İşletmenizin Şu Anda Dış Kaynaktan Hizmet Alması Gereken Altı İş Fonksiyonu

İşletme sahipleri zamanlarının her dakikasını kullanma konusunda uzmandır.

Yine de, ne kadar isteseler de, darphanenizi tamamen kapatmak, bilgisayarınızı kapatmak ve günlük olarak sahip olduğunuz tüm yükümlülükleri unutmak her zaman zordur. İşletme sahipleri, çeşitli zorlukların üstesinden gelmek söz konusu olduğunda sıklıkla çeşitli tavsiyeler alırlar.

Uzmanlara göre, herhangi bir sorunun iki çözümü vardır ve bu, dış kaynak kullanımı ve yetkilendirmeyi içerir. Dış kaynak kullanımı biraz karmaşık olsa da yine de denemeye değer. Bunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, hemen dışarıdan temin edebileceğiniz birkaç işlevi bir araya getirdik.

 

Şirketinizin Hemen Dış Kaynak Sağlayabileceği Şeyler

1. Defter Tutma ve Muhasebe

Muhasebe, şirketlerin sıklıkla dış kaynak sağladığı işlevlerden biridir . Şimdi, konu finans olduğunda uzman değilseniz, hala kendi şirketinizi yönetirken finansla ilgili görevleri yapmak oldukça zor olabilir.

Ve dürüst olmak gerekirse, gerçekten buna dahil olmak istiyor musun? Firmanızın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız, başa çıkmanız gereken pek çok uyum standardı, süreç, vergi etkisi ve ödeme vardır.

Daha da önemlisi, bu alanda herhangi bir beceri veya deneyime sahip olmayan veya işi düzgün bir şekilde yapmak için yeterli kaynağa sahip olmayan kişilerin yaptığı çeşitli hatalar için çok yer var. Bu nedenle, defter tutma ve muhasebe dış kaynak kullanımı verimliliği artırır ve çok uygun maliyetli olabilir.

 

2. İnsan Kaynakları

Bu alanda çalışanlar, özellikle hem şirketinizin hem de ekibinizin büyümesini istiyorsanız, bunun çok zaman ve çaba gerektirebilecek bir şey olduğunu bilir. hrassured.com.au’daki İK sihirbazları, ekibiniz için her yeni birini işe aldığınızda İK yükümlülüklerinizin de büyüdüğünü bilir. İnsan kaynaklarını yanlış kullanırsanız (ödemeyi unutmak, yanlış kişiyi işe almak vb.) çok para kaybedeceğinizi ve strese gireceğinizi belirtmekte fayda var.

Bu nedenle, eğer imkanınız varsa, insan kaynaklarını kesinlikle iyi bir sağlayıcıya aktarmalısınız. Bu bir seçenek değilse, birkaç küçük olana yapabilirsiniz. Örneğin, yetenek bulmak için her zaman bir işe alım görevlisi, ekibin faydalarını yönetecek bir PEO, ekibin tazminatını işleme koyacak bir bordro şirketi ve diğer birçok şeyi çalıştırabilirsiniz.

 

3. Müşteri Hizmetleri

Bu mantıksız bir öneri gibi görünse de, sadece şirketinizde çalışan kişinin onu doğru şekilde temsil edebileceğini düşünebilirsiniz. Bu sonuç anlaşılabilir olsa da, mutlaka böyle olması gerekmez.

Yani, iç müşteri hizmetleri sektörleri sıklıkla büyük bir devir hızına sahiptir, bu da onları sürdürme konusunda daha fazla masrafa neden olabilir ve ayrıca müşteri memnuniyetini azaltır. Bu nedenle, onu güvenilir, istikrarlı bir kadroya sahip bir sağlayıcıya yaptırırsanız, mevcut durumu kesinlikle iyileştireceksiniz.

 

4. Satış

Artık şirketiniz, satış görüşmeleri veya huniler oluşturma konusunda uzman profesyonellere sahip olmak zorunda değil. Bu nedenle, satış şirketlerine veya daha deneyimli kişilere dış kaynak sağlarsanız, bu görevleri bu alana aşina olan ve şirketinizi büyütmenize yardımcı olacak kişilere devredersiniz.

 

5. BT

Bu kuşkusuz en açık önermelerden biridir. BT sistemlerinizle ilgilenecek bir danışman veya dışarıdan bir şirket getirirseniz, özellikle görevlerinize odaklanmanıza izin verme ve bu sektördeki sürekli değişikliklerle dikkatinizi dağıtmama anlamında birçok faydasını hızla göreceksiniz. .

Şirketiniz için en yeni, en uygun yazılım ve donanımın zirvesinde kalabilecek saygın bir sağlayıcı bulacak kadar şanslıysanız, erişiminizi geliştirmenize, verilerinizi korumanıza ve saklamanıza yardımcı olacaktır.

 

6. Nakliye ve Lojistik

Yani, aslında kendi üretim merkezinize, hatta ürünlerinizin hem elleçlenmesini hem de doğrudan tüketicilerinize nakliyesini gerçekleştirecek bağımsız bir damla nakliye hizmetine sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, bu, şirketlerinin pazarlama ve çevrimiçi yönlerine gerçekten odaklanmak isteyen e-ticaret satıcıları için harika bir fikir.

Bazı işlevleri dışarıdan temin etmenin şirketiniz için son derece faydalı olabileceğini görmek kolaydır. Başarılı kalacaksınız, diğer önemli şeylere odaklanabileceksiniz ve aynı zamanda herhangi bir ek stresten kaçınacaksınız. Daha ne dilersin?

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz