fbpx

Cloud Hosting

Cloud Hosting Hizmetlerini Türkiye Lokasyonlu Sunucularımız Üzerinden Sağlamaktayız.

Cloud Hosting Paket ve Fiyatları

Basic

 • 1 Domain
 • 1000MB Disk Alanı
 • 50GB Trafik
 • 1 ad. MySql
 • 10 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$4,50/ay

Standart

 • 1 Domain
 • 5000MB Disk Alanı
 • 150GB Trafik
 • 12 ad. MySql
 • 30 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$6,50/ay

Professional

 • 1 Domain
 • 6000MB Disk Alanı
 • 300GB Trafik
 • 24 ad. MySql
 • 60 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$9,50/ay

Cloud Hosting Nedir?

Cloud hosting ( Bulut Hosting) birden fazla fiziksel sunucunun birbirlerine bağlanması ile oluşturulan bir servistir. Bu tür hosting sistemlerde sunucuların hepsinin aynı veri merkezinde bulunması şart değildir her bir sunucu birbirinden bağımsız data centerlar da barına bilir bunların arasında özenle dizayn edilmiş bir network agı ile bağlanmış olmaları yeterlidir.

Bunlara örnek olarak Amazon, Azure gibi büyük firmaların tamamı sunucularını dünyanın farklı yerlerinde barındırdıkları da bilinmektedir. Bu tür bir hosting hizmeti almak isteyen kişilerin için hangi veri merkezi yakın ise hizmetleri yakın oldukları lokasyon üzerinden çalışmaktadır. Bu durum ise kullanıcıya çalışmakta olduğu web sayfası için daha hızlı cevap almasını sağlar.

Cloud Sunucu Avantajları Nelerdir ?

Farklı veri merkezlerinde bulunması kullanmakta olduğunuz data center’da bir problem oluşması durumda sizler başka veri merkezleri üzerinden çalışmaya devam edersiniz bu sayede son kullanıcının sorundan etkilenmesinin de önüne geçilmiş olur. Cloud hosting yük dengeli (load balanced) olarak çalışmaktadır buda uygulamanız çalışırken kullandığı kaynak kadar para ödersiniz.

Cloud Sunucunun Vds göre Avantajları Nelerdir ?

Klasik sistemlerde kullancağınız VDS sunucuların kaynakları web sayfanızı çalıştıramayacak kadar düşük olabiliyor bu durumda ise  fiziksel sunucu kiralamanız gerekiyor. Bazen de kiralamış olduğunuz fiziksel sunucu ihiyacınızdan fazla donanıma sahip olabilir buda size yüksek maliyetler getirebilir. Cloud hosting ise kullandığın kadar öde mantığında çalıştığı için fiziksel sunucu maliyetini kaldıramayan bir çok web geliştirici bu tür hostingleri tercih ediyor.

Cloud Hosting Sunucu Kaynakları Nasıldır ?

Cloud hostingde sunucular kaynakları ortak kullandığı için sunuculardan birisi sorun yaşasa bile diğerleri aktif olduğu için diğer sistemlere göre uptime oranı fazladır. Fiziksel sunucularda ise kullanmakta olduğunuz sunucu arızalandığı zaman uygulamanızın çalışması zaman alabilmektedir. Cloud Hosting

Sonuç ise cloud hosting ölçeklendirilebilir bir hosting modelidir diyebiliriz. Klasik hosting sistemlerine göre esnek, kaynak ve maliyet açısından daha verimli ve daha sorunsuz hizmet sağlamaktadır.

Bulut teknolojisi için özgürlüğe açılan kapı demek hiçte yanlış olmayacaktır.

banner001

CLOUD İLE DAHA HIZLI

cloud hosting hizmetinin gelişmiş ve profesyonel alt yapısı sayesinde çok daha hızlı işlem yüksek performans ve daha fazla disk alanına sahip olma ve ayarlanmış izolasyonlu hafızası sayesinde web sayfanız ihtiyacınıza göre performans sunar. Tam entegre edilebilen caching sistemi sayesinde web sayfanız optimize edilerek hızlı içerik yansıtma ve taleplere hızlı cevap vermesi sağlanır.

PERFORMANSINIZI GÖRMEK ARTIK ÇOK DAHA KOLAY

Cloud hostin planlarımız sayesinde kaynaklarınızın ne kadarını kullanıldığınız aktif olarak görebilirsiniz. Kaynak ihtiyacınız olduğu zaman ise yapmanız gerek tek şey kullanıcı kontrol paneliniz de bulunan upgrade butonuna basarak ihtiyacınız olan CPU, RAM veya HDD alanınızı yükseltmek olacaktır. Bu işlem sırasında her hangi bir aksama ya da platform taşıma işlemi gerekmeyecektir.

CLOUD GUVENLIGI BAŞTAN YARATTI

Cloud hosting servislerinin bir birinden bağımsız ayrı lokasyon da olması ve miror özelliği sayesinde güvenlik kavramında bir çığır açıyor. Oluşabilecek her hangi bir donanımsal hata durumunda sistemde bulunan tüm web sayfaları başka sunuculara aktarılması ve verilerin farklı data storage tutulması kullanıcıların aksama yaşamadan sorunsuz bir şekilde çalışmalarına devam etmesini sağlıyor.

ÖNGÖRÜLEBİLİR FİYATLANDIRMA

Karmaşık fiyatlandırma yapılarını arkanızda bırakın. Sektörün lider fiyat performansı ve tüm sayesinde dünyadaki tüm veri merkezlerinin bölgesel ve sabit fiyatlarını ve ayda ne kadar ödeyeceğinizi her zaman görebilirsiniz. Cloud hostin ile kullandığın kadar öde seçeneği ile çalışması ise sizlere gereksiz ve kullanmadığınız kaynaklar yüzünden yüksek paralar ödemenize de engel olacaktır.

7/24 AKTİF DESTEK

Cloud hosting hizmetinizin avantajlarından faydalanmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınız bilmiyorsanız? Sizin için bu alanda uzman teknik destek ekiplerimiz sayesinde ihtiyacınız olacak ve yüksek verim alacağınız hosting planı için size yardımcı olacağımızı unutmayınız bizlere 7/24 ticket desteği ile ulaşabilirsiniz bunu yanı sıra hafta içi mesai saatlerinde konu hakkında bilgi alabileceğiniz uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

%99 UPTİME

SLA garantisi ile sizlere %99 kesintisiz çalışma sağlıyoruz. Çalışmalarınız da oluşabilecek kesintileri sizlere daha sonra kullanabilmeniz için kredi olarak geri iade ediyoruz. Alt yapımızı da bulunan beş farklı lokasyondan gelen internet alt yapısı ve N+N plus enerji ve soğutma sistemlerimiz bu hizmeti size sunmamızın en büyük sebebidir.

Cloud Hosting İle Shared Hosting Arasındaki Farklar

Web sayfanızı paylaşımlı bir hosting hizmetinden alıyor iseniz, web sitenizin üzerinde birden fazla web sayfasını barındıran ve tüm sitelere hizmet veren bir sunucu üzerinden yayınlamaktadır. Bu nedenler sunucuya ait tüm kaynaklar ortak kullanılmaktadır.

Cloud hosting ise sizlere yüksek trafikten doğacak sıkışıklığı yönetebilmeniz için sizlere imkan sunmaktadır. Cloude hostingler de web sayfanız paylaşımlı hostingler de olduğu gibi yalnızca bir değil birde çok sunucu tarafından yayınlamaktadır. Buda sizlerin tek bir sunucuya bağlı kalmamanıza birden fazla sunucu üzerinden çalışmanızı sağlar.

SSL SERTİFİKASI YÜKLEMEK MÜMKÜNMÜ?

Web sitenize SSL sertifikası yüklemek tatbikîde mümkün bunun için teknik arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

CLOUD HOSTİNG NE KADAR GÜVENİLİR?

Cloud hosting servisleri yüksek güvenlik hizmeti sunmakta olup sistemler otomatik olarak farklı lokasyonlara kopyalanarak birden fazla cihaz ve lokasyonda saklandığı için web sayfanızın her hangi bir kayıp yaşamadan çalışmaya devam eder.

DEDİCATE IP KULLANABİLİYORMUYUM?

Diğer tüm hosting hizmetlerinde olduğu gibi bu hizmet içinde ekstra ücret karşılığında kendinize ait bir IP adresi kullanabilirsiniz.

VARNİSH CACHE NEDİR?

Varnish cach web sayfalarını % 1000 oranında hızlandırabilen bir uygulamadır. Genel olarak yüksek trafik alan ve içeriği çok yüksek olan web sayfaları için kullanılır. Örnek olarak yüksek prestije sahip Wikipedia, The New York Time, The Guardion gibi gazeteler veya Facebook, Twitter, Instagram gibi tüm web sayfalarının % 10 bu uygulamayı kullanmaktadır.

SATIN ALMIŞ OLDUGUM HİZMETİ DOWNGRADE EDEBİLİRMİYİM?

Maalesef bu işlemi yapma imkanınız bulunmamaktadır yükseltilmiş ürünlerin downgrade izin verilmeme sebebi ise yapılacak işlemin verilerinizin bozulmasına neden olmasıdır.

YEDEKLEME PROSEDÜRÜ NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

Cloud hosting makinelerimiz günlük full backup alınmaktadır. Talebiniz üzere web sayfanızı, veri tabanınız ve e-mail içeriğiniz bu yedeklerden geri dönülebilir. Bizlerin size bir diğer tavsiyesi ise bizim dışımızda da sizlerin web sayfalarınızın yedeklerini almanız olacaktır.

%d bloggers like this: