fbpx

GeoTrust Ssl

E-Ticarette Sitesinde Geotrust Kullanabilirmiyim

Elektronik ticaret sitelerinde alışveriş yapılmasını güvenli hale getiren GeoTrust SSL sertifikaları yaygın olarak kullanılmaktadır. E-Ticarette sitesinde GeoTrust kullanabilir miyim sorusu akıllarda bulunmaktadır. Tüm elektronik ticaret sitelerinde GeoTrust rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sitedeki şifrelemeleri, kredi kartı veya banka kartı gibi hassas bilgileri koruma altına almaktadır. 256 bit şifreleme desteği sunan GeoTrust sitelerin güvenilir olduğunu ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca adres çubuğunda yer alan güvenilir işareti sayesinde site kullanıcıları rahatlıkla alışveriş yapabilmektedir. GeoTrust SSL sertifikaları elektronik ticaret sitelerinde kullanılabilmekte ve arama motorlarında siteyi ön plana çıkarmaktadır. Sertifikalar sayesinde kullanıcıların özel bilgilerine üçüncü kişiler ulaşamamaktadır. Bu da sitenin içerisindeki tüm formların güvenilir olduğunu kanıtlamaktadır. Böylelikle site içerisindeki formlar daha rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Geotrust Aldıgımda Banka Kabul Edermi?

GeoTrust tüm tarayıcılarla uyum sağlamasının yanı sıra bankalarla da uyumludur. GeoTrust aldığımda banka kabul eder mi sorusu SSL alınmadan önce sürekli sorulmaktadır. Bankalarla uyum sağlaması kullanıcıların ödeme alternatifini de arttırmaktadır. Site sahipleri GeoTrust kullandığı andan itibaren istediği bankayla çalışabilmektedir. Sitenin güvenilir olduğunu doğrulayan protokol, aynı zamanda site kullanıcılarının da içini rahatlatıyor. Alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar form doldururken herhangi bir tehditle karşılaşmıyor. Girilen hassas bilgiler 256 bite varan şifreleme desteğiyle korunuyor. Ayrıca protokolü sunan şirket, sitenin yaşayacağı güvenlik problemlerinin masraflarını kendi kasasından karşılayacağını söylüyor. Milyarlara varan garanti desteğiyle sitenin yaşayacağı tüm problemler firma tarafından sonlandırılıyor. Mobil cihazlar üzerinden siteye giriş yapıldığında, sitenin güvenilir olduğu adres çubuğunda gösteriliyor.

Geotrust Quick Ssl Premium İçin Belge Gerekli mi?

GeoTrust en hızlı şekilde kurulum gerçekleştiren protokoller arasında bulunmaktadır. GeoTrust QuikSSL Premium için belge gerekli mi sorusu sürekli araştırılmaktadır. QuickSSL için herhangi bir belge gerekmemektedir. Statik site mührü belge olmadan ücretsiz bir şekilde siteye sağlanmaktadır. Böylelikle belge olmadan site kendi güvenilirliğini kanıtlayabilme olanağına ulaşmaktadır. Protokol aynı zamanda tüm sitelerde kullanılabilecek ve geniş kitleye hitap edebilecek niteliktedir.

Sahip olduğu nitelikler sayesinde çok tercih edilmekte ve kullanıcılarını memnun bırakmaktadır. Protokol, 256 bit şifreleme desteği sunmaktadır. Elektronik ticaret sitelerinde kullanıcılar alışveriş yapmadan önce sitenin sahip olduğu SSL sertifikasına göz atmaktadır. QuickSSL ise kendini adres çubuğunda göstermekte ve kullanıcıların rahatlıkla alışveriş yapabileceğini doğrulamaktadır. Bu doğrulama sayesinde sitenin daha geniş bir kitleye hitap etmesi mümkün olacaktır.

Geotrust Quık Ssl Premıum Farkı Nedir?

GeoTrust Quick SSL belge gerektirmemektedir. Belge gerektirmeden güvenliği üst düzeye çıkartan sertifikalar arasında yer almaktadır. GeoTrust Quik SSL Premium farkı nedir sorusu SSL almak isteyen site sahiplerinin aklında bulunur. Kısa süre içerisinde siteye kurulması, tercih edilmesini sağlamaktadır. Sigorta, hızlı işlem, güvenilirlik gibi ayrıcalıkları siteye sunması en önemli özelliklerinden biridir. Elektronik ticaret sitelerinde rahatlıkla kullanılabilen protokol, mobil cihazlara, tüm tarayıcılara ve bankalara uyumluluk sağlamaktadır. Webmail gibi uygulamalara da ekonomik açıdan uygun bir çözüm sağlaması, sitenin formlarını koruma altına alması protokolün yüksek güvenlik standardını sağladığının kanıtıdır. Birçok cihazda sitenin sahip olduğu güvenilirliği ön plana çıkarmaktadır. Bu ayrıcalıkların ziyaretçiler tarafından kolaylıkla görünmesi ve sitenin sahip olduğu güvenlik standardının üst düzeye çıkması sitenin istediği hedefe ulaşmasına da kolaylık sağlamaktadır. Ayrıcalıklar sayesinde sitenin ziyaretçileri zaman geçtikçe artış göstermektedir.

Ssl Nasıl Çalışır?

Tek yönlü olarak iletişim şifreleme işlemi gerçekleştiren SSL sertifikası, sunucular üzerine kurulum işlemleri ile sağlanır. Bu işlem adına sunucu bünyesinde iki farklı anahtar verilir. Barındırılan bu anahtarlardan biri herhangi bir dışa açılım işlemi gerçekleştiremez. Yalnızca public key bu seçeneği değerlendirir ve bu sayede iletişim içeriği özel bir şifreleme kapsamına alınır. Bu sayede siteler sağlam bir güvenlik içerisine alınır ve gerçekleştirilecek olan çalışmalar ya da iletişim, profesyonel bir şifreleme ile güvenle sağlanır.

Bu şifrenin çözümünü gerçekleştirebilmek adına mutlaka iki ayrı anahtarın kullanımı değerlendirilmelidir. Bunlardan biri private key ve diğeri ise public key olarak bilinir. Web sitesinin alan adı çerçevesinde iki farklı anahtar da değişik sistem altında çalışır. Biri içe yönelim diğeri ise dışa yönelim seçeneği dahilinde destek sağlar. Bu şekilde içerikler özel bir şifreleme sistemi ile korunur.

Bu bağlamda yapılan şifreleme sistemi çatısı altında ssl nasıl çalışır sorusuna karşılık bu aşamalar söylenebilir. Özel bir hosting firma seçeneği dahilinde elde edilecek olan SSL sertifikaları ile birlikte çalışma prensipleri de bu site bilgisinde gerçekleştirilir. Özel bilgiler ve aynı zamanda site kapsamındaki tüm ve içerikleri özel bir şifreleme seçeneği altında sağlam bir güvenlik ile korunur. Bu şekilde yapılan iletişim ya da diğer veri alışveriş seçenekleri özel bir içerik kapsamında şifreleme ile güvenliği alınır. Tabii bunun için iki ayrı anahtar hosting bünyesinde verilir.

%d bloggers like this: