Birçok kişi, birincil gelirlerini ekstra nakit getiren bir yan telaşla desteklemeyi seçer. Bu, kazançlarınızı artırmak için harika bir stratejidir. Hepsinden iyisi, sadece tam zamanlı çalışmaya başlamayan üniversite öğrencileri için değil, neredeyse herkes bu işleri yapabilir.

Bununla birlikte, kazanç potansiyelinizi artırabilecek ve finansal hedeflerinize daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olabilecek en iyi yan koşulardan bazıları.

1) Büyükelçi Programları

Birçok markanın sosyal medya kanallarınızda tanıtım karşılığında komisyon kazanmanızı sağlayan bir büyükelçi programı var.

Güçlü bir sosyal medya varlığınız varsa ve takipçilerinize yüksek kaliteli ürünler tanıtmayı seviyorsanız, marka elçisi olmayı düşünün. Bunu makyaj markaları ve hatta Casely gibi şirketler için bile yapabilirsiniz. Sizden sosyal medyada Casely iPhone kılıfları gibi ürünleri tanıtmanızı isteyeceklerdir . Karşılığında komisyon, hediye kartları ve ödül puanları kazanabilirsiniz.

 

2) Bloglama

Bloglama, ekstra para kazanmanın başka bir harika yoludur. Blogunuzun aktif bir takipçisi varsa, reklamverenler sitenizde öne çıkmak için en yüksek doları ödeyecektir.

Yine de, blog’unuzun izlemlerini ölçeklemek kolay bir iş değildir. İçeriğinizi geliştirmek ve tanıtmak için çok fazla zaman ayırabiliyorsanız, blog yazmak sizin için iyi bir seçimdir.

3) Özel Ders

Bir üniversite öğrencisi veya yeni bir mezun iseniz, para kazanmanın harika bir yolu çocukları çevrimiçi eğitmektir. Yurtdışında çocuklara öğretmek isteyen İngilizce öğretmenleri yüksek talep görüyor.

Çocuklara farklı bir saat diliminde öğreteceğiniz için, bu yan koşuşturma diğer sorumluluklarınızı etkilemez. En iyisi, kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Bazı şirketler lisans derecesine sahip olmanızı gerektirir, ancak çoğu sadece iyi bir aydınlatma, yüksek kaliteli bir kamera / mikrofon ve istikrarlı bir Wi-Fi bağlantınız olmasını gerektirir.

4) Bakkal Teslimat

Instacart ve Postmates gibi hizmetler günümüzde çok popüler. Ridesharing gibi market alışverişleri de yerel mağazanızı ziyaret etmek için uygun bir alternatiftir. Sürüş paylaşmanın aksine, yabancıları arabanıza davet etmek zorunda kalmazsınız.

Bir düşüş, çoğu market gece yarısından önce kapandığından, gece geç saatlerde bunu yapamayacağınızdır.

5) Aracınızı Kiralayın

Pasif gelir elde etmenin bir yolu, aracınızı kiralamaktır. Bir aracınız varsa, ancak sık sık kullanmıyorsanız, ekstra para kazanmaya başlamak için birinci derecede bir fırsatınız var.

Bir üniversite öğrencisiyseniz veya bir arkadaşınızla veya aile üyenizle araba kullanma seçeneğiniz varsa, aracınızı kiralamayı düşünün. Bazı insanlar birden fazla arabamızı aynı anda kiralayabilmeleri için başka araçlar da satın alıyor.

6) Kurnaz Olun

Cilt bakım ürünleri veya kırtasiye olsun, kendi ürünlerinizi yapmayı öğretebilecek çok fazla çevrimiçi öğretici var. Birçok kişi el yapımı ürünler için alışveriş yapmayı sever, çünkü günlük kullandıkları ürünlere daha bağlı hissetmelerini sağlar.

Her zaman kalbinde bir DIYer olduysanız, bu becerilerden yararlanın ve bir çevrimiçi mağaza açın.

7) İnsanların Hareket Etmesine Yardımcı Olun

İş günlerinde para kazanmanın kolay bir yolu, insanların mobilyaları hareket ettirmelerine yardımcı olmaktır. Bir kamyona sahip olmak özellikle yararlıdır çünkü işleri daha hızlı taşıyabilirsiniz.

Birçok yaşlı insan kendi başlarına hareket edemez, bu yüzden yardım için daha genç insanlara yönelirler.

8) Köpek Oturma

Eğer bir hayvan aşığıysanız, köpek oturma sizin için mükemmel bir yan koşuştur. Birçok insan tatile giderken köpek bakıcılarına ihtiyaç duyar ve bu hizmet için ödeme yapmaktan mutluluk duyarlar.

Doggy daycares pahalı olma eğilimindedir, bu yüzden insanlar genellikle bir arkadaşa veya akrabaya yönelir. Evcil hayvanı olan birini tanıyorsanız, size ihtiyaç duyduklarında köpek oturabileceğinizi bildirin.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz