitli nedenler yüzünden, web sitenizi barındırdığınız host firması sıkıntılar yaşamanıza neden olduğunda hosting trasferi yapmak en hızlı çözümdür. Sitenizin alt yapısında WordPress kullanıyorsanız WordPress hosting paketlerimizi önerebiliriz.  

hosting_nasil_tasir

Hosting Taşıma Nasıl Yapılır?

Host firması değikliği yaparken dosyalarınızın transferi genellikle, web sitesi için seçilen yeni firma tarafından yapılmaktadır. Fakat transfer olayını kendi kendine yapmak isteyen web sahipleri için şu şekilde yönlendirme yapabiliriz:

Hosting Taşıma Sırasında Yapılması Gerekenler;

 • Öncelikle ilk adım olarak web sitenizde bulunan dosyalarınızı taşırken dosya, yazı, resim gibi herhangi bir veri kaybına uğramamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Veri taşıyacağınız hosting firmasına ftp yoluyla bağlanıp sitenize ait olan dosyaları kopyalayarak yedekleri alıyorsunuz.
 • Eski host firmasının C paneline girerek, PhpMyAdmin paneline giriş yapıyoruz.
 • PhpMyAdmin de solda bulunan menü üzerinden veritabanı seçeneğinden dışa aktar ikonunu tıklıyoruz. Ardından Özel-Tüm olası seçenekleri göster ikonu tıklanıyor ve tümünü seç diyoruz.
 • Yazıların en alt kısmına inerek git ikonu sayesinde veritabanı dosyasının tüm yedekleri alınır
 • Yeni Host firmasına Ftp ile bağlanılır ve aldığınız ftp yedeklerini buraya sürükleyerek dosya değişikliği yapılsın bölümüne evet diyip yeni hosting firmasında veri tabanı dosyası oluşturuyoruz
 • Cpanelden PhpMyAdmin e girip bu kez soldaki aynı menüden içe aktar kısmını işaretleyerek, eski hosting firmasından alınan yedekler yeni host firmasına aktarılır.
 • Domain yönetim paneline girerek web sitenizin dns ayarlarını değiştirilir.

Bir önceki yazımız olan DDOS Saldırı başlıklı makalemizde DDOS saldırı, Host Firması ve Teknik Bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

hosting_nasil_tasir_gorsel

Hosting Nedir?

Hosting Nedir ?

Genel anlamda hosting web sitelerinin verileri ile bilgilerinin toplandığı ve barındırıldığı, ihtiyaç duyulması durumunda erişim sağlanmasını sağlayan web sitesi barındırma anlamına geliyor. Yayınlanacak web sitesinin içeriği, tahmini ziyaretçi sayısı, türü ve hazırlanırken kullanılan yazılım diline göre farklı hosting yanı barındırma seçenekleri bulunur. Bu seçenekleri incelediğimiz hosting sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Web hosting nedir sorusunun cevabının tam anlamıyla karşılığı barındırma hizmeti, barındırma sağlayıcısı, web sitesi yani web sayfalarının internette kullanıcılar tarafından görüntülenmesi için gerekli sunucu altyapısı ve hizmetleri sağlayan şirketlerin verdiği hizmetin bütünüdür gibi alternatifler şeklinde de tanımlayabiliriz.

Biz SunucuYeri olarak tüm hosting ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Hosting paketlerimiz kurumsal , linux, windows , seo hosting, wordpress hosting ve reseller hosting gibi paketlerimiz ile kullanıcılarımıza ihtiyaçları doğrultusunda bir çok farklı seçeneklerde hizmet sağlamaktayız.

İlginizi çekebilir; WordPress Hosting Nedir

Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Web siteleri html , php , .net core v.b yazılım dili kullanılarak farklı platformlarda yazılan web ara yüzlerinden oluşmaktadır. Ayrıca web sitesi bileşenleri css , Javascript , video , resimler vb. bir çok içerikten oluşmaktadır. Şirketlerin ve bireylerin internet ortamına bir web sitesi yada web sayfası yayınlamasına olanak veren bir hizmettir. Bu web siteleri “Fiziksel yada sanal Sunucular” olarak adlandırılan serverlar üzerinde depolanmaktadır. İnternet kullanıcıları web sitenizi görüntülemek istediklerinde tek yapmaları gereken web sitenizin adresini veya etki alanını tarayıcılarına yazmaktır.Daha sonra sunucunuza bağlanacak ve web sayfalarınız tarayıcı aracılığıyla onlara teslim edilecektir. Bizde sunucuyeri olarak veri merkezi üzerinde kesintisiz hizmet odaklı konumlandırdığımız sunucularla yedekli İnternet bağlantılarıyla web sitelerinizi barındırmaktayız. Sitelerinizi barındırmak için alan adınızın olması gerekmektedir. Bir alan adınız yoksa, domain kayıt sayfamızdan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Hosting Özellikleri

