Bulut-Sunucu-Nedir-gorsel-

Bulut Sunucu Nedir? Neden Tercih Edilmelidir?

Bulut Sunucu Nedir  diye adlandırılan cloud web hosting, sanal sunucular arasında, müşterinin bulunduğu yere göre kendini ayarlayan, fiziki olarak web sitesinin yanında devamlı suretle bulunan web hosting şeklidir. Kullandığınız kadar maliyeti olduğu için, diğer hostingler arasında en ekonomik olanıdır. Güvenlik yönünden sağlamlığı ise Bulut Host’un en önemli özelliğidir.

Bulut Sunucu Nedir

Bulut Sunucu Nedir

Bulut Sunucu(cloud web hosting) YararlarıNelerdir?

Bulut Sunucu(cloud web hosting) web siteniz açısından sağladığı faydaları kısaca şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Web sitesi sahibinin sürekli yanında olan, host firması yerine müşteriye bağlı olan sunucudan oluşan bir hosting şeklidir.
  • Trafik, alan ve diğer unsurları müşteri tarafından isteğe ve ihtiyaca göre ayarlanır.
  • Sahibi bulunduğunuz web sitesi bulut sunucu kullandığınız takdirde donma, ağır çalışma, kapanma gibi sorunlar yaşamaz.
  • Bant genişliğini isteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda sitenizin kapasitesine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar.
  • Ekonomik bir yapısı olan bulut sunucular, kullandığınız kadar maliyetle karşınıza çıkar.
Bulut Sunucu Nedir 4

Bulut Sunucu Nedir

Bulut Sunucu (cloud web hosting) Özellikleri Nelerdir?

Bulut Sunucu(cloud web hosting) in özelliklerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  •  Bulut Hosting’lerde kaynak kullanımı ayarlanabildiği için, kurumsal ya da bireysel web siteleri konusunda en uygun tercih olmaktadır.
  • Kullandığınız kadar maliyet giderine sahip olması sayesinde ekonomik bir host şeklidir
  • Alan hacmi, bant genişliği, gibi konular yüzünde web sitenizde oluşan mağduriyeti ekstra bir ücrete kalmaksızın, başlamadan otomatik olarak çözer.
  • Host aldığınız sunucudan biri kapanması halinde diğer bir makine otomatik devreye girerek web sitenizin zarar görmesini engeller.
  • Bulut Hosting sürekli yanınızda olması ve başka sunucular tarafından bir şekilde alan,bant genişliği, ram, hard disk bakımından tamamen bağımsız olması ve kullanım ile kontrolün tamamen size bırakılmasına bağlı olarak, web siteniz için en güvenli host çeşitlerinden biridir.
Bulut Sunucu Nedir 3

Bulut Sunucu Nedir

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.