Ev Satın Almanıza Yardımcı Olacak En İyi Araçlar

Yeni Yıl başında ABD’deki bir mülkün medyan fiyatı 340.000 dolardı. Medyan, işlemlerin% 50’sinin bu işaretten daha yüksek ve daha düşük olduğu anlamına gelse de, size 2021’de emlak merdivenine ayak basmak için ne kadar insanın tasarruf etmesi ve harcaması gerektiğine dair bir gösterge verir.

Bir ev satın almak hiçbir şekilde ucuz değildir. Aslında, muhtemelen hayatınız boyunca yapacağınız en önemli işlem budur. Bu yüzden siz ve aileniz için doğru kararı vermeniz çok önemlidir. Neyse ki, belirli bir mülkü satın alma kararınızı güçlendirmek ve mümkün olan her yerde satın alma işleminizden potansiyel olarak tasarruf etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda araç ve alet vardır. Hem ilk kez alıcıların hem de deneyimli nakliyecilerin ev arama süreci için iyi donanımlı olmasını sağlamak için en iyi seçeneklerden bazılarını aşağıda listeledik.

 

Çevrimiçi hesap makineleri

Birçok ev avcısı, ipotek oranlarının belirli mülk değerleri ve mevduat büyüklükleri için nasıl çalışacağını anlamalarına yardımcı olabilecek hesap makineleri için internete dönüyor. Bu aynı zamanda yeni bir ipotek veya tapu kaydı sırasında toplanan ipotek vergisini de dikkate alabilir.

Birleşik Krallık, bu alanda sağlam bir eğilim belirleyerek kullanıcıların 125.000 £ üzerindeki tüm satın alımlarda Birleşik Krallık’ta alınan damga vergisi arazi vergisini (SDLT) müzakere etmelerine yardımcı oldu. Birçok İngiliz ev alıcısı, olası mülklerinin hangi eşikte olduğunu bulmak için bir damga vergisi hesaplayıcısı kullanmaya çalışacaktır . Trussle’ın aracı, son damga vergisi tatilinde Birleşik Krallık’ta özellikle popüler olduğunu kanıtladı. Bu tatiller, alıcıların İngiltere emlak piyasasına hayat vermek için hamlelerde önemli meblağlar biriktirmelerine olanak tanıyor.

 

ZipRealty

Mevcut mahallenizdeki mevcut mülkleri hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olabilecek bir mobil uygulama istiyorsanız, ZipRealty’den başkasına bakmanıza gerek yok. Bu uygulama, işleri eğlenceli hale getirmek için sağlıklı bir artırılmış gerçeklik (AR) dozu içerir, ancak inanılmaz derecede sezgiseldir. Mobil ve tablet kameranızı mülkünüze doğrultmanız yeterlidir; uygulama size en yakın mülkleri listeleyerek filtreleme yapacaktır.

Google Haritalar verileriyle desteklenir, ancak AR destekli HomeScan hizmeti, mevcut bir mülkten ne kadar uzakta olduğunuz ve fiyatları gibi bilgileri alır. Hatta beğendiğiniz mülklerin turlarını anında talep edebilir.

 

Nemli Metre

Satın alabileceğiniz bazı mülk turları için rezervasyon yaptıktan sonra, yanınızda götürmek için nemli bir sayaç satın almak iyi bir fikirdir . Nem, bir mülkteki gizli kabuslardan biridir. Tanımlanmamışsa, yalnızca yapısal bir tehlike değil, aynı zamanda bir sağlık tehlikesi de olabilir.

Nemli problemler sadece eski evlerde de bulunmaz. Bazı yeni ve yenilenmiş mülkler de sorundan muzdariptir. Özellikle nemli prova kursuna sahip olmayanlar yenileme sırasında yeniden ziyaret edildi.

 

MagicPlan

“Sonsuza dek evinizi” satın almayı düşünüyorsanız ve onu hayalinizdeki yaşam alanına dönüştürmek için tadilat gerektiren bir mülk satın almaktan memnunsanız, MagicPlan sizin için ideal araçtır. Bu yazılım, olası yenileme projenizin tam kontrolünü elinize almanızı sağlar. Kat planlarını ölçeklendirmeye yardımcı olmak için cep telefonunuzun kamerasını, GPS’ini ve pusulasını kullanır.

Bu uygulamayı bir mülk turu sırasında kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken odanın her köşesinin fotoğrafını çekmek ve iki boyutlu bir kat planı işlenebiliyor. Uygulamayı bir lazer ölçere bağlayın ve MagicPlan bunu üç boyutlu bir görsele dönüştürebilir. Brifinginize göre malzemeler dahil olmak üzere proje maliyetlerini hesaplamanıza bile yardımcı olabilir.

Bir mülkün sizin için ne zaman doğru olduğunu bilme “içgüdü” duygusunun yerini çok az alabilir. Ancak umarım bu araçlar mantıklı bir yatırım yapma yolunda size yardımcı olabilir.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz