Spor Reklamları Gelir Potansiyelinden Nasıl Yararlanılır?

Spor reklamları pazarlaması, oyundan hoşlanmanın en iyi yollarından biridir. En iyi sonuçları elde etmek için, önemli bir takipçi kitlesi elde etmek için yalnızca TV’ye reklam yerleştirmekten daha fazlası anlamına gelir. Bunun yerine amaç, mevcut tüketicileri daha büyük bir izleyici kitlesi çekmeye ve geliri artırmaya sevk etmektir. Doğru taktiklerle, ekibinizin sektördeki büyük balıklar arasında başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Taban taktiklerinden en iyi nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki kılavuz hedefinize ulaşmak için pratik yaklaşımlar sunmaktadır.

 

Sosyal medya

Teknoloji yatırımı, günlük hayatımızın farklı yönlerinde devrim yarattı. Sosyal etkileşimler böyle bir yönüdür. Çok sayıda avantajdan tam anlamıyla yararlanabiliyorsanız, sosyal medya platformları bir alandır. Oyun alanının en önemli potansiyeli, genç demografiyi kapsıyor. Sosyal medya aracılığıyla onlara rahatlıkla ulaşabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Farklı platformlarda çevrimiçi olarak insanlarla etkileşim kurun.

Örneğin, yaklaşan etkinlikler için eşantiyonlar başlatmak için rastgele testler yapabilirsiniz. Takım için son golü kimin attığı veya sezon boyunca kaç maç oynadığınız gibi soruları içerebilir. İdeal olarak amaç, insanları dahil etmek için kalıcı bir etkileşim yaratmaktır.

 

Blog Gönderimi

Okuyucuların sizinle ilişkilendirdiği kanallarda çok sayıda blog yazısı var. Mesajınızı daha fazla hayrana iletebilecek, böylece daha kapsamlı bir ağa ulaşabilecek spor blog gönderileriyle ilişki kurmaya öncelik verebilirsiniz. Genellikle markanızı ortalama bir hayran için bir yol olarak gösterecek ve bu da gelirinizi artıracaktır.

 

Viral olmak

Markanızı satmanın harika bir yolu, daha fazla hedef kitle erişimini yaymak için farklı kitleleri tetiklemektir. Amaç, hayranların her zaman konuşmalarını hatırlayıp bilgilendirebilecekleri kalıcı bir izlenim yaratmaktır. Örneğin, oyun görünümlerinde daha fazla etkileşimi teşvik edecek ücretsiz bilet hediyeleri sunmayı deneyebilirsiniz.

Ek olarak, daha genç nüfus grubundan çok sayıda kişiye ulaşarak onlardan oyuna katılmalarını isteyebilirsiniz .

 

Yayın Grafikleri

Uygulayabileceğiniz bir diğer tavsiye edilen taktik, sporunuzu sergilemek için yayın grafiklerini kullanmaktır.

Amaç, sezonun en sevdikleri oyunu yakalarken bile izleyicilerinize bilgi vermektir. Daha düşük üçüncü grafiklerin kullanımıyla, izleyicinizi oyunun hikayesi hakkında güncel tutabilirsiniz. Örneğin, oyuncularla ilgili bilgileri ve sezonda şimdiye kadarki istatistikleri ele alabilirsiniz.

Etkinlik grafiklerini içerecek olan oyunun istatistiklerini de vurgulayabilirsiniz. Ek olarak, izleyicinizin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz tüm ilgili bilgileri sergilemek için özelleştirebilirsiniz. İster canlı ister tekrar oynayın, izleyicilerinizin ilgisini çekecek ve yine de gelir satışlarınızı artırmak için bilgilere erişebilecek.

Medya

Tabandan gelen spor pazarlamasında bir medya kuruluşunun oyunda sahip olacağı önemi ve girdiyi hatırlamak önemlidir . Medya kuruluşları, hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşmak için etkileyici bir yol sunar. Bir televizyon yayını, radyo programı ve hatta bir gazetecinin hikayenizi anlattığı bir yazıyı bile içerebilir. Ayrıca, oyunda kapsamlı öne çıkanlar sunduklarında ilgili kanallarla ilgili geri bildirimleri takip etmeye çalışın.

 

Herkesi Dahil Edin

Spor üzerine taban pazarlaması geliştirmek istediğinizde, markanızı ikinci bir hedef kitleye yansıtarak hedef kitleyi belirlemelisiniz. Bu senaryoda, markanızı büyütmek için bir topluluk yaklaşımına sahip olmaktan önemli ölçüde yararlanabilirsiniz. Örneğin, bölgenizdeki yerel işletmeleri müşterilere pazarlamanıza yardımcı olabilir.

 

İlişkili Olmak

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, pazarınızın tanıyabileceği ilişkilendirilebilir bir imaj yaratmaktır. Örneğin, insanlar günlük yaşamlarını yansıtan bir markayla daha çok ilişki kurarlar. İdeal olarak amaç, hedef kitlenizin kendinizi sizde görmesine yardımcı olabilecek gerçek bir kişilik sunmaktır. Örneğin, spor endüstrisi, oyuncuların oyuna girdiklerinde yaralanma olasılığına sahiptir. Bunu hedef kitlenize gösterin.

Bunun olduğunu bilmelerini sağlayın, ancak onlar da geçebilirler. Bu ışıkta, hayranları farklı açılardan pozitif yaşamı benimsemeye teşvik edebilirsiniz, bu da yaralanma gibi bazı durumların gelişmesini engelleyecektir.

En önemlisi, geliri artıracak önemli bir sayı artışı sağlamak, insanları konuşturmaktır. İster fiziksel ister sanal olsun, herkes iyi bir sohbeti sever. Yüksek olasılıklar, daha canlı gelecek, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar ve hatta başkalarına ulaşmaya yardımcı olacaklar, bu da gelirinizi artıracaktır. Unutmayın, amaç önemli bir artış kaydetmek ve yukarıdaki teknikleri uygulayarak hedefinize ulaşacaksınız.

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz