Önemsiz Eşya Kaldırma Hizmetleri, Pandemi Sırasında Nasıl Yardım Sunar?

Kesinlikle, çöp temizleme , bir pandemi sırasında açık kalmasına izin verilen birkaç temel işten biridir; onları son derece yararlı bulacaksınız. Birçok çöp sahası ya kapandı ya da gün boyunca yalnızca daha kısa sürelerle faaliyet gösteriyor. Çöplerinizi toplamış olsanız ama kişisel olarak ondan kurtulamıyor olsaydınız ne yapardınız? Aynen, her şeyi alıp götürmek için bir çöp toplama aracı ayarlayacaksın.

 

Tüm çöplerinizi fark ettiniz mi?

Temelde herkes evde sıkışıp kaldığı için artık kimse evindeki tüm ıvır zıvırlardan gözlerini kapatamaz. İzin sırasında veya işten çıkarıldıysanız, yapacak daha iyi bir şeyiniz olmadığı için, kesinlikle eşyalarınızı düzenlemek için fazlasıyla yeterli zamanınız var. Tavan arasını veya kileri temizlemenin ve yeni ev ofisiniz, özel spor salonunuz veya dinlenme alanınız olarak mükemmel bir şekilde kullanılabilecek ek bir oda yaratmanın zamanı geldi.

Tüm çöplerinizi çıkarmayı bitirdiğinizde, sonunda denemek istediğiniz DIY uzantıları için zamanınız var. Zamanınızın çoğunu evinizde geçirmeniz gerekiyorsa, kesinlikle hayal ettiğiniz kişisel bir vahaya dönüştürmek istersiniz. Hurda temizleme hizmeti, artık ihtiyacınız olmayan tüm inşaat malzemelerini elinizden alacaktır. Boş boya kavanozlarınıza, dışarı çekilmiş plastik panellerinize veya artık başka bir kullanımınız olmayan taşlarınıza onlar baksın.

 

Temassız çöp toplama

Çöplerinizi kaldırıma koyabilirseniz, toplanmadan bir gün önce oraya koymanız yeterlidir. El sıkışmaya veya başka herhangi bir kişisel temas kurmaya gerek yok. Dilerseniz çöplerinizi toplamaya geldiklerinde görevlilere pencerenizden el sallayabilirsiniz. Koleksiyon için dışarı çıkmanıza hiç gerek yok. Hiçbir şeye sahip olmamak son derece rahat. Çöpleriniz taşınma sürecine girerken, ev ofisinizde çalışmaya devam edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, aynı zamanda size çok zaman kazandırıyor. Boşaltma sahaları, kısaltılmış çalışma saatlerinde meşgul olacaktır. Bu, daha uzun süre beklemek zorunda kalmayı gerektirebilir ve bu da, eğer açıksa, boşaltma alanına gidiş ve dönüş için fazladan zaman ekler.

 

Ağırlık kaldırma? Senin için değil!

O eski ve ağır kanepeyi kaldırıma taşımanıza yardım etmesi için bir komşu veya arkadaşınızdan yardım istemek biraz zor olabilir. Çoğu insan ya evinden çıkmaktan çok korkar ya da o kadar zorlu bir karantina evresindedirler ki birkaç saatliğine evden çıkamazlar. Neyse ki, bir çöp temizleme hizmeti sizin için tüm ağır işleri yapabilir. Sadece o yeni rahat kanepeyi sipariş et ve eskisini çıkarmalarına izin ver. Evinize gelmek zorunda kalsalar bile, çöp toplama işlemi temassız kalır. Ayrıca, elinizin altında olmayabilir, ağır kaldırmayı desteklemek için özel araçlara sahiptirler.

 

Kolaylaştırılmış hareket

Doğal olarak, birçok insan şehirlerini terk etmeye ve bunun yerine daha kırsal alanlara taşınmaya başladı. Hiç kimse onları suçlayamaz. Kırsal kesimde, süpermarketlerin raflarına tekrar baskın yapılırsa yiyecek satın alabilecekleri daha fazla çiftlik var.

Kırsal kesimde yeni bir ev, genellikle size yemeğinizi ekmenize ve biraz tavuk beslemenize izin veren geniş bir bahçe sunar. Ormanda bir kulübe gibi daha da tenha bir alana taşınanlardan biri olduğunuzu varsayalım. Her şeyi yanınızda götüremezsiniz. Yeni varış noktanız ne olursa olsun, önce eşyalarınızı düzenleyerek taşınmayı çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Artık ihtiyacınız olmayan tüm bu öğeleri bırakın. Bir çöp temizleme hizmetiyle bir toplama günü planlayın ve yeni evinizde çok daha hızlısınız.

 

Çevre dostu olmanın ucuz bir yolu

Önemsiz eşyaların kaldırılması size bir servete mal olmaz; kurtulmak istediğin her şeyi almak için sadece küçük bir ücret. Bazı nedenlerden dolayı, birçok insan çöpleri temizlemenin onlara yüzlerce dolara mal olacağına inanıyor. İşsizliğin artması ve yeni iş bulma olanaklarının azalmasıyla, kimsenin pencereden atacak o kadar çok parası yok. Jeff Bezos değilseniz, çöplerinizi çıkarmak nispeten ucuz olsa da çevreyi temiz tutmaya yardımcı olursunuz. Hurda temizleme hizmetleri, atıklarınızın geri dönüşüm sürecinden geçmesini sağlar. Ayrıca, diğer insanlar için hala yararlı olabilecek herhangi bir zamanda bağışta bulunacaklar ve diğer eşyalar bir yakıt kaynağı olarak kullanılacaktır. Yaptığınız hiçbir şey, yeni bir canavar çöp yığını oluşturmak için gereksiz yere çöplükte bitmeyecek.

 

Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Bir pandemi sırasında çoğu insanın elinde çok fazla zaman olsa da, kimse onu boşa harcamak istemez. Önemsiz öğelerinizden bazılarını kesinlikle deneyebilir ve bağışlayabilirsiniz. Ancak, makalelerinizle ilgilenen insanları bekleyerek çok zaman kaybedersiniz, ancak sonunda ortaya çıkmazsınız. Kendinizi ailenize bakmak, yeni beceriler öğrenmek, yeni bir hobi keşfetmek veya konserve yapmak gibi çok daha önemli görevlerle meşgul edebilirsiniz. Göstermeyen biri için saatlerce oturmaktan daha kötü bir şey yoktur.

Sizin için önemli olan başka bir görevdeyken dikkatinizin dağılmasını istemediğiniz için. Hiçbir şey yapmadığınız belirli bir zaman dilimi ayırıyorsunuz. Yakınlarda bir çöplük yoksa, önünüzde uzun bir yolculuk olacak. Çoğu zaman evde sıkışıp kalıyorsanız, başka bir manzara görmek harika olacak. Ancak güneşli bir günde kırsala yapılacak bir gezi, sadece güzel bir yürüyüşten çok daha keyiflidir. Hayatınızdaki daha önemli meseleler için zaman ayırın ve profesyonellerin çöplerinizi almasına izin verin.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz