Geotrust SSL Sertifikası Paket ve Fiyatları

Türü Fiyat
GeoTrust QuickSSL Premium $79.00 /Yıl Satın Al
GeoTrust QuickSSL Premium Wilcard $279.00 /Yıl Satın Al
GeoTrust True BusinessID $99.00 /Yıl Satın Al
GeoTrust True BusinessID with EV $179.00 /Yıl Satın Al
GeoTrust True BusinessID Wilcard $439.00 /Yıl Satın Al

Geotrust Ssl Sertifikası Nedir?

Kişisel ve kurumsal sitelerin SSL protokolünü sağlayan, her alanda bu protokolün kullanılmasına olanak göstermektedir. Sitenin kategorisi ne olursa olsun, bu SSL kullanılabilmektedir. Sahip olduğu kalitenin yüksekliği ve uygun fiyat prosedürüyle hizmet vermesi site sahiplerinin tercih etmesini sağlamaktadır. Dijital sertifikaları sitelere sunması ve ziyaretçilerin siteye güvenmesini sağlaması sertifikanın özellikleri arasında yer almaktadır. GeoTrust sahibi olan Norton Antivirus, en çok tercih edilen protokollerden biridir. Çok tercih edilmesinin sebebiyse ziyaretçi ile site sahiplerinin arasındaki güven gücünü üst seviyeye taşımasından kaynaklanmaktadır. Her alanda hizmet veren sitelere dijital sertifika çözümleri, GeoTrust tarafından sağlanmaktadır. GeoTrust nedir? sorusuna sahip olduğu hizmet kalitesiyle cevap vermektedir. Hizmet kalitesinin yüksek olması ve her sitenin kullanabileceği bir protokol olması, tercih edilmesini arttırmaktadır.

 

Sitenin kategorisi, hizmet şekli, politikası ne olursa olsun GeoTrust SSL paketlerini kullanabilmektedir. GeoTrust tüm bu olanakları sitelere sunarken aynı zamanda sitenin bu sertifikaları 30 günlük denemesine izin vermektedir. Beğenilmediği taktirde para iadesi yapan firmanın kullanıcıları rahatlıklarla sertifikanın faydasını görebilmektedir. Güvenlik düzeyini arttırmak isteyen sitelere yardımcı olan protokolün, şifreleme destekleri oldukça yüksektir. RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL gibi paketlerle hizmet vermeye devam eden GeoTrust, müşterilerinin daha yüksek güvenlik düzeyine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Elektronik ticaret, formlu siteler, kişisel siteler ve buna benzer olan çok sayıda sayfa için hızlı işlem onayını da sunmaktadır. Bu olanaklar sayesinde sitenin daha kaliteli bir hal alması mümkündür.

 

Site organizasyonunun sertifikayla birlikte adres çubuğunda görüntülenmesi GeoTrust tarafından sağlanabilmektedir. Kurumsal siteler tarafından bu sertifika seçeneğinin kullanılması mümkündür. Kendi müşterilerine çok sayıda alternatif sunup, profesyonelleşme sürecini hızlandıran GeoTrust aynı zamanda sitenin kurumsal olabilmesine de olanak tanımaktadır. Kurumsallığını adres çubuğundaki SSL sertifikasıyla göstermesi ve siteden rahatlıkla alışveriş yapılabileceğini kanıtlaması bu sayede mümkün hale gelmektedir. Alışveriş sırasında verilen bilgileri 256 bit şifreleme desteğiyle koruması, kullanıcıların aklındaki tehdit sorularını yok etmektedir. 256 bit şifreleme desteği site kullanıcılarının güvenlik problemini ortadan kaldırmaktadır. Sitenin yaşayabileceği tüm güvenlik problemleri ön görülerek sertifika tasarlanmıştır. Bu da sitenin kullanıcılarla arasındaki güveni üst düzeye taşımakta ve kullanıcıların daha çok işlem yapmasına yardımcı olmaktadır.

 

ssl
045-hosting-1 copy

Geotrust Quık Ssl Premıum Farkı Nedir

GeoTrust Quick SSL belge gerektirmemektedir. Belge gerektirmeden güvenliği üst düzeye çıkartan sertifikalar arasında yer almaktadır. GeoTrust Quik SSL Premium farkı nedir sorusu SSL almak isteyen site sahiplerinin aklında bulunur. Kısa süre içerisinde siteye kurulması, tercih edilmesini sağlamaktadır. Sigorta, hızlı işlem, güvenilirlik gibi ayrıcalıkları siteye sunması en önemli özelliklerinden biridir. Elektronik ticaret sitelerinde rahatlıkla kullanılabilen protokol, mobil cihazlara, tüm tarayıcılara ve bankalara uyumluluk sağlamaktadır. Webmail gibi uygulamalara da ekonomik açıdan uygun bir çözüm sağlaması, sitenin formlarını koruma altına alması protokolün yüksek güvenlik standardını sağladığının kanıtıdır. Birçok cihazda sitenin sahip olduğu güvenilirliği ön plana çıkarmaktadır. Bu ayrıcalıkların ziyaretçiler tarafından kolaylıkla görünmesi ve sitenin sahip olduğu güvenlik standardının üst düzeye çıkması sitenin istediği hedefe ulaşmasına da kolaylık sağlamaktadır. Ayrıcalıklar sayesinde sitenin ziyaretçileri zaman geçtikçe artış göstermektedir.

042-servers-4 copy

Geotrust Aldıgımda Banka Kabul Edermi

GeoTrust tüm tarayıcılarla uyum sağlamasının yanı sıra bankalarla da uyumludur. GeoTrust aldığımda banka kabul eder mi sorusu SSL alınmadan önce sürekli sorulmaktadır. Bankalarla uyum sağlaması kullanıcıların ödeme alternatifini de arttırmaktadır. Site sahipleri GeoTrust kullandığı andan itibaren istediği bankayla çalışabilmektedir. Sitenin güvenilir olduğunu doğrulayan protokol, aynı zamanda site kullanıcılarının da içini rahatlatıyor. Alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar form doldururken herhangi bir tehditle karşılaşmıyor. Girilen hassas bilgiler 256 bite varan şifreleme desteğiyle korunuyor. Ayrıca protokolü sunan şirket, sitenin yaşayacağı güvenlik problemlerinin masraflarını kendi kasasından karşılayacağını söylüyor. Milyarlara varan garanti desteğiyle sitenin yaşayacağı tüm problemler firma tarafından sonlandırılıyor. Mobil cihazlar üzerinden siteye giriş yapıldığında, sitenin güvenilir olduğu adres çubuğunda gösteriliyor.

029-https copy

E-Ticarette Sitesinde Geotrust Kullanabilirmiyim

Elektronik ticaret sitelerinde alışveriş yapılmasını güvenli hale getiren GeoTrust SSL sertifikaları yaygın olarak kullanılmaktadır. E-Ticarette sitesinde GeoTrust kullanabilir miyim sorusu akıllarda bulunmaktadır. Tüm elektronik ticaret sitelerinde GeoTrust rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sitedeki şifrelemeleri, kredi kartı veya banka kartı gibi hassas bilgileri koruma altına almaktadır. 256 bit şifreleme desteği sunan GeoTrust sitelerin güvenilir olduğunu ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca adres çubuğunda yer alan güvenilir işareti sayesinde site kullanıcıları rahatlıkla alışveriş yapabilmektedir. GeoTrust SSL sertifikaları elektronik ticaret sitelerinde kullanılabilmekte ve arama motorlarında siteyi ön plana çıkarmaktadır. Sertifikalar sayesinde kullanıcıların özel bilgilerine üçüncü kişiler ulaşamamaktadır. Bu da sitenin içerisindeki tüm formların güvenilir olduğunu kanıtlamaktadır. Böylelikle site içerisindeki formlar daha rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

030-ssl-certificate copy

Geotrust Tru Busınessıd Whıt Ev Aldıgımda Banka Kabul Edermi

GeoTrust SSL sertifikalar tüm bankalara uyumlu olduğundan dolayı bankaların protokolü kabul etmemesi mümkün değildir. GeoTrust Tru Businessid Whit Ev aldığımda banka kabul eder mi sorusu sürekli insanların aklında bulunmaktadır. Sertifikayı banka kabul etmekte ve herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Elektronik ticaret sitelerinde rahatlıkla kullanılabilen protokol, bireysel ve kurumsal sitelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca sertifika sayesinde site kolaylıkla arama motorlarında yükselme kaydedebiliyor. Sitenin güvenilir olduğunu kolaylıkla kanıtlaması ve sitedeki tüm formları koruma altına alması en önemli özellikleri arasında yer alıyor. GeoTrust SSL sertifikaları tarayıcılarda, mobil cihazlarda güvenilir kilidini göstermektedir. Kilit sayesinde ziyaretçiler siteye güvenmektedir. Özellikle elektronik ticaret sitelerinin formlarını yüksek güvenlik standardıyla koruması sitenin güvenlik konusundaki problemlerini çözmektedir.

009-devices copy

Geotrust Ssl Farkı Nedir

Her site kendini güvenilirliğini kanıtlamak ve kullanıcılarının bilgilerini korumak adına SSL sertifikası alır. GeoTrust SSL farkı nedir sorusu herkes tarafından sorulmuş ve protokolün birçok kişi tarafından tercih edilme sebebi araştırılmaktadır. GeoTrust SSL ekonomik ve diğer protokollere göre daha uygun fiyata sahiptir. Protokolün tüm bankalarla uyumlu olması, kullanıcıların daha kolay işlem yapmasına olanak tanımaktadır. İletişim, giriş, kayıt ve ödeme formlarında doldurulan alanlar 256 bit şifreleme desteğiyle korunmaktadır. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir şekilde güvenlik problemi yaşamadan sitede işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. GeoTrust SSL aynı zamanda tüm tarayıcılara uyumluluk sağlamaktadır. Uyumluluk sayesinde tüm kullanıcılar sitenin güvenli olduğunu ve kişisel bilgileri en yüksek güvenlik düzeyiyle koruduğunu gösterebilmektedir. Böylelikle site kullanıcıları gün geçtikçe artmaktadır.

008-personal-computer copy

Geotrust Quıkssl Premıum İçin Belge Gereklimi

GeoTrust en hızlı şekilde kurulum gerçekleştiren protokoller arasında bulunmaktadır. GeoTrust QuikSSL Premium için belge gerekli mi sorusu sürekli araştırılmaktadır. QuickSSL için herhangi bir belge gerekmemektedir. Statik site mührü belge olmadan ücretsiz bir şekilde siteye sağlanmaktadır. Böylelikle belge olmadan site kendi güvenilirliğini kanıtlayabilme olanağına ulaşmaktadır. Protokol aynı zamanda tüm sitelerde kullanılabilecek ve geniş kitleye hitap edebilecek niteliktedir. Sahip olduğu nitelikler sayesinde çok tercih edilmekte ve kullanıcılarını memnun bırakmaktadır. Protokol, 256 bit şifreleme desteği sunmaktadır. Elektronik ticaret sitelerinde kullanıcılar alışveriş yapmadan önce sitenin sahip olduğu SSL sertifikasına göz atmaktadır. QuickSSL ise kendini adres çubuğunda göstermekte ve kullanıcıların rahatlıkla alışveriş yapabileceğini doğrulamaktadır. Bu doğrulama sayesinde sitenin daha geniş bir kitleye hitap etmesi mümkün olacaktır.

GeoTrust Sertifikaları Neden Tercih Ediliyor?

GeoTrust dışında birçok sertifika çeşidi bulunmaktadır. Bu sertifika çeşitleri genellikle yüksek fiyatlarla hizmet vermektedir. Yüksek fiyatlarla hizmet vermesi site sahiplerinin bütçesine uygun değildir. GeoTrust ise bunları ön görerek hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle protokolün kullanıcıları daha az masraflarla yüksek güvenlik düzeyine ulaşabilmektedir. Ayrıca sahip olduğu standartların yüksek düzeyde olması, kullanıcıların tercihinin bu yönde olmasını sağlamaktadır. Bankalara, mobil cihazlara uyum sağlaması da en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Siteye mobil aracılığıyla bağlanan ziyaretçilerin bilgileri de koruma altına alındığı gösterilmektedir. Tarayıcılara uyum sağlaması sayesinde sitenin hangi güvenlik standardına sahip olduğunu öğrenmek ve tercih edilebilir durumda olabileceğine ihtimal vermek mümkündür.

 

GeoTrust SSL sertifikaları tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Böylelikle kullanıcı hangi tarayıcıyı kullanırsa kullansın, sitenin güvenli olduğunu görebilecektir. Güvenilir bir site olduğunu kanıtlayabilmek için site sahiplerinin birçoğu GeoTrust firmasını tercih etmektedir. GeoTrust aynı zamanda sitenin kullanıcılarla arasındaki güven problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Firmayı tercih eden elektronik ticaret sitelerinin kısa süre içerisinde yükselişe geçmesi gözden kaçmamaktadır. Elektronik ticaret siteleri kısa süre içerisinde SSL hizmetini alarak hasılatını yükseltebiliyor ve daha fazla kişiye ulaşabiliyor. Tüm bunların yanı sıra ziyaretçilerin kart bilgisini girmeden önce sitenin hangi sertifikalara sahip olduğuna bakmaları, site üzerinden alışveriş yapılabilirlik durumunu sorgulatıyor. GeoTrust ise bu konuda büyük rol oynayıp, ziyaretçinin siteye güvenmesini sağlıyor.

 

GeoTrust SSL Sertifikalarının Katkıları Nelerdir?

Sertifikaların en büyük katkılarından bir tanesi sitenin profesyonel bir hale gelmesini sağlamaktır. Bunun yanı sıra arama motorlarında üst sıralara çıkmak da protokolün verdiği güvenle mümkün hale gelmektedir. Protokol sahip olduğu güvenlik standardıyla siteyi arama motorlarına en iyi şekilde tanıtmaktadır. Arama motoru güvenli olmayan siteleri kendi algoritmasında en geriye atmaktadır. Algoritmada ilk sıralara yükselmeye olanak tanıyan bu protokolün, ziyaretçilere güvenlik konusunda da güzel bir görünüm sağlaması ziyaretçilerin site içerisinde daha rahat bir şekilde davranmasına yardımcı olmaktadır. Ziyaretçiler bir bilgi verirken çekinmemekte ve güvenli olduğunu düşünerek hareket etmektedir.

 

Sitenin zaman geçtikçe ziyaretçi sayısındaki artışı görmek mümkündür. Çünkü gün geçtikçe arama motoru sitenin güvenilir olduğunu anlayacak ve sahip olduğu sertifikayla profesyonel bir şekilde hizmet verdiğini kayıtları arasına alacaktır. Bu da arama motorundaki kelime hazneleri ile sitenin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Sitenin tüm bunların yanı sıra güvenli alışveriş olanağını sunduğunu sertifikalarla göstermesi, ziyaretçilerin daha çok alışveriş yapmasını sağlar. Çünkü kredi kartı bilgisi veya diğer özel bilgileri girmeden önce ziyaretçiler SSL sertifikasına göz atmaktadır. SSL sertifikası bulunmuyorsa ve sitede alışveriş yapılmamaktadır. GeoTrust tüm bu olanakları site sahiplerine uygun fiyatlarla sunmaktadır. Böylelikle müşteriler fazla masraf yapmadan sitesinin güvenlik düzeyini arttırabilmektedir.

 

5banner

Geotrust SSL Sertifikası Nasıl Çalışır?

Tek yönlü olarak iletişim şifreleme işlemi gerçekleştiren SSL sertifikası, sunucular üzerine kurulum işlemleri ile sağlanır. Bu işlem adına sunucu bünyesinde iki farklı anahtar verilir. Barındırılan bu anahtarlardan biri herhangi bir dışa açılım işlemi gerçekleştiremez. Yalnızca public key bu seçeneği değerlendirir ve bu sayede iletişim içeriği özel bir şifreleme kapsamına alınır. Bu sayede siteler sağlam bir güvenlik içerisine alınır ve gerçekleştirilecek olan çalışmalar ya da iletişim, profesyonel bir şifreleme ile güvenle sağlanır.

Bu şifrenin çözümünü gerçekleştirebilmek adına mutlaka iki ayrı anahtarın kullanımı değerlendirilmelidir. Bunlardan biri private key ve diğeri ise public key olarak bilinir. Web sitesinin alan adı çerçevesinde iki farklı anahtar da değişik sistem altında çalışır. Biri içe yönelim diğeri ise dışa yönelim seçeneği dahilinde destek sağlar. Bu şekilde içerikler özel bir şifreleme sistemi ile korunur.

Bu bağlamda yapılan şifreleme sistemi çatısı altında  ssl nasıl çalışır sorusuna karşılık bu aşamalar söylenebilir. Özel bir hosting firma seçeneği dahilinde elde edilecek olan SSL sertifikaları ile birlikte çalışma prensipleri de bu site bilgisinde gerçekleştirilir. Özel bilgiler ve aynı zamanda site kapsamındaki tüm ve içerikleri özel bir şifreleme seçeneği altında sağlam bir güvenlik ile korunur. Bu şekilde yapılan iletişim ya da diğer veri alışveriş seçenekleri özel bir içerik kapsamında şifreleme ile güvenliği alınır. Tabii bunun için iki ayrı anahtar hosting bünyesinde verilir.