Çizim Yaparken Yaratıcı Sürecinizi Geliştirmenin En İyi Yolları

Hepimiz bir noktada yaratıcı bloklar yaşarız. Sanatçılar bile bunu deneyimliyor. Normaldir, ancak bu büyük bir zorluktur, özellikle de bir son teslim tarihine uymanız gerekiyorsa. Neyse ki, yaratıcı sürecinizi geliştirmenin yolları var. Ve yaratıcı bir engel yaşıyorsanız, işte bilmek isteyebileceğiniz bazı ipuçları.

 

Bir Mola Verin

Çoğu zaman, bir proje üzerinde çalışmayı bırakmak zordur çünkü özellikle çizim yaparken zirvemizi kaybedebileceğimizden korkarız. Ancak bu sadece sizi strese sokacak ve ara vermek size daha çok fayda sağlayacaktır.

Beyninizin daha fazla yeni fikir üretmesi için kapalı kalma süresine ihtiyacı var . Bu nedenle, kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, kısa bir yürüyüş yapmak veya dikkatinizi bir süre projenizden uzak tutmanıza yardımcı olacak herhangi bir şey, kendinizi her şeyi tek seferde bitirmeye zorlamak yerine zirveye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Bölünmüş Projeler

Bazen, üzerinde çalışmamız için çok fazla proje verilir ve bu çok zor olabilir. Ve sizi çok fazla büyüttüğünde, yaratıcılığınızı etkileyebilir ve sürecin ortasında sıkışıp kalmanıza neden olabilir.

Bu olursa, yapabileceğiniz şey projelerinizi daha küçük parçalara bölmeye çalışmaktır. Sanat uzmanları gibi https://thedesignest.net diyelim ki, bu artık ezici görünmüyor gibi projelerde ilgi korumak yardımcı olacaktır. Bunu yaparken, tüm projelerinizi hemen tamamlamak üzere olduğunuzu bile fark etmeyeceksiniz.

 

Çalışacak Başkalarını Bulun

Dedikleri gibi, hiç kimse bir ada değildir. Ne zaman sıkışırsanız, başkalarıyla birlikte çalışmak, size yeni fikirler verebilecek başka insanlara sahip olduğunuz için muhtemelen yolunuza devam etmenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, süreç boyunca büyümenize yardımcı olacak tavsiyeler için başvurabileceğiniz birine sahip olacaksınız.

 

Etrafına bak

Sanat her yerde . Nereye bakarsanız bakın, muhtemelen geometrik desenleri, şekilleri, renkleri ve diğer fikirleri ve ilhamları bulacaksınız. Ve dikkatinizi onlara yöneltmeye çalıştığınızda, projeniz üzerinde çalışırken yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olabilirler.

Öyleyse, çizim yaparken sıkışırsanız, etrafınıza bakmaya çalışın. Sadece ilham bulmakla kalmayacak, aynı zamanda zihninizi biraz rahatlatacak, daha iyi düşünmenize ve daha üretken olmanıza yardımcı olacaksınız.

 

Saati İzleme

Çoğumuz projeler üzerinde çalışırken son tarihlerle ilgilenmemiz gerekir. Bu, verilen her görevi bitirmeye çalışırken hissettiğimiz stres ve baskıya katkıda bulunur. Sonuç olarak, yaratıcı bloklarla karşılaşabiliriz.

Bunun olmasını önlemek için, herhangi bir sanat eseri üzerinde çalışırken saati izlememeye çalışın. Bu, kendinizi stresli hissetmenizi önleyecektir. Bunu yapmak, yaptığınız şeyden zevk almanıza da yardımcı olacaktır. Zamanı sıkıştırmanız gerekiyorsa, sadece bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz, ancak saatinizi kontrol etmeye devam etmeyin, böylece baskı altında hissetmezsiniz.

Deneyimli bir sanatçı olsanız bile sıkışmış hissetmeniz normaldir. Ancak sizi durdurmasına ve bu ipuçlarını denemesine izin vermeyin.

About İbrahim Berkay

2000 yılında bilgisayar programcılıpı fakültesinden mezun olduktan sonra sektörde çeşitli bilişim firmaları ve kurumsal yapıların bilgi işlem departmanlarında hizmet verdikten sonra 2013 yılından bu zamana kadar sunucuyeri firmasında sistem mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum Yaz