Hosting özellikleri olarak SunucuYeri olarak sunduğumuz hizmetlerin bir bölümünü aşağıda sizlerle paylaşmaktayız. Yüzlerce bileşen sitelerinizin daha hızlı çalışması için litespeed desteği gibi bir çok imkan sağlamaktadır. Ek ihtiyaç ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta : Alanı adı (ör. www.sunucuyeri.com) ve barındırma şirketiniz tarafından sağlanan e-posta hesabı özellikleri ile etki alanı e-posta hesapları oluşturabilirsiniz (örneğin, adiniz@siteniz.com.tr).

FTP Erişimi : FTP bilgisayarınızdan web sunucunuza dosya yüklemenizi sağlamaktadır. Dosyalarınızı bilgisayarınızdan hosting alanınıza aktararak web sitenizin internet üzerinden erişilmesini sağlayabilirsiniz.Böylelikle tüm dünyaya kendinizi yada şirketinizi tanıtabilir eticaret sitelerinizle satışlar yapabilirsiniz.

SQL Desteği : SunucuYeri olarak kullanıcılarımıza mysql , mssql , oracle , mongodb v.b bir çok özellik sunmaktadır.

Php Desteği : SunucuYeri php 5.4 ,5.5 ,5.6 ……7,2 ve 7,4 tüm php sürümlerini desteklemektedir.

Hazır Site Desteği : SunucuYeri olarak sizlere yüzlerce hazır site scriptleri sunarak sadece sürükle, bırak , düzenle seçenekleriyle kolayca bir web sitesi oluşturmanıza ve yayınlamanıza olanak sağlar.

Hosting Firması Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Hosting Firması Seçimi Nasıl Yapılmalı? Neden Önemli?

Günümüzde, teknoloji çağını hakkını vererek yaşamamız, internete olan bağlılığımızı artırmış, alışverişlerimizi bile internet ortamında yapar hala gelmemize neden olmuştur. İnternetin bu kadar aktif olarak kullanılması sebebiyle site sahiplerinin daha fazla ziyaretçi çekebilmek için kullandığı teknolojilere eskisinden çok daha fazla önem vermesine sebep olmaktadır. Web siteleri ne kadar güncel olsa bile hizmet alınan hosting firması alt yapısı stabil ve güncel değilse web sitelerinde çeşitli sıkıntılar çıkmaktadır. Bir web siteniz varsa ve geleceğe yönelik yatırımlar içindeyseniz hep trafiği karşılayabilecek güçte, hemde Google açısından en önemli seo kriterlerinden biri olan hız sorununu çözebilecek kalitede bir hosting firması ile çalışmalısınız. Peki hosting firması seçimi nasıl yapılmalıdır?

Hosting Firması Seçimi Nasıl Yapılmalı? Neden Önemli?

Hosting Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Hosting firması seçiminde dikkat etmemiz gereken unsurlar şunlardır:

 • Host Firması mutlaka yer sağlayıcı belgesine sahip olmalıdır.
 • Host Sitesinin titizliği ve kalitesi, kendi web sitesine verdiği üzenle ortaya çıkar. Mutlaka kendi web sitesini inceleyin.
 • Arama motorları yardımıyla hosting firmasını araştırın.
 • Host firmasının size yazılım desteği verip vermeyeceği hakkında bilgi alın
 • Host firmasının adresi ve telefonu konusunda açıklığını kontrol edin, bireysel olarak hosting verenlerden uzak durmaya gayret edin.
 • Host firmanızın size sunduğu paketlerin kapsamları. siteniz ile ilgili olarak google açısından önemlidir.
 • Host firmasının verdiği hizmetleri, web siteniz açısından dikkatle izleyin.
hosting-firmasi-secimi-nasil-yapilir-neden-onemlidir

Hosting firmasına bağlı bulunan sitelerin hızı: Web sitenizin geç açılması, hem sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin sıkılıp siteden ayrılmasına neden olur hem de google, yahoo, bing ve yandex gibi arama motorları sitenizi kontrol etmek için yaptığı ziyarette  site indeksinizi incelemesini zorlaştırması sebebiyle sitenizi spam olarak algılayıp; yasaklanmasına, ceza almasına ve ya Page Rankınızın düşmesine neden olmaktadır.

hosting-firmasi-secimi-nasil-yapilir-neden-onemlidir

Hosting Firması Hizmetleri

Host firması hizmetlerinde özenle kontrol edeceğiniz ayrıntılar:

 • Disk alanı
 • Aylık trafik veri transferi
 • Günlük yedekleme paketi
 • Mysql veri paketi
 • FTP hesapları
 • E-mail otomatik cevaplandırma sistemi
 • POP3 ve İMAP
 • SSL
 • Hizmet Kapasitesi
hosting-firmasi-secimi-nasil-yapilir-neden-onemlidir

DNS Nasıl Değiştirilir

DNS Nedir? Nasıl Değiştirilir?

DNS Nasıl değiştirilir? Çeşitli nedenler yüzünden web sitenizin barındığı host firmasından başka bir host firmasına taşımak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenler; kendi domaininizin kalitesinden memnun kalmayıp, daha kaliteli bir host hizmeti alma isteğiniz, web sitenizde meydana gelen bulunduğunuz host firmasına ait teknik destek ekibinin yetersiz kalması gibi pek çok sebebe bağlanabilmektedir.

Yeni hosting firmanızı titiz araştırmalar sonunda inceleyerek bulduktan sonra, web sitenizin yedeklerini veri kaybına uğramaya dikkat ederek alıp, yeni hosting firmanıza eklediniz. Şimdi sırada domain transferi konusundaki son işlem olan web sitenize ait dns değişikliğe gelmektedir. kesintiler,

DNS Nasıl Degistirilir

DNS değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususular

DNS Değişikliği

Web sitesi ile ilgili host firması değişikliği yaptıktan sonra son aşama dns değişikleridir. Dns değişikliklerini şu şekilde yapabilirsiniz:

Web sitenizin domain transferini yaptıktan sonra yeni host firması aracılığı ile size iki adet dns verilir.Bu yeni dnsler; dns1 ve dns2 olarak adlandırılır.

Eski hosting hesabınızın bulunduğu  sitede müşteri giriş paneline geçerek, domain hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

DNS Nasıl Degistirilir

Eski hosting firmasına ait bulunan dns1 ve dns2’yi silerek elinizde bulunan yeni host firmanıza ait dns1 ve dns2 yi kopyalayarak yapıştırıyorsunuz.

Yeni dns’ler kopya yapıldıktan sonra değişikliği kaydet butonuna basarak, yaptığınız değişikliği güncelleyeceksiniz.

Dns değişiklikleri dört saat ile on iki saat arasında tamamlanmaktadır.

Dnslerinizin değişim raporlarını domain sorgulama ya da whois hesabı aracılığı ile alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan DDOS Saldırı başlıklı makalemizde DDOS saldırı, Host Firması ve Teknik Bilgi hakkında bilgiler verilmektedir

DNS Nasıl Degistirilir

Bedava Host Nedir

Bedava Host Nedir? Nasıl Çalışır?

Bedava Hosting Nedir? Nasıl Çalışır? dersek İnternetin oldukça popüler olduğu, günlük hayatımızda olmazsa olmazımız kabul edildiği zamanımızda, web siteleri ile ilgili barınma, depolama ve korunma amacıyla host firmaları artmıştır. Hosting firmaları, rekabet ortamı artıkça yeni paketlerle bu yarışa katılmıştır. Her geçen gün host türleri konusunda gelişimler ve ilerlemeler kayıt ederek, hizmetlerine devam etmektedir.

Bedava Host Nedir

Bedava host diye adlandırılan free host, adından da belli olduğu gibi ücretsiz olarak web sitesini barındıran, güvenliğini sağlayan, dosyalarını koruyan host çeşididir.

Bedava yani free hostlar ikiye ayrılır:

 • Reklamı Free Host
 • Reklamsız Free Host
Bedava Host Nedir

Reklamlı Free Host

Reklamlı bedava hostlar, hosting hizmetini size sunan firmanın istediği reklamları web sitenizde yayınlamanız karşılığında sunulur

Bedava Host Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Bedava hostların web siteniz için avantajlarını ya da sağlayacağı yararları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Free Hosting hizmeti bütçe ayırmadan bu hizmetten yararlanıp web sitenizi korumanızı, barındırmanızı ve internet ortamında yayınlanmasını sağlar.
 • Domain sahibi olmadan da yararlanabileceğiniz bir hizmettir.
 • Alan ve trafik konusunda her hangi bir kısıtlamada bulunmaz.
Bedava Host Nedir

Datacenter Nedir

Datacenter Nedir? İşlevi Nedir?

Datacenter Nedir ? Kelime anlamı veri merkezi olan, datacenter; kısaca bünyesinde web sitelerini barındıran,  host ve hosting firmalarının bağlı bulunduğu yüksek teknoloji kalitesi ile sağlanan bir sunucu deposudur. Kısaca güvenlik açısından kurulan datacenter, verilerin depolanarak korunduğu sunuculardır. Datacenter merkezlerinde nem dengesinin makinelerin sağlığı açısından iyi ayarlanması gerekmektedir.

Datacenter Merkezleri

Datacenter’da Bulunan Sunucular.

Datacenter’da verileri barınan sitelere örnek olarak şunları verebiliriz:

 • sosyal medya siteleri
 • e-ticaret siteleri
 • forum siteleri
 • mobil siteler
 • haber siteleri

Datacenter Servisleri Nelerdir?

Datacenter merkezlerinin verdiği hizmetler ikiye ayrılır:

web siteniz için istediğiniz herhangi bir host firması ile anlaşıp, datacenter merkezlerinde yıllarca web sitenizi koruyabilirsiniz.

Co Location sistemi(server barındırma) Bu sistem ile aldığınız bir bilgisayar kasasını datacenter merkezine elden ya da kargo aracılığı ile iletirsiniz. Datacenter merkezleri size ait olan bu kasayı uygun bir rafa kaldırıp bağlantılarını yapar, yazılımlarını kurup aktif hale getirir. Evde de kurabileceğiniz kanaati taşıdığınız bu sistem, ev ortamlarında oldukça sağlıksız ve maliyetlidir. Datacenter merkezleri hız konusunda da size avantajlar sağlamaktadır

Audio Hosting Nedir?

Audio Hosting  Nasıl Çalışır?

Audio Hosting Nedir son yılların en popüler hosting türlerindendir, diğer adıyla radyo hosting, internet dahilinde radyo yayını yapmak, müzik paylaşımlarında bulunmak, amatör sanatçıların ses kayıtları yapmak, popüler şarkılar ya da konserlerden elde edilen kayıtları sunmak ve ses ile ilgili paylaşımlarınızı sitenize gelen ziyaretçilere iletebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Audio Hosting Nedir
Audio Hosting Nedir

Kurum ve kuruluşlar açısından çok fazla kullanım amacı olan Audio Hosti bireysel kişiler tarafından da kullanılmaktadır.

Audio Hosting Nedir
Audio Hosting Nedir

Audio Host

 Audio Host’un Kullanıldığı Alanlar

Audio (radyo) host web sitenize görsel bir renk katacaktır. Son zamanlarda oldukça tercih edilen Audio, diğer bir deyişle radyo host, şu alanlarda kullanılabilmektedir.

Seminer ve konser paylaşımları

İnternet Radyoları

Web sitenizde arka plan fonu

Müzik siteleri

Dizi ve Sinema siteleri

Ses İle İlgili olan Paylaşımlar

Audio Hosting Nedir
Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Yararları

Audio diğer adıyla Radyo host’un web siteniz için birçok yararı bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını şu şekilde suralayabiliriz:

Web siteniz bünyesinde ses ve müzik dosyalarını gelen ziyaretçilerinizin dinlemesine olanak verir.

Web sitenizin girişine açılış fon müziği konmasını sağlar

Audio Streaming ile ses dosyalarına indirmeden erişebilir ve dinleyebilirsiniz.

Disk alanınızı yüksek seviyeye ya da sınırsız kapasiteye çıkarmanıza neden olur.

Web sitenize ait bant genişliğini kontrol altında tuttuğunuzda gelen ziyaretçilerin radyo ve ya müzik yayın ve paylaşımlarınızı kesintisiz ve mükemmel bir tonla dinlemesini sağlar

Audio Hosting Nedir
Audio Hosting Nedir

Audi Host Kullanan Web Siteleri

Web sitenizde Audi(Radyo) Hosting kullandığınız takdirde, telif hakları konusunu ciddiye alıp önem vermeniz gerekmektedir.

Web sitenizde yayınladığınız şarkı, müzik, konser ve ses kayıtları farklı bir siteden izinsiz bir şekilde alınıp kullanılmamalıdır. Web sitesi yayınlarınızda telif haklarına uymanız gerektiğini önemle belirtiriz.

Telif haklarına uyulmadan yapılan yayınlarınız için caydırıcı nitelikteki cezalar oldukça ağırdır.

Audio Hosting Nedir
Audio Hosting Nedir

Centos cPanel Exim Mail Kuyruğu Temizleme

Centos cPanel Exim Mail Kuyruğu Temizleme Nasıl Yapılır ?

Centos cPanel Exim Mail Kuyruğu  kuyruğunda yer alan mailleri görüntülemek için öncelikle sunucuya ssh üzerinden root ile bağlanarak

# exim -bp

 

komutunu çalıştırdığımızda kuyrukta yer alan maillerin listesini görüntüleyebiliriz.

Kuyrukta bulunan mailleri temizlemek için ssh üzerinden aşağıdaki komutu çalıştırmanız yeterlidir.

# exim -bp | awk ‘/^ *[0-9]+[mhd]/{print “exim -Mrm ” $3}’ | bash           (tüm kuyruğu temizler)

CENTOS 7 DE ROOT ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME ve RESETLEME Başlıklı Makaleyi Buradan Okuyabilirsiniz 

Reseller Hosting Ve Özellikleri

Reseller Hosting Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir?

Reseller hosting, kiralanan web alanının başka sitelerce de kullandırılmasını sağlayan bir web hosting çeşidi olarak biliniyor. Hem unix serverler hem de windows reseller hosting için uygunluk gösteriyor. Reseller hosting herkes tarafından satın alınabilen bir hosting türü olarak dikkat çekiyor. Birçok küçük web hosting şirketleri başlangıç aşamasında reseller hosting satın alarak işe başlayabiliyorlar. Aynı zamanda satın alınan reseller hosting sayesinde alan ve bandwidth satışında da kazanç elde etmek mümkündür.

Reseller Hosting Ve Özellikleri
Reseller Hosting Ve Özellikleri

Reseller web hostinging sayesinde aynı zamanda çok sayıda web sitesini içermesi bakımından aynı zamanda maliyetlerini de azaltması bakımından büyük öneme sahiptir. Tüm bunların yanı sıra web site tasarımcılarının müşterilerine yalnızca bir web sitesi tasarlamakla kalmayıp aynı zamanda web sitenin barındırılması hizmetini de sağlaması bakımından tasarımcı kazancının da artmasına imkan sağlıyor. Yazılımcılar açısından bakıldığında yazılımların komut dosyaları, kod ve web sitelerini geliştirme işlemi esnasında dosyaların barındırılmasını da içermesi bakımından büyük önem taşıyor.

Reseller Hosting Ve Özellikleri
Reseller Hosting Ve Özellikleri

Reseller Web Hostingin Çalışma Usulleri

Reseller web hostingin satın alınmasından önce öncelikle alan adına sahip olunması gerekiyor. Ayrıca bu etki alanı adının web hosting şirketine kayıtlı olması gerekiyor. Reseller web hosting alındığında kullanıcı adına bir kontrol paneli mevcut oluyor. Kontrol paneli sayesinde kullanıcılar bant genişliği, alan, müşteri alan adlarının tanımlanması, erişim izinleri ve yetkilendirme işlemlerini kontrol paneli içerisinde takip etmek mümkün hale gelebiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar web hosting alan satma işlemleri için kendilerinin belirleyecekleri özellik, boyut ve fiyat özelliklerini değerlendirebiliyorlar. Eğer ki kullanıcılar web hosting alanını kendileri kullanmayı düşünüyorlarsa her bir hesabın bant genişliği ve alanı gibi özelliklerini belirlemeleri mümkün hale geliyor.

Reseller Hosting Ve Özellikleri
Reseller Hosting Ve Özellikleri

Reseller Web Hosting Satın Almanın Avantajları

Reseller hostingin en büyük avantajlarından birisi diğer hostinglere göre düşük fiyatlı olmasıdır. Reseller web hosting sayesinde birden çok web sitesi olan yöneticilerin ihtiyaç duydukları alanlara sahip olması için oldukça önemli bir hosting çeşididir. Reseller hostingin bir başka önemli avantajı da kolay bir yönetime sahip olmasıdır. Özellikle bu konularda acemi olan kullanıcılar için reseller web hosting oldukça faydalı olarak ön plana çıkıyor.

Reseller Hosting Ve Özellikleri
Reseller Hosting Ve Özellikleri

Seo Hosting Gerçekten Gerekli Midir?

                 Seo Hosting Gerçekten Gerekli Midir? Faydaları Nelerdir?

SEO hosting gerçekten gereklimidir? Bu kavramı son yılların internet civarında en çok kullanılan kavramlarından birisi olarak ciddi oranda ilgi çekmektedir. SEO bildiğiniz gibi arama motoru sıralamalarında yükselebilmek için yaptılan çalışmaların tamamına verilen bir isimdir. Elbette ki bunun bir hayli değişik mevzu ile ilgisi var. Ancak seo hosting kavramı azıcık daha değişik bir anlamda değerlendirilmesi gereken ve bir hayli değişik kesim tarafından pozitif ya da negatif olarak yorumlar alan bir çeşit hizmet cinsidir. Gerçeğinde ise hosting ürünlerini çok daha fazla sattıran bir kavram olduğu da tam olarak doğru. SEO hosting dediğimiz kavram tamamı ile hosting işletmesinin sizlere sunacağı IP CLASS anlamı ile ilgili olarak bir nitelemeye ulaşır. Bildiğimiz üzere SEO için en verimli hosting IP adresleri bizlerin A CLASS diye söylemiş etmiş olduğumuz eşsiz ve nitelikli IP adresleri olarak ilgi çeker ve alt blokları çok enderdir.

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir
Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

 Seo Hosting Sisteminin Faydaları Ve Avantajları Nelerdir?

Gerçek bir seo hosting aldığınız takdirde bu demek olacak ki web siteniz A CLASS bir IP adresi içerisinde yer alacak ve eşsiz bir blok sahibi olacak. Arama motorlarının gözünde çok daha kısa bir müddet dilimi içerisinde otoriter kimliğine erişmeniz muhtemel olabilecek. Bunun dışında web sitelerinizin devamlı kesintiye uğramaması son derece ehemmiyetlidir.

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir
Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Tam Olarak Nedir?

Öncelikle seo hosting nedir? Tüm dünya genelinde A CLASS IP sistemi ile satılan ve SEO için son derece yararlı olan bir hosting cinsidir. Ancak ülkemiz genelinde A CLASS sınıfında IP satan şirketlerin rakamı bir elin parmaklarını geçmez. Fakat o kadar çok seo hosting satışı yapan seköt var ki bunun hangisinin doğru olup olmadığını sadece sizlere verilecek IP bloklarından anlayabilirsiniz. Gerçeğinde satışları yüksek miktarda arttırmak için geliştirilmiş olan bir nevi pazarlama taktiği olarak bu düşünülebilir. Tam olarak SEO web sitesine uygulayacağınız iç ve dış çalışmalardan oluşur. Tabi ki alan isminin yaşı ya da bu gibi değişik unsurlar ehemmiyetlidir. Ancak nereye giderseniz gidin ve kime sorarsanız sorun mesele web sitenizin hosting ile SEO arasındaki tek ilişkisi IP bloğu olacaktır. Bunun dışında rastgele bir avantaj kesinlikle olası bir şey değildir. Bu doğrudan şirket ile ilgili bir gidişattır ve SEO hosting kavramı ile hiçbir alakası yoktur.

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir
Seo Hosting Gercekten Gereklimidir