Çevrimiçi Kurs Platformu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Faktörler

İnsanlar her zaman yeni içerik öğrenmenin ve kendilerini eğitmenin yeni yollarını ararlar. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, çevrimiçi bir platform seçip orada öğrenmektir. İyi haber şu ki, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda platform var ve sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Ne yazık ki, iyi haber aynı zamanda kötü haber, çünkü orada oturmak ve doğru platformu seçmek son derece zor olabilir. Yanlış platformu seçmek, paranızı boşa harcamanıza ve alacağınızı düşündüğünüz bilgiyi alamamanıza neden olabilir. İşte bir çevrimiçi kurs platformu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli faktörler.

Platformun İtibarı

Herkes bir web sitesi oluşturabilir ve size bir şeyi nasıl yapacağınızı öğretebileceğini iddia edebilir. Bu nedenle, öğreneceğiniz web sitesinin size yalnızca doğru değil, aynı zamanda doğru şekilde sunulan bilgiler sunmasını sağlamak size kalmıştır. Bunu yapmak için nasıl gidebilirsin? Düşünebileceğiniz iki ana yönteminiz var.

Yapabileceğiniz ilk şey, platformun incelemelerini okumaktır. Google ile birlikte incelemeler hakkında konuşacak ve yalnızca bu değil, iki platformu birlikte karşılaştıracak birçok site var. Örneğin, Teachable ve Thinkific adında iki harika platform var ve her ikisi de size aradığınız bilgiyi vererek harika bir iş çıkarıyor. Ne yazık ki, ikisi arasında karar vermek zorunda kalacaksınız. Hangi platformun sizin için en iyi olduğunu görmek için Teachable vs Thinkific hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz . Özellikle paranızı harcayacaksanız, her zaman bu şeyler üzerinde araştırma yapmaya bakmalısınız.

Bir platformun itibarını kontrol etmenin ikinci yolu, onlarla kendiniz iletişime geçmektir. İş, işiniz için rekabet edeceğinden, kurslar ve materyalin nasıl teslim edildiği ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacaklardır. Bu, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ilk elden almanın harika bir yoludur. Bazı durumlarda, her şeyi nasıl sevdiğinizi görmek için size bir deneme süresi bile verebilirler. Bir platformu seçmeye karar vermeden önce her zaman bir platformun itibarını doğrulamanız gerekir.

 

Ne öğrenmek istiyorsun

Bu kulağa bariz gelebilir, ancak aynı zamanda oturup ne hakkında öğrenmek isteyeceğinize karar vermelisiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda platform var, ancak hepsi öğrenmek istediğiniz şeye sahip olmayacak . Bir web sitesini araştırırken, aradığınız şeye sahip olup olmadıklarını görmek için birkaç anahtar kelime yazın.

Bir kurs bir web sitesinde listeleniyorsa, genellikle kursta size ne öğretileceğine ve ne beklemeniz gerektiğine dair bir özet verir. Bunu, isteyeceğiniz bir şey olup olmadığını doğrulamak için kullanabilirsiniz. Web sitesinde yeterli materyal yoksa veya aradığınız şekilde teslim edilmiyorsa, kolayca farklı bir platforma geçebilirsiniz. Bir platforma karar vermeden önce her zaman tam olarak ne öğrenmek istediğinizi bilin.

 

Fiyat

Çevrimiçi bir platform seçerken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz son şey fiyattır. “Ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz” sözü bu durumlarda geçerlidir, bu yüzden biraz para biriktirmek istediğinizde, acele etmemelisiniz ve size yardımcı olmayacak bir şeyle sonuçlanmamalısınız.

Oturup bir çevrimiçi platformda ne kadar harcayabileceğinize dair bir bütçe oluşturmak için zaman ayırın. Bu sabit bir sayı olmamalı, bunun yerine gerekirse birkaç dolar ile kıpırdatabilen yumuşak bir sayı olmalıdır. Bu sayıyı bulduktan sonra, o fiyat aralığındaki kursları aramanın zamanı geldi. Her web sitesinde bulunan özellikleri, öğretilen materyalin kalitesiyle karşılaştırmalısınız. Çok az harcarsanız, büyük olasılıkla zayıf veya aradığınız tüm bilgileri içermeyen bir kurs alacaksınız.

Bunlar, öğreniminiz için doğru çevrimiçi platformu seçtiğinizden emin olmak için üç harika yöntemdir. Herhangi bir satın alma işleminde olduğu gibi, oturup bunun gerçekten yapmak istediğiniz bir şey olup olmadığına karar vermek için zaman ayırın. Çevrimiçi olarak ne öğrenmeyi planlıyorsunuz?

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz