Bir Uzman Gibi Hisse Senedi Alım Satım Yapmak İçin Altı Faydalı Adım

Bazı tüccarların bir kuruş bile kaybetmeden nasıl alım satım yapmayı ve istikrarlı kârların tadını çıkarmayı başardıklarını hiç merak ettiniz mi? Gerçek şu ki, yapmıyorlar. En iyi tüccarlar bile bazen para kaybeder. Genelde para kaybetmeye devam eden diğer tüccarların önüne geçerler.

Bu yazıda, sizi profesyonel bir tüccar olma yolunda ilerletecek bazı stratejileri paylaşacağız.

Daima Bir Ticaret Planı Kullanın

Bir uzman gibi hisse senedi ticareti yapmak istiyorsanız, önce bir ticaret planı oluşturmanız gerekir. Bu, ister acemi ister deneyimli olsun, her tür yatırımcı için gereklidir. Bir ticaret planı, çabalarınızı başarı için neyin önemli olduğuna odaklayacaktır.

Neyi içermesi gerektiğine dair uzun bir tanımlamaya girmeye gerek yok (özellikle de piyasada bunu yapan çok sayıda makale olduğu için), ancak özünde, bu sadece sizin için yola çıkmanız için yolu belirleyen bir araçtır. başarıya yolculuk. Bir ticaret planı ile, başlangıçtan itibaren belirlenen fiyat hedefleri ve çıkış stratejileri gibi şeylere sahip olacaksınız.

 

Ticarete Bir İş Gibi Bakın

Başarılı olmak için ticarete bir iş olarak bakmanız gerekir. Hisse senedi ticareti sadece hisse senedi toplama sanatı değildir. Aynı zamanda kendi kuralları, düzenlemeleri ve vergileri olan bir işletmedir. Eğer yeni iseniz borsa , bunun zor başında bu becerileri öğrenmek için bulabilirsiniz. Ancak, alım satımı bir iş olarak ele alırsanız, riski en aza indirirken borsada para kazanmak için mevcut tüm araç ve finansal araçlardan yararlanabileceksiniz.

 

Teknolojiyi Avantajınız İçin Kullanın

Dünyanın dört bir yanındaki hisse senedi tüccarlarının ortak bir yanı var. Başarılı olmak istiyorlar ve oraya ulaşmak için bir stratejiye ihtiyaçları var. Bu nedenle, en başarılı tüccarlar her zaman daha verimli olmalarına ve hedeflerine daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olacak yeni teknolojilerin arayışındadır.

Bugünlerde hisse senedi ticaretiyle ilgili en iyi şey, tüccar olarak sizin için sunduğu çok miktarda teknolojidir. Tüm bu teknolojiyle birlikte, paranızla ne yapacağınıza karar vermenize yardımcı olacak birçok araç olduğu gibi, bu kadar başarılı olmanıza yardımcı olacak fazlasıyla yeterli uygulama var.

Thinkorswim gibi çeşitli hisse senedi alım satım platformları size grafikler ve hisse senedi uyarıları sağlayabilir. Thinkorswim indirmenizi tamamladıktan sonra , en iyi kararları vermenize yardımcı olacak sayısız bilgiden yararlanabilirsiniz. Ve harika bir tüccar olmak istiyorsanız, sadece zaten sıcak olan hisse senetleri satın alarak kendinizi sınırlamayın!

Ticaret Sermayenizi Koruyun

Hisse senedi alım satımı yaparken yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri alım satım sermayenizi korumaktır. Bu strateji, riskli kararlar vermenizi ve maliyetli hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Her ticaret yaptığınızda, risk altında para vardır. Bu nedenle, önceliğiniz mümkün olduğunca çok paranın kaybolmasını önlemek olmalıdır.

 

Piyasaların Öğrencisi Olun

Borsa öğrenmek için korkutucu bir canavar olabilir. Sadece araştırılacak sayısız şirket değil, aynı zamanda endüstrisinin kendine özgü bir dili var ve onu sıradan kişiler için karmaşık hale getiriyor. Ancak, ticaret hisse senetleri korkutucu olmak zorunda değildir. Başlamak için piyasanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamanız gerekir.

 

Sadece Kaybetmeyi Ödeyebileceğiniz Şeyleri Riske Alın

Hisse senedi ticareti yaparken, akıllı olmakla şanslı olmak arasında büyük bir fark olduğunu her zaman hatırlamalısınız. Hiç kimse geleceği yüzde 100 doğrulukla tahmin edemez ve hisse senedi ticaretinde çok fazla paranızı riske atmanız tavsiye edilmez. Alanında daha fazla deneyim kazandıkça küçük başlamalı ve yatırımlarınızı büyütmelisiniz. Örneğin, ticaret yaparken ipotek için ayrılmış parayı asla kullanmayın.

 

Daima Kaybı Durdurun

Stoploss, hisse senedi pozisyonunuza karşı belirli bir miktarda hareket ettiğinde işleminizi kapatan bir emirdir. Örneğin, 2.000$’lık bir pozisyonunuz ve hisse başına 1.50$’lık bir stop zararınız varsa, bu, hisse senedi pozisyonunuza karşı 1,50$ hareket ederse satacağınız anlamına gelir. Zararı durdur, tüccarın çıkarlarına aykırı hareket eden işlemlerden çıkarak kayıpları en aza indirmek veya önlemek için teknik analizde kullanılan bir emir türüdür. Bu ticaret için maksimum kayıp 2000$ yerine 500$ olur.

Hisse senedi ticareti, tamamen risk yönetimi ve finansal piyasaları bir bütün olarak anlamakla ilgilidir. Bu zorluklara rağmen, bazı akıllı kararlar verirseniz, hisse senedi ticareti eğlenceli ve kazançlı olabilir. Bu adımları izleyerek yavaş yavaş uzman olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz