Audio Hosting Nedir

Audio Hosting  Nasıl Çalışır?

Audio Hosting Nedir son yılların en popüler hosting türlerindendir, diğer adıyla radyo hosting, internet dahilinde radyo yayını yapmak, müzik paylaşımlarında bulunmak, amatör sanatçıların ses kayıtları yapmak, popüler şarkılar ya da konserlerden elde edilen kayıtları sunmak ve ses ile ilgili paylaşımlarınızı sitenize gelen ziyaretçilere iletebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Nedir

Kurum ve kuruluşlar açısından çok fazla kullanım amacı olan Audio Hosti bireysel kişiler tarafından da kullanılmaktadır.

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Nedir

Audio Host

 Audio Host’un Kullanıldığı Alanlar

Audio (radyo) host web sitenize görsel bir renk katacaktır. Son zamanlarda oldukça tercih edilen Audio, diğer bir deyişle radyo host, şu alanlarda kullanılabilmektedir.

Seminer ve konser paylaşımları

İnternet Radyoları

Web sitenizde arka plan fonu

Müzik siteleri

Dizi ve Sinema siteleri

Ses İle İlgili olan Paylaşımlar

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Yararları

Audio diğer adıyla Radyo host’un web siteniz için birçok yararı bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını şu şekilde suralayabiliriz:

Web siteniz bünyesinde ses ve müzik dosyalarını gelen ziyaretçilerinizin dinlemesine olanak verir.

Web sitenizin girişine açılış fon müziği konmasını sağlar

Audio Streaming ile ses dosyalarına indirmeden erişebilir ve dinleyebilirsiniz.

Disk alanınızı yüksek seviyeye ya da sınırsız kapasiteye çıkarmanıza neden olur.

Web sitenize ait bant genişliğini kontrol altında tuttuğunuzda gelen ziyaretçilerin radyo ve ya müzik yayın ve paylaşımlarınızı kesintisiz ve mükemmel bir tonla dinlemesini sağlar

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Nedir

Audi Host Kullanan Web Siteleri

Web sitenizde Audi(Radyo) Hosting kullandığınız takdirde, telif hakları konusunu ciddiye alıp önem vermeniz gerekmektedir.

Web sitenizde yayınladığınız şarkı, müzik, konser ve ses kayıtları farklı bir siteden izinsiz bir şekilde alınıp kullanılmamalıdır. Web sitesi yayınlarınızda telif haklarına uymanız gerektiğini önemle belirtiriz.

Telif haklarına uyulmadan yapılan yayınlarınız için caydırıcı nitelikteki cezalar oldukça ağırdır.

Audio Hosting Nedir

Audio Hosting Nedir

About İbrahim Berkay

2000 yılında bilgisayar programcılıpı fakültesinden mezun olduktan sonra sektörde çeşitli bilişim firmaları ve kurumsal yapıların bilgi işlem departmanlarında hizmet verdikten sonra 2013 yılından bu zamana kadar sunucuyeri firmasında sistem mühendisi olarak çalışmaktayım.