İşiniz İçin İlgilenecek Profesyoneller Tutmanız Gereken Altı Şey

Bir girişimci olarak bol bol şapka takarsınız, ancak şurada burada şapkayı çıkarıp bir uzmanla çalışmak iyi bir fikirdir. Başlangıçta bu uygulama işe yarayabilir, ancak işiniz büyük olasılıkla bir şeyi kendiniz çözmek için gereken sürenin farklı görevlere harcanmasının daha iyi olacağı bir noktaya gelişecektir.

Ayrıca, belirli etkinlikler sizin veya grubunuzun sahip olmadığı becerileri gerektirebilir. Başa çıkabileceğiniz önemli görevlere daha iyi harcanan zamanınızı harcamak yerine, bu sorunlarla ilgilenmek için bir uzmana başvurun. Hangi ödevleri yeniden düşüneceğinizi veya kiminle çalışacağınızı bilmiyorsanız, bu altı uzmanla başlayın. Siz işinizi geliştirmeye ve büyütmeye odaklandığınızda, monoton ama önemli rollerle uğraşan başka bir kişiye sahip olmaktan mutlu olacaksınız.

 

İşinize Yardımcı Olacak Altı Önemli İşe Alım

Yeni işletme sahipleri düzenli olarak öğrenmek ve uyum sağlamak için ağır bir beklentiyle karşı karşıya kalırlar. Neyse ki, her şeyi kendi başlarına yapmaları gerekmiyor. Yapamayacağınız şeylerle ilgilenmenize yardımcı olabilecek kişiler var. Ayrıca, İstanbul‘da yaşamak , ülkedeki mevcut en iyi yeteneklerden bazılarına erişmenizi sağlar. Yetenek bankasından yararlanın ve işiniz için doğru kişileri işe alın.

 

1. EBM

Küçük veya büyük her işletme, özellikle vergiler için geçerli olan özel bir finansal danışmana ihtiyaç duyar . EBM’ler, bir genel muhasebecinin yapabileceğinden daha fazlasını yapmalarına izin veren sıkı devlet sınavlarından geçer. IRS ile işletme vergilerini dosyalamak gibi şeyleri ele almak için uzmanlaşmışlardır. Muhasebeciler ve nişanlılar söz konusu olduğunda tüm esnafların krikoları vardır. İşletmeniz onların rehberliğinden büyük ölçüde faydalanacaktır.

 

2. Sigorta Acentesi

Her işletme, büyüklüğü ne olursa olsun , işletmenin birden fazla alanı kapsadığından emin olmak için yetkin bir sigorta acentesine ihtiyaç duyar . Sektöre ve iş türüne bağlı olarak, birden fazla sigorta acentesine ihtiyacınız olabilir. Binanın kendisini kapsayacak bir acenteye, çalışan sigorta ihtiyaçları (sağlık ve hayat yardımları) vb. konularında sizinle birlikte çalışacak bir acenteye ihtiyacınız olabilir. Bu, işinizi güvence altına almak için hayati bir adımdır.

 

3. Web ve Grafik Tasarımcıları

Dünyanın gidişatına uygun olarak, bir şirket bir tür çevrimiçi varlık olmadan görünmezdir. Ciddi işletmeler için bu, bir web sitesine sahip olmayı içerir. Sadece herhangi bir web sitesi değil, bir marka olarak işletmeye göre kişiselleştirilmiş bir web sitesi. Bunun için bir web tasarımcı kiralamanız gerekecek. Onların işi, müşterilerinizin kullanmaktan keyif aldığı ve arka uçta gezinmenizin kolay olduğu sezgisel, göz alıcı bir web sitesi oluşturmaktır. Grafik tasarımcılar diğer sosyal medya projeleri ve kampanyaları için de önemlidir. Bazen bir kişi her iki rolü birden yerine getirebilir.

 

4. İş Avukatı

Etrafında bir yol yok; bir iş sahibi olmak, yasal meseleleri ele almak zorunda olmak anlamına gelir. Bu, örneğin dava edilmek gibi olumsuz bir şeyin olması anlamına gelmez, ancak işinizin yasal olarak çalıştığından emin olmak için doldurulması gereken yasal belgeler vardır, ayrıca sözleşmeler, sözleşmeler gibi şeylerle de ilgilenmeniz gerekir. , ve diğer fırsatlar. Gerekli tüm evrak işlerinin doğru ve zamanında yapıldığından emin olmanıza yardımcı olacak bir iş avukatına sahip olmak işiniz için önemlidir.

 

5. İşveren

Bu gerçekten önemli. İhtiyacınız olan pozisyonları doldurmak için en iyi yeteneği bulmanıza yardımcı olması için bir işe alım uzmanı işe almak çok önemlidir. İşverenler, bir işletmeye uygun doğru kişileri bulma konusunda uzmanlaşmıştır. Çalışan ve işverendeki potansiyeli görürler ve doğru çiftleri bir araya getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu, sayısız uygulamadan geçerken size zaman kazandıracaktır. Bir işe alım görevlisiyle çalışırken yalnızca en iyiler son listeye girecektir.

 

6. BT Uzmanları

Güvenebileceğiniz düzgün çalışan bir ağ kurmanıza ve sürdürmenize yardımcı olacak BT uzmanlarına ihtiyaç vardır. İş verilerinizi ve hassas bilgilerinizi koruyan bir sistem kurmak için çalışacaklardır. Siber suç dünyası karmaşıktır ve daha da karmaşık hale gelmeye devam etmektedir. Bir BT uzmanının rolü, işletmenizin sisteminize yönelik olası saldırılara ve tehditlere karşı savaşmasına yardımcı olmaktır. Bu kaçınılmazdır; çevrimiçi bağlı olmanız gerekir, ancak doğru yardımla bunu güvenle yapabilirsiniz.

Bir girişimci birçok yöne çekilebilir. Yasal belgeler, sözleşme oluşturma veya sağlık sigortası gibi önemli görevler, eldeki göreve odaklanabilen bir profesyonel tarafından ele alınmalıdır. Görevleri ne zaman yeniden atayacağınızı ve başkalarının devralmasına izin vereceğinizi anlamak önemlidir. Sizin ve ekibinizin eksik olduğu alanları not etmeniz ve ihtiyacınız olan yardım ve desteği aramanız da çok önemlidir. Bu, işletmenizin başarıya giden doğru yola koyulmasını sağlayacaktır.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz