Instagram Hesabınızı Nasıl Kolayca Artırırsınız?

Rakamlar çıktı ve her ay 1,2 milyar Instagram kullanıcısı ile rekabet ettiğinizi gösteriyor. Hesabınızı ortaya çıkarmak ve dikkat çekmek için oraya götürmek, bu istatistikler göz önüne alındığında zorlu bir çile gibi görünebilir. Yine de, hesabınızın birkaç takipçisi olduğu için onu daha az havalı yapmaz, Cristiano Ronaldo ve onun 264 milyon takipçisi bile bir yerden başlamak zorunda kaldı. Bu sizseniz, Instagram hesabınızı nasıl kolayca artıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

 

İçerik Hala Kraldır

Instagram söz konusu olduğunda içerik kraldır demek yeterli değil. Gönderdiğiniz içerik yeterince tepki veriyor mu? Gönderilerinize göre daha fazla takipçi kazanıyor musunuz? Hesabınızın veri analizine ne dersiniz, bunlar değişiyor mu? İçeriğiniz kitle temelli mi? Bunlar, hesabınızın büyüdüğünü görmek istiyorsanız kendinize sormanız gereken bazı sorgulardır.

Ek olarak, daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız her zaman yüksek kaliteli videolar ve fotoğraflar yüklediğinizden emin olun, hey, rakipleriniz de aynı şeyi yapıyor. Aslında, bir kademe yükseldiler ve şimdi Instagram beğenileri ve Instagram takipçileri satın alıyorlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Social Proof’daki adamların nasıl başlayabileceğinize dair bazı harika ipuçları var. Instagram beğenileri satın almak, biraz hype, vızıltı ve ayrıca içeriğinizin hak ettiği ilgiyi yaratmanın kesin bir yoludur. Instagram beğenileri satın almanın diğer faydalarının yanı sıra şunları içerir:

  • Takipçilerinizi otomatik olarak artırır
  • Görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olabilir
  • Instagram’da güvenilirlik kazanmak istiyorsanız bu harika bir fikir

Canlı Yayına Geç

Takipçilerinizin harika makyajınız hakkında sorduğu tüm soruları gözden geçirmek çok zor olabilir. Bu soruları cevaplamak önemli olduğu için, bu dağda yolunuz yaşamaktır. Instagram canlı, takipçilerinizle etkileşim kurma şeklinizde devrim yarattı ve pazarlamayı kolay ve acelesiz hale getirdi. Takipçileriniz onlarla gerçek zamanlı olarak etkileşime girmeye büyük ilgi gösterdiğinizi gördüklerinde, içeriğinize daha fazla ilgi gösterecek ve dolayısıyla hesabınızı güçlendirecektir.

 

Diğer Sosyal Medya Platformlarınızla Bağlantı Kurun

Doğal olarak, her biri kendine özgü içeriğe sahip diğer sosyal medya platformlarında ve bloglarda hesabınız var. Diğer platformlarda paylaşılabilen her içerik Instagram’da yayınlanamaz. Örneğin, Instagram videolarının uzunluğu, YouTube’da yayınlayabileceğiniz kadar uzun değildir. Ancak bu, ne kadar uzun olursa olsun harika videolar yayınlamanızı engellememelidir. Diğer tüm sosyal medya platformlarınızda , diğer takipçilerinizin ve kullanıcılarınızın Instagram’a geçip içeriğinizi görüntüleyebilecekleri bir bağlantı oluşturduğunuzdan emin olun. Bir adım daha ileri gidin ve harekete geçirici mesaj ekleyin. Bu, tüm takipçilerinizin sorgularının kısa sürede ele alınmasını sağlayacaktır.

 

Yerel Hashtag’leri Kullanın

Bölgenizdeki en iyi markaların Instagram hesapları var ve her zaman daha fazla müşteriye ulaşmak için hashtag kullanıyor. Neden bunu kendi yararın için kullanmıyorsun? İşin iyi yanı, bir hashtag kullanırken herhangi bir hak için endişelenmenize gerek olmamasıdır . Belirli bir hashtag’in birkaç bin takipçisi varsa, onu benimseyin ve yayınlarınızın yanında kullanın. Ek olarak, bu en iyi markalar, içeriğinizin bir kısmını hesaplarında kullanma eğiliminde olabilir. Bu şekilde, daha fazla etkileşim, takipçi elde edersiniz ve hesabınız güçlendirilir.

 

Mümkün Olduğunda Etkili Markaları Etiketleyin

Gramda yayınladığınız içerik birinci sınıf ve benzersizdir, ancak diğer markalar neredeyse benzer içeriğe sahiptir. Tek fark, onu çevrimiçi olarak öldürmeleri ve tonlarca takipçiye sahip olmalarıdır. Benzer şekilde, bunu çevrimiçi yapan hesaplar ve içerik oluşturucular var. İçeriğiniz birinci sınıf ve yüksek kaliteli olduğu sürece, onları yazılarınızda etiketleyebilir veya cesur olabilir ve onlarla ortak olabilirsiniz. Bu şekilde, takipçileri içeriğinizle ilgilenecek ve bunun gibi, hesabınız ciddi bir şekilde artacaktır.

 

Sosyal Medya Takviminizi Takip Edin

Bir takvim yılı boyunca çeşitli etkinlikler ve aktiviteler vardır. Hesabınızı güçlendirmenin kesin bir yolu, tatiller, yıldönümleri, farkındalık günleri gibi bu olayları, sadece birkaçını belirtmek gerekirse, takip etmektir. Bu tür olaylarla ilgili içeriği yayınlamak ve gerekli hashtag’leri eklemek, takipçilerinizin de aynı şeyi yapmasını ve gönderilerinizi beğenmesini etkileyecektir.

Artık Instagram hesabınızı nasıl kolayca artırabileceğinizi ve daha yüksek seviyelere nasıl taşıyabileceğinizi biliyorsunuz. Unutmayın, sadece beğeniler değil, hesabınızdan daha çok kazanmanın yolu vardır. Bu ipuçlarını ilk sıraya kadar izleyin, hesabınızı güçlendirin ve sihri izleyin.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz