fbpx

Domain Transfer

ALAN ADI DOMAİN TRANSFERİ

Alanadınızı Arayın

Kayıt, Yenileme veya Transfer İçin Alanadınızı Girin

 • $9.5/yıl
 • $32.69/yıl
 • $16.98/yıl
 • $15.67/yıl
 • $14.26/yıl
 • $23.17/yıl

Alan Adı ve Domain Trasfer Adımları

 • Alan adını transfer etmek için ERP kodunuzu almayı sakın unutmayın
 • Sunucuyeri müşteri panelinden Domain Adı transferi başlatın.
 • Alan Adı bilgileriniz yer aldıgı link e-posta adresinize gelecektir. Bu linke tıklayarak transfer için onay veriniz.
 • .com uzantılı Domain transfer süresi ise 3 ila 7 gün de gerçekleşmektedir.
 • .tr uzantılı alan adlarınız için ise 48 ila 72 saat süre içerisinde tanımlanmaktadır.
 • Transfer işlemleriniz için domaininiz için bir yıllık yenileme bedeli kadar transfer bedelide talep edilmektedir.

HER ŞEY DAHA KOLAY

Kendinize ait birden fazla domain adınızım var? Bu alan adlarını belirli bir yerde toplamanız sizin için hepsini yönetebilmenizi sağlar ve almış olduğunuz domain adlarının bitiş sürelerini kontrol etmenize ve stres yaşamamanıza yardımcı olur.

BU İŞLEMİ YAPMAK ÇOK KOLAY

Transfer işlemini yapmak için bu konularda