Her Küçük İşletme Sahibinin Bilmesi Gereken Harika İpuçları

Bir iş kurmak zorlu bir iştir, ancak bazı insanlar iyi maaşlı bir işin istikrarı yerine kendi işlerini yürütme zorluğunu üstlenirler. Ancak iş alanı alfabeler kadar kolay olmadığı için girişimcilerin öğrenmesi, öğrenmesini unutması ve yeniden öğrenmesi gerekiyor.

Her işletme için büyüme çok önemlidir. Bu yazıda, her küçük işletme sahibinin potansiyeline ulaşmak için bilmesi gereken bazı harika ipuçlarına göz atalım.

 

Resmi Ticari İşletme Olarak Kurulum

%100 serbest meslek sahibi olmanız ve sizin için çalışan birinin olmaması önemli değil, yine de ilk günden itibaren işinizi ayrı bir vergiye tabi varlık olarak kurmanız gerekir.

Yazarlar, tasarımcılar ve koçlar gibi bazı hizmet uzmanları bu süreci atlamayı öğrenmiş olsalar da, bir Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LCC) olarak başlamanın maliyeti 1.000 ABD Doları veya daha azdır ve neredeyse anında varlıklarınızı yasal sorunlardan koruma avantajını elde eder.

İşletmenizin yasal bir belaya girmesini beklediğimden değil, her ihtimale karşı, çoğu küçük işletme asla yapmaz. Şirketler riskinizi sınırlar ve varlıklarınızı korur. Bu nedenle, işinizi resmi bir ticari kuruluş olarak kurmak, mali durumunuza sızan, dava açılması veya IRS’nin sizi gözetlemesini sağlayan sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

 

Bir Muhasebeci Alın veya Bir Muhasebe Yazılımı için Ödeme Yapın

Birçok işletme sahibi, özellikle yeni başlayanlar ve sürekli maliyetleri düşürmenin yollarını arayanlar , muhasebe departmanının önemini çoğu zaman gözden kaçırıyorlar .

Muhasebe ve defter tutma gibi görevleri yapmak için eğitim aldıysanız, bunu kendi başınıza yapabileceğinizi varsaymayın.

İşinizin ilk günlerinde tam zamanlı bir muhasebeci tutmanız gerekmeyebilir ve ayrıca kullanımı kolay muhasebe yazılımı olduğu için, bu günlerde temel sürümler için ayda 10 ila 20 ABD Doları gibi düşük bir ücret karşılığında abone olabilirsiniz. .

Muhasebeyi ciddiye aldığınızda, makbuzları kaybetmekten, büyük harcamaları kaydetmeyi atlamaktan ve daha pek çok şeyden kaçınırsınız.

İşinizi Sistemize Edin

Bir girişimci olarak, bir soloprenörden ekibini yöneten küçük bir işletme sahibine dönüşme arzusuna sahip olmak sorun değil. Bunu etkili bir şekilde yapmak için sistemler oluşturmanız gerekir.

Sistemleriniz olduğunda, işinizin nasıl yürüdüğü hakkında hiçbir şey bilmeyen birini getirebilirsiniz ve o, işleri sizin istediğiniz şekilde yapmak için sistemli bir yol öğrenebilir.

Bu sistemleri kurduktan sonra, personelinizi çoğaltabilir ve kurduğunuz sistemlere göre ölçeklenebilen bir iş kurabilirsiniz.

 

Pazarlamaya Yatırım Yapın

Ön kapınızda “İş için Açık” işareti yeterli değildir. Küçük işletme sahiplerinin, karşılığında değer sunarak insanların parası ve ilgisi için rekabet etmesi gerekir.

İş modeliniz ve hedef pazarınız için hangi pazarlama stratejilerinin en iyi sonucu verdiğini bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekecek.

İşletmenizin başlangıçta planladığınız kadar karlı olmadığını fark ettiğinizde pazarlamayı araştırmak için beklemeyin. Rakiplerinizden daha fazla pazarlamaya başlayın ve uzun vadede kâr açısından büyüme yaşayacaksınız.

 

Aralar vermek; Pomodoro Tekniğini kullanın

Çevrimiçi olarak çok sayıda üretkenlik makalesi ve tavsiyesi var, ancak kişiliğinize uygun üretkenlik ipuçlarını anlamak için zamanınızı ve enerjinizi en iyi şekilde kullandığınızdan emin olun.

Tükenmemek için düzenli molalar verin. İnsanları sahip oldukları zamana karşı değil, onunla çalışmaya teşvik eden bir zaman yönetim sistemi olan Pomodoro Tekniği’ni kullanın . Bu yöntemle iş gününüzü beş dakikalık aralarla ayrılmış 25 dakikalık parçalara bölersiniz. Yaklaşık dört pomodorodan sonra yaklaşık 15 ila 20 dakikalık daha uzun bir mola veriyorsunuz.

Her dörtlü set yaklaşık iki saat sürer, ancak bu teknikle en az üç saat veya daha fazla iş yapmış olursunuz.

 

Çalışanlarınızı Güçlendirin

Küçük işletmeler için, çalışanlarınızı güçlendirmek ve onları işletmenin başarısı ve büyümesiyle doğrudan bağlantılı hissettirmek iyidir.

Ortaklar olmasalar bile, başarılı bir iş kurmaya yardımcı olmak ve ayrılmaz bir bileşen olarak tanınmak bir gurur kaynağı, gelecek için değerli bir özgeçmiş öğesidir ve moral ve motivasyon açısından harikalar yaratır, diyor Nate Martin, Puzzle Break’in CEO’su.

 

Müşterilerinizin unutamayacağı bir deneyim sunun

Küçük bir işletme olarak, unutulmaz müşteri deneyimleri yaratmanın domino etkisi vardır. Bunu iyi yaparsanız, marka bilinirliğinizi artıracak, işletmenize trafik çekecek ve müşteriyi elde tutma oranınızı artıracaktır.

En sevdiğiniz markalardan bazılarını düşünün, onlarda sizi sadık tutan şey nedir? Sanırım müşteri deneyimi olacak. Onu değerli kılmak için çaba harcarsanız, bu çaba temettü ödeyecektir.

Girişimciler için, işte çalışmaya kapılmak kolaydır. Diğer girişimcilerle bağlantı kurun, trendleri okuyun, profesyonel gelişim etkinliklerine katılın ve işinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak girişimleri belirlemek ve başlatmak için ekibinizle atölye çalışmaları düzenleyin.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz