Bir Çevrimiçi Öğrenme Platformu mu arıyorsunuz? İşte Seçenekleriniz

Yıllar geçtikçe internet dünyaya tonlarca fayda sağlamıştır ve bunların bazıları pek bilinmemektedir. İletişimi, işbirliğini ve sosyalleşmeyi geliştirmenin yanı sıra, herkes internetin şimdiye kadar yaratılmış en büyük kütüphane olduğunu artık biliyor. İnterneti kullanarak, dünyanın neresinde olursanız olun yeni bilgiler öğrenebilir veya yeni beceriler edinebilirsiniz. Bununla birlikte, öğrenebilecekleriniz ancak bilgiyi internet üzerinden nereden edindiğiniz kadar iyidir. Başka bir deyişle, çevrimiçi öğrenme deneyiminiz büyük ölçüde seçtiğiniz platforma bağlı olacaktır.

Ücretsizden uygun fiyatlı ve premium abonelik platformlarına kadar, çevrimiçi öğrenme fırsatları sunan çok çeşitli siteler var. Bu parçada, bir çevrimiçi kurs platformu ararken göz atmak isteyeceğiniz en popüler seçeneklerden bazılarına bir göz atacağız.

 

1. Öğretilebilir

Kurs sağlayıcı, eğitmen veya ilgilenen bir öğrenci olun, burası uygun bulabileceğiniz yerlerden biridir. Öğretilebilir platformun yakın tarihli bir incelemesinde , MarketerStack, içerik oluşturucuların ve ilgilenen öğrencilerin buluştuğu çevrimiçi kurslar için hepsi bir arada bir platform olarak tanımlıyor. Bir içerik oluşturucu olarak, kurs materyalinizi kolayca oluşturabilir ve çok fazla güçlük çekmeden platform üzerinden satabilirsiniz. Ücretsiz deneme süresi ve çeşitli esnek abonelik seçenekleriyle, Teachable’ın farklı türden öğrenciler için 22.000’den fazla eğitmen ve 34K ayrı kursa ev sahipliği yaptığı söyleniyor.

 

2. Udemy

Bu, sunulan çok çeşitli konu ve kursları bulabileceğiniz tek bir platformda başka bir şey. Birleştirilmiş bir platformdur, daha çok bir portaldır. Öğrenciler herhangi bir programa erişebilirler. Üretkenlik, öğretim, programlama, dil, fitness, sanat, müzik, fitness, kişisel gelişim, yaşam tarzı, onlara isim verin! Bu platformun mutlaka akademik bir ayarı yoktur. Kendin Yap ilgi alanlarınız için sahip olduğunuz küçük becerileri geliştirme ihtiyacı hissettiğinizde, Udemy bakmak için harika bir yer olabilir.

 

3. Beceri Paylaşımı

Bu, daha çok yaratıcı beceriler sağlamaya ve geliştirmeye odaklanan daha az resmi bir platformdur. Bu kurs, derslerin çoğunu, özellikle video biçiminde, görsel formda sunar. Dersler , becerilerinizi test etmek için öğreticiler, ödevler ve zihin teaserları içerir . Dolayısıyla, kendinizi bir Yaratıcı olarak görüyorsanız, Beceri Paylaşımı bakmanız için harika bir yer olabilir. Becerilerinizi diğer yaratıcı beceri ve meslek alanlarının yanı sıra animasyon, film, fotoğrafçılık, iç tasarım ve yazma gibi her konuda geliştirebilirsiniz.

 

4. MasterClass

Burada, farklı alanlarda A-oyuncularından öğretiler ve dersler alırsınız. Örneğin, yemek yapmayı seviyorsanız, Gordon Ramsay’i bilirsiniz, ya bu profesyonelden derse gelirseniz? Kendini profesyonel gibi hissettirecek. Film endüstrisindeyseniz, Martin Scorsese’yi bilirsiniz. Bu derste uzmanlardan gerçekleri ve deneyimleri alarak bu opak mesleklerdeki şeffaflığı göreceksiniz. Bu kurslar, tanıtımlar, dersler, tartışmalar ve çalışma kitapları için video tabanlıdır.

 

5. Coursera

Teknolojiyle ilgili iyi olan şey, her şeyin basitleştirilmiş olması ve neredeyse istediğimiz her şeyi yarı fiyatına almamızdır. Avantajlar, bu platformlardaki profesörler kadar gerçektir. Coursera , sanal olarak öğrenme ortamları sağlamak için üniversiteler ve şirketlerle ortaktır . İyi olan şey; kursun tamamlanması üzerine sertifikalar alacaksınız. Dersler ilginç, interaktif, profesyonel ve zorludur. Konular çoktur, böylece ilgi alanlarınızı seçebilirsiniz.

 

6. Udacity

Teknik beceriler daha yüksek talep görüyor ve günümüz dünyasında kolayca pazarlanabilirler. Yakından bakarsanız, diğer kurslara göre taleplerinin daha yüksek olduğunu fark edeceksiniz. Öğrenme stilini kullanmak ‘kodlama Bootcamp’tır, programları programlama, web geliştirme, veri bilimi ve bulut bilişim üzerine kuruludur. Bir BT uzmanıysanız, bu sizin ideal platformunuzdur. Burada bilginizi genişleteceksiniz. Uygulamalı pratik dersler, uygulamalar, kariyer koçları ve bireysel incelemeler vardır.

7. Çoğul Görüş

Yazılım geliştirme, veri bilimi, bilgi ve siber güvenlik konularına ilgi duyuyorsanız, burası bakmanız için harika bir yer olabilir. Pluralsight ile ilgi ve uzmanlık alanınızla daha derin bağlantı kurmanıza izin verilir. Beceri seviyenizi test etmek için ön testler yapmanıza izin veren mini dereceler gibi programları vardır. Dahası, tam dersi almak istemiyorsanız, bir programda ayak parmağınızı daldırmanıza izin verilir. Bu, size kolaylık ve gönül rahatlığı sunarken zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Çevrimiçi öğrenme, günümüz dünyasında bir şeydir. Hiç kimse her şeyi bilemeyeceğinden, çevrimiçi öğrenmenin de geleceğin bir şeyi olduğunu söylemek güvenlidir. Yukarıdakiler, kariyeriniz ve kişisel gelişiminiz için yeni bir şeyler öğrenmeniz veya yeni bir kursa katılmanız gerektiğinde çevrimiçi olarak göz atabileceğiniz pek çok yerden sadece birkaçıdır.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz