fbpx

Joomla Hosting

Joomla Hostingin Gelişmiş E-Ticaret Eklentileri Sayesinde Web Sitenizin Verimliliği ile Beraber Trafiğinide Artırır.

Joomla Hosting Paketleri ve Fiyatları

Basic

 • 1 Domain
 • 1000MB Disk Alanı
 • 50GB Trafik
 • Limitsiz MySql
 • 10 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$1.50/ay

Standart

 • 1 Domain
 • 5000MB Disk Alanı
 • 150GB Trafik
 • Limitsiz MySql
 • 30 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$4,50/ay

Professional

 • 1 Domain
 • 10000MB Disk Alanı
 • 300GB Trafik
 • Limitsiz MySql
 • 60 ad. E-Posta
 • Cpanel – Lite Speed
 • Ücretsiz SSL

$7,50/ay

Joomla Hosting Nedir?

XCLOUD JOOMLA SERVER NEDİR?

Bu sunucular Joomla Hosting kullanım amaçları gözetilerek kaynak ve performas ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış sanal sunuculardır. Bu sunucuları müşteri paneli sayesinde istediğiniz zaman dilediğiniz yerden yönetebilir kurulu uygulamalarınızı değiştirebilir, tek bir tıkla yani bir bulut uygulaması kurabilir, ücretsiz ve kolay bir şekilde yedekleme alabilir ve sunucunuzun kaynak kullanımlarını grafikler üzerinden takip edip size sunulan erişim konsolu sayesinde sunucunuza erişebilirsiniz.

JOOMLA! NEDİR?

Joomla! 80 milyondan fazla uygulanmaya sahip olan en popüler içerik yönetim sistemine sahip olan içerik yönetim sistemine (CMS) sahip bir web sayfası tasarım yazılımıdır. Genel kamu lisansı ile korunan açık kaynak kodlu bir uygulamadır.

Joomla uygulaması PHP dilinde yazılmış bir uygulama olup MSSQL, MySQl veya PostgreSQL veri tabanlarından her hangi birini kullanabilir. Joomla yazılımı en popüler paternlerin den biri olan MVC dizayn paterni ve OPP tekniğine göre yazılmış bir programdır.

Joomla API desteği ile farklı işlevselliğe sahip programları entegre edebilirsiniz. Joomla açık kaynaklı kod yazılımı sayesinde sahip olduğu komünite sayesinde düzenli olarak gelişmeye açıktır. Joomla dünyada WordPress den sonra gelen ikinci büyük içerik yönetim sistemlerinden biridir.

JOOMLA! SERVER KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Joomla serverlar içerik geliştiriciler, kişisel web sayfaları ve kurumsal web sayfaları dahil tüm kullanıcılara hizmet vermektedir. Joomla için tasarlanmış olan 7800 adet fazla ücretli ve ücretsiz eklenti ve modül sayesinde kurumsal şirketler, online haber siteleri, e-ticaret, rezervasyon, kamusal, tanıtım ve şahsi siteler ile blogerların yararlanabildiği bir içerik yönetim sistemidir.

Bütün ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş olan temaları sayesinde kullanıcıların kendi isteklerine göre farklılaştırabilecekleri web sayfası görünümü sunmaktadır. Bunun yanı sıra Joomla! Stok denetim sistemleri, veri raporlama, özel ürün katalogları, karmaşık iş dizinleri ve daha fazlasını kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur. Bu eklentiler sayesinde sitenizin güvenlik, SEO, ön bellek, RSS, yedekleme gibi gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte sizin istekleriniz doğrultusunda binlerce özelliği de ekleyebilirsiniz.

API desteği ile bulut depolama sevişlerine çok kolay erişim sağlayabilir sizin için gerekli olan bilgi ve uygulamaları hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Joomla ile oluşturacağız tüm web sayfalarının mobil uyumlu olduğunu unutmayınız. Harvard Üniversitesi, Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler, Citibank, Avustralya Yüksek Mahkemesi gibi büyük kuruluşların tamamı veya belirli bir kısmı Joomla içerik yöntemi ile çalışmaktadır. Joomla içerik yönetiminin inşa edildiği framework diğer PHP framework gibi geliştiricilerin isteklerine göre veri tabanı seçme özgürlüğü tanımaktadır.

banner002

Türkçe Joomla Desteği

Türkçe Joomla içerik yönetimi desteğimiz sayesinden almış olduğunuz hosting paketinizi kolayca yönetebilir ve tüm işlemlerinizi istediğiniz yerden kolayca yapabilirsiniz. Paneliniz kendi dilinizde olması sizler için çok büyük bir kolaylık olduğunu unutmayınız.

%100 Joomla Uyumluluk

Size sunmuş olduğumuz JOOMLA hosting paketlerimize ait sunucularımız en iyi şekilde optimize edilmiş olup stabil olarak çalışması için tasarlamıştır. Ürünlerimiz JOOMLA yazılımının en popüler eklentilerini kullanabilir ve bu sayede çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

En İyi Seo Özelliği

Joomla hosting paketleri sayesinde arama motorları tarafından hızlı bir şekilde indekslenir ve kolay bir şekilde bulunursunuz. Mobil uyumlu olması ise SEO ,için önemli bir özellik olduğunu da unutmamanız gerekmektedir.

Backup Hizmeti

Tüm Joomla hosting paketlerimizde günlük olarak yedekle alınmaktadır. Bunun yanı sıra sizlerde joomla üzerinde bulunan bir özellik sayesinde günlük yedeklerinizi istediğiniz yere alabilir çift güvenlik sağlamış olursunuz.

En İyi Seo Özelliği

Sunucuyeri olarak bizde barınan tüm hostinglerimiz gibi Joomla hostinglerimizde Firewall, IPS ve IDS gibi saldırı engelleme ve sistem koruma sistemleri ile devamlı olarak koruma altındadır. Bunlar dışında Joomla hostingin size sunmuş olduğu güvenlik eklentisinde kullanabilirsiniz.

7/24 Aktif Destek

Almış olduğunuz ürünler ile ilgili teknik destek ekibimiz sizlere her daim aktif hizmet vermekten guru duyar. Ticket desteğimiz 7 gün 24 saat hizmet vermekle birlikte, telefon ile ileteceğiniz desteklerimiz ise mesai saatleri içerisinde yanıltmaktayız. Bizim tavsiyemiz ticket destek sistemini kullanmanız olacaktır.

 • HEDEFLERİNİZİ BELİRLEYİN… WEB SAYFANIZ İÇİN EN İYİ BARINDIRMA SAĞLAYICI İÇİN ASGARİ SAYIDA FARE TIKLAMASI YAPMADIYSANIZ WEB SAYFANIZI BARINDIRMADA YAŞAYACAGIZ EN KÖTÜ SENERYOLARI DENEYİMLEMİŞ OLABİLECEGİNİZİ UNUTMAYINIZ.

   

  DİKKATLİ OLMAK İÇİN GEREKLİ SEBEPLER

   

  SEBEP 1: JOOMLA HOSTİNG GERÇEKLERİ

  Yeni bir web sayfası oluşturmak çok kolay bir süreç sayılmaz ama web sayfanızın barınacağı hosting planını da seçmek bu işin diğer bir gerçeğidir. Joomla hosting kullanım kolaylığı sağlaması ücretsiz olması Joomla nın gerçek gücünü göstermez. Joomlanın güçlü olmasını sebebi arkasında bulunan büyük topluluk ve bu ürünü sizlere sunan barındırma firmalarının alt yapısının güçlü olması ile de gerçekleştirilir. Bu nedenle Joomla hostingler için özel tasarlanmış hostingleri sağlayıcılarını seçmenizi öneriyoruz.

  SEBEP 2: İNSANI GERÇEKLER

  Psikoloji de bir gerçek vardır, insanlar durum kontrollerinde olduğu zaman daha tatminkar ve sakin oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle web sayfanızın hızlı yüklenmesi sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların daha tatminkar olmasını sağlar. Bu nedenle kontrolün kendisinde olduğunu hissetmesi ziyaretçi sayınızda ki artışa sebep olur. Bu durum ise satın aldıkları ürünlerin zamanında teslim olacağı hissini uyandırır. Bu ise ziyaretçinin alışveriş yaparken ya da bir konuyu araştırırken sizi tercih etmesine neden olacaktır.

Düşünmemiz Gerken Noktalar

banner001

Joomla Sunucu Yapılandırmasında Uzmanlık

Almış olduğunuz ürünler ile ilgili teknik destek ekibimiz sizlere her daim aktif hizmet vermekten gurur duyar. Ticket desteğimiz 7 gün 24 saat hizmet vermekle birlikte, telefon ile ileteceğiniz desteklerimiz ise mesai saatleri içerisinde yanıtlamaktayız. Bizim önerimiz ticket destek sistemini kullanmanız olacaktır.

Fast Joomla %99 Uptime İle Desteklenmiş Sunucu

Daha öncede belirtiğimiz gibi insan faktörlerini okuduysanız size bu hizmeti sağlayan firmanın hızlı, kesintisiz ve Joomla destekli bir hostingi size sağlaması bu konudaki diğer önemli faktördür. Tek bir kesinti süresi web sayfanızın katastrofik bir hata vermesine neden olabilir. Bu durum ise insan psikolojisinde güven duygusunu ortadan kalkmasına ve ziyaretçi sayınızın azalmasına neden olur.

Joomla 24 Saat Teknik Destek

Joomla hosting saylayıcınız destek ekibinin Joomla web siteleri ve Joomla hosting konusunda eğitimli olması gerekmektedir aksi takdir barındırma veya web sayfası ile ilgili sorunların çözümünde derin bir mağaraya düşmenize sebep olabilirler. Ayrıca destek ekibinden 24 saat hizmet verdiğinden emin olunuz. Bu şekilde almış olduğunuz hizmet ile ilgili olarak her zaman hazır olduğunuza emin olabilirsiniz.

Güvenilir ve Düzgün Bir Alt Yapı

Mükemmel işlevsellik ve performans için güvenilir ve stabil çalışan bir alt yapıya ihtiyaç vardır. Bu yapı olmadan platform size daha az yönetme ve kısıtlı bir performans sunacaktır. Düzgün bir alt yapıya sahip olmayan Joomla hostingler sırtınıza aşırı bir şekilde yük bindirir bu yük ise sizi yapmanız gereken diğer tüm işlemlerden alı koyar ve kendinize ayırdığınız zamanınızı sizden çalar.

Sınırınız Olacaktır

Hiçbir şeyin sınırsız olmadığını unutmayınız. Almış olduğunuz düşük ücretli ürünlerde yazan sınırsız kelimesi sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bütün bu sınırsız fanatikleri tarafından hayal kırıklığına uğramayı. Sınırsız diye aldığınız ve az ücret ödediğiniz ürünlerin sınırlarını çok kısa sürede öğreneceğinize emin olabilirsiniz. Disk alanı bant genişliği gibi önemli gerçekleri mutlaka iyi soruşturun ve kazanan siz olun.

Kullanıcı Yorumlarını Dikkate Alın

Herkesin yapmış olduğu en büyük hata gerçek kullanıcıların yazmış olduğu yorumları okumayıp firma değerlendirmelerimizi detaylı araştırıp seçmemek oluyor. Kullanıcı yorumları sayesinde size en iyi hizmet verecek firmayı da seçmeniz zorlukla kazanmış olduğunuz paranızın da karşılığını almanız demektir. Paranızın karşılığını size temin edebileceğimizi de unutmamanızı tavsiye ederiz.

En İyi Ücretsiz Alışveriş Sepeti ve Joomla E-ticaret Uzantıları

Bir online mağazamı geliştirmek istiyorsunuz? Bu tür web sayfaları dünyada büyüyen ve gelişen bir alanıdır. Ürünlerinizi en verimli şekilde düzenlemek ve yönetmek için gerekli platformları aramalarınız iyi başlangıçtır. Joomla’nın çevrimiçi bir mağaza kadar büyük ve bir web sayfanı en üst düzeyde istikrar sağladığını ve en iyi seçeneğinizin Joomla olduğuna kar verdiyseniz sizlere iyi haberlerimiz var. Gereksinimlerinizi karşılamak için birçok ücretsiz Joomla eklentisi ve kaliteli şablonlar bulunmaktadır.

Şimdi aklınıza ürünlerinizi yönetme, ürün satışı seçeneklerine karar verme, çevrimiçi sipariş işlemleri, ürün karşılaştırması ve aklınıza gelecek tüm yüzlerce konular ile ilgili sorular gelebilir aklınıza. Bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak bu sorular ile başınız kesinlikle ağrımayacak çünkü sizin için birçok Joomla için e-ticaret ve alış veriş sepeti eklentileri bulunmaktadır.

Joomla alışveriş sepeti ve e-ticaret eklentilerinde, ürün yönetimi, satış yönetimi, ödeme süreci, satış raporları, siparişler, faturalar, ürün görüntüleme, ürün özelik yönetme gibi çok geniş bir işlevsellik yelpazesi sunar. Sizin için bir araştırma yaptık Joomla için en iyi alış veriş sepeti eklentilerini sizin için seçtik sizin için en uygun olanı karar vermenize yardımcı olacaktır.

J2STORE

J2Store Joomla için geliştirilmiş işlevsel yerel bir alış veriş ve e-ticaret uzantısıdır. Hafif doğası nedeni ile küçük veya orta ölçekli çevrim içi mağazalar için mükemmeldir. J2Store, bir çevrim içi küçük bir mağaza işletmesinin için kullanılan ürün çeşitleri, ürün fiyatlandırma ve bölgesel vergi kuralları vb. özellikleri ile işlevsel bir eklentidir.

ANAHTAR ÖZELLİKLERİ

KATALOG

 • Ürün makaleleri yazılır,
 • Sınırsız sayıda ürün,
 • Basit,  Yapılandırılabilir, Değişken, İndirilebilir olmak üzer 4 farklı ürün tipi,
 • Zincir ürünler,
 • Ana resim, Resim yakınlaştırma, Efekt içeren Resim ekleyebilirsiniz.
 • PLAN
 • Tamamen hassa plan,
 • Ürün resimleri makale boyutunda görüntülenir,
 • Kısa kodlar ile her yerde ‘Sepete Ekleme’ seçeneği

SEPET VE ÖDEME

 • Gelişmiş fiyatlandırma seçeneği,
 • Müşteri temel tabanlı fiyatlandırma olanağı,
 • Çok sayıda para birimi desteği,
 • Miktar bazlı özel fiyatlandırma,
 • Vergiler ve gönderim için bölgesel gönderim fiyatı seçeneği
 • J2Store, Paymil, Sagepay, teslimde ödeme, banka havalesi gibi farklı ödeme seçenekleri
 • SİPARİŞ YÖNETİMİ
 • Müşteri ön ürün siparişi,
 • Detaylı sipariş yönetimi,
 • Müşteri sipariş geçmişini indirimleri ve adreslerini tek bir yerden yönetebilecek,
 • Özel sipariş ve sipariş fatura numarası ve sipariş istatistikleri.

PRO ÖZELLİKLERİ

 • Envanter,
 • Stok yönetimi, stok görüntüleme, düşük stok bildirimi,
 • Tek sayfa envanter yönetimi,
 • İndirim kodları ve kuponları,
 • Tamamlanmış siparişi otomatik iptal etme.

HİKASHOP

Sadelik ve esnek bir yapı ile HikaShop çevrim içi mağazaların, e-mağazaların ve diğer tüm çevrim içi işletmelerin yönetimi için geliştirilmiş en ünlü Joomla e-ticaret uzantısıdır. HikaShop sadece ürünlerinizi değil aynı zamanda geniş bir pazarlama eklenti yelpazesi ile de hizmet vermektedir. Gelişmiş özelleştirme işlevleri ve yüzlerce heyecan verici özelliği ile HikaShop tam teşekkülü bir e-ticaret sitesini kolayca yönetmenizi sağlar.

ANAHTAR ÖZELLİKLERİ

KATOLOG

 • Sınırsız sayıda ürün ekleyebilirsiniz,
 • İnanılmaz ürün rozeti sistemi,
 • Meta verileri, kanonik URL yapısı, opengraph ve mikro veriler ile SEO optimizasyonu,
 • Hem indirilebilir hem de yüklenebilir malları kolayca yönetin,
 • Çeşitli para birimleri sayesinde gelişmiş fiyatlandırma seçeneği.

PLAN

 • Bootstrap desteği ile cevap verme
 • Ürün ve Kategori ekran modülü ile geniş bir seçenek yelpazesine sahip olma,
 • Joomla içerik etiketleri ile web sayfanızın herhangi bir yerine ‘Sepete Ekle’ seçeneğini görüntüleyebilirsiniz,
 • Joomla’nın çeviri geçersiz kılma sistemi ile tamamen uyumludur,
 • Kolay cevri için kolay bir çevri ara yüzü sağlar.

SEPET VE ÖDEME

 • Son derece özleştirilebilir bir ödeme süreci sunar,
 • Daha hızlı işlemi için basit bir ödeme sistemi,
 • Çoklu para birimleri ve para birimi değiştirici modülü,
 • Otomatik vergi hesaplama için TaxCloud eklentisi ile gelişmiş vergi yönetimi,
 • Kayıt formuna entegre ReCaptcha eklentisi,
 • HikaShop, PayPal standart, Pro ve Hızlı ödeme, Google Checkout, AIM , SIM ve DPM, Skrill, Bluepaid, EPay, Ödeme Express, Payza vb. ile Authorize.net gibi 60^ücretsiz ödeme eklentisi.

SİPARİŞ YÖNETİMİ

 • Müşterileriniz sipariş geçmişlerine, adreslerine ve kargo bilgilerine erişebilmesini sağlayan panel sunar,
 • Sipariş faturalarına, geçmiş ve gösterge istatistikleri tablosuna sahip olacaksınız,
 • Özel sipariş istatistikleri.

PRO ÖZELLİKLERİ

 • Ürünler için özel alanlar,
 • Coğrafi konum eklentisi,
 • Ürünler için karşılaştırma sistemi,
 • Ürün listelemede Carousel etkisi,
 • Otomatik döviz kuru güncelleme,
 • Ortaklık programı,

Multicart

 

VİRTUEMART

VirtueMart Joomla’nın en eski e-ticaret uzantısıdır. Her hangi bir büyük ve kurumsal mağaza veya çevrim içi alış veriş siteleri için VirtueMart, kapsamlı özellikleri ve işlevleri nedeniyle tek tercih edilen olabilir. Çok sayıda ek uzantıya sahip olan VirtueMart halen herkesin e-ticaret ihtiyaçlarını ve beklentilerine hizmet etmesi tercih sebebi oluyor.

ANAHTAR ÖZELLİKLERİ

KATOLOG

 • Diğer Joomla uzantıları ile basit kurulum ve entegrasyon,
 • Meta eklentileri, meta veri vb. SEO optimizasyon araçları,
 • Ürün açıklaması, çoklu medya, ilgili ürünler, incelemeler ve sıralamalar,
 • Sınırsız alt ürünler,
 • Yedi farklı ürün sergileme kategorisi

PLAN

 • Şablon geçersiz kılma sunar
 • Ürün deseni ile kullanıldı Availed with product pattern.
 • Sınırsız ürün ekranı,
 • İç içe kategorize ürün yönetimi,
 • Ürünler için değişkenler veya özellikler,
 • Alışveriş gruplarına bağlı olarak gösterilecek değişken fiyatlar,
 • Alt gruplara göre fiyatlandırma,

SEPET VE ÖDEME

 • Tamamen anonim ödeme,
 • Ödeme öncesi kayıt yapma seçeneği,
 • 3D ödeme seçeneği,
 • Sepet şablonu tarafından tamamen geçersiz, The cart is completely overridable by your template
 • VirtueMart sepeti oturumda saklar,
 • Döviz kurlarını otomatik güncelmenizi ve sabit para birimi olarak kendi para biriminizi eklemenizi sağlar,
 • Zaman, kategori, eyalet ve ülke bazında verdi hesaplaması,
 • VirtueMat, PayPal, PayPal Pro, PayPal Express Checkout, Klarna ve Klarna Checkout, Sofor Banking ve Sofor iDeal, Skrill, Heidelpay, Authorize.net, Realex gibi bir çok ödeme yöntemi ile entegre edilmiştir.

SİPARİŞ YÖNETİMİ

 • Sipariş ödeme ve iş akış takibi,
 • Anonim kullanıcılar da siparişlerini takip edebilir,
 • Sipariş değiştirebilme,
 • PDF fatura ve Teslimat notu ekleme,

Gerçekten de, bir Joomla e-ticaret uzantısı sıkıntılarınızı önemli miktarda telefi edecektir. Piyasadaki en iyi ücretsiz e-ticaret uzantıları hakkında bir karşılaştırma yapmaya çalıştık. Sizin için en iyi ve uygun olan e-ticaret uzantısını seçebilirsiniz.

%d bloggers like this: