Dil Öğrenimi için Denemeniz Gereken 6 Ücretsiz Uygulama

İngilizce konuşulan ülkelerdeki yabancı öğrenciler, kimsenin sizin dilinizi konuşmadığı bir yerde yaşamanın ve eğitim almanın ne kadar zor olduğunu bilirler. İnsanlar oraya yeni bir kültüre dalmak ve yeni şeyler öğrenmek için gelseler de, yabancılaşmış ve yalnız hissetmek kolaydır.

Bu makalede, İngilizceyi hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacak en iyi uygulamalardan bazılarına göz atacağız. Dil becerilerinize o kadar güvenmeseniz de , EssayPro’daki kompozisyon yazarlarının yazma ödevlerinizi halletmesine izin verin . Bu arada, hazırladığımız uygulamaların listesine bir göz atın ve hemen öğrenmeye başlayın!

Duolingo

Duolingo, İngilizce öğrenmek için en popüler uygulamalardan biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Araç, soruları sınırlı bir süre içinde yanıtladığınız ve puan aldığınız kısa dersler içerir. Dersler, öğrenme tarzınıza ve alışkanlıklarınıza uyum sağlamak için yapılır. Bu şekilde uygulama sizinle birlikte öğrenir ve bu da biraz heyecan verici olur.

Site gururla, uygulamada geçirilen 34 saatin kolej çalışmalarının tüm bir dönemine eşit olduğunu belirtiyor. En iyi yanı, yeni seviyeleri açabileceğiniz uygulamanın para biriminde motive edici ödüller almanızdır.

Uygulama ücretsizdir, ancak reklam içerir. Reklamsız sürümün kilidini açmak için ayda 8,33 ABD doları, hatta bir yıl önceden ödeme yaparsanız 5,83 ABD doları ödemeniz gerekir.

 

6.000 Kelime

Bu, gramer becerilerine güvenen ancak kelime dağarcığını geliştirmek isteyenler için mükemmeldir. Buradaki kelimeler kategorilere ayrılmıştır, bu da okulda olduğu gibi ortak temalarla öğrenmeyi kolaylaştırır. Diş hekimliğinden modaya kadar çok sayıda grup var.

Uygulama ücretsizdir, ancak onu reklamsız bir sürüme yükseltebilirsiniz. Üç seviye vardır – ilki bin kelime içerir, ikincisi üç bin kelime içerir ve sonuncusu altı bin kelime içerir.

6.000 kelimede, kelimeleri daha iyi ezberlemene yardımcı olacak oyunlar ve her kelimenin transkripsiyonu var. Ayrıca, yazıya dökülmüş olanları ele almak zorsa, sözcüğü söyleyen bir konuşmacıyı da dinleyebilirsiniz.

 

HelloTalk

HelloTalk, dil öğrenmek isteyen kişilerle bağlantı kurmak için yapılmış harika bir uygulamadır. Bir dili öğrenmenin en doğal yolu iletişimdir ve bu tam olarak bu uygulamanın yaptığı şeydir.

Aynı amaç için herhangi bir sosyal ağı kullanabilirmişsiniz gibi görünebilir, ancak bu uygulama, dil öğrenmeye özgü bir dizi araç içerir. Örneğin, bir kişiyle konuşuyorsanız ve mesajında ​​bir hata görürseniz, onun için düzeltebilirsiniz.

Kişisel metin mesajlarının yanı sıra, sesli mesajlar ve aramalar da gönderip alabilirsiniz. Aynı anda birçok kişiyle konuşmak ve güncellemelerinizi veya sorularınızı Facebook zaman çizelgesinin bir benzeri olan Moments’ta yayınlamak için gruplara katılın. Hatta uygulamada arkadaş edinebilirsin ki bu harika bir bonus.

 

Beelingu

Beelingu, sunulan birçok hikayenin bulunduğu bir okuma uygulamasıdır. Eşsiz tasarımı, normal bir kitabın, bir sesli kitabın ve karaokenin özelliklerini birleştirir. Kulağa komik geliyor ama doğru. Uygulama, okumanız ve çevirmeniz için farklı dillerde iki metin gösterir. Ya da kitabı dinleyebilir ve karaoke tarzı vurgulanmış metinle birlikte okuyabilirsiniz.

Uygulama, gazete makalelerinden masallara ve romanlara kadar her türlü içeriği depolar. Kişisel tercihlerinize ve İngilizce seviyenize bağlı olarak istediğinizi seçebilirsiniz. Uygulamayı ayrıca Türkçe, Japonca, Rusça, Fransızca ve daha birçok dili öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

HiNative

HiNative, Soru-Cevap formunda tasarlanmış dil öğrenimine yönelik türünün tek örneği bir uygulamadır. Sorularınızı uygulama üzerinde yayınlayabilirsiniz ve ana dili konuşanlar onları cevaplayacaktır. Sorgular, “Kadar ile bitiş arasındaki fark nedir?” “Lütfen bana ev ödevlerinde yardım et.”

Birinin redaksiyonunu yapmanıza yardımcı olması için kısa pasajlar gönderebilir veya başkalarının değerlendirmesi için sadece yazınızdan özetler gönderebilirsiniz. Metin yanıtlarının yanı sıra, fonetik beceriler için bir artı olan sesli yanıt da verebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve nakit sıkıntısı çeken öğrenciler için harikadır.

 

BBC ingilizce öğrenme

BBC Learning English, İngilizce öğrenmek için harika bir platformdur, tahmin ettiniz! Kullanıcıların seçim yapabileceği birkaç kategori vardır. Kelime pratiğinden dilbilgisine ve 3 dakikalık günlük derslere kadar, platform bağımsız öğrenme için mükemmeldir. Ve en iyi yanı, saygın bir kaynak olması, böylece kimsenin sizinle uğraşmadığından emin olabilirsiniz.

Uygulamada, eğitimcilerin ipuçlarını paylaşabilecekleri ve yeni öğretim yöntemleri veya temelleri konusunda kendilerini daha fazla eğitebilecekleri bir Öğretmenler Odası bile var.

Sonuç olarak

Dışarıda birçok farklı eğitim platformu var, ancak birini seçmeye çalışmak bunaltıcı olabilir. Çoğu zaman, insanlar bir uygulamaya kaydolur ve sonra onu hiç kullanmaz veya sadece paralarını boşa harcarlar. Listemizin kullanışlı olduğu yer burasıdır çünkü buradaki tüm uygulamaların ücretsiz sürümleri vardır ve son derece ilgi çekicidir!

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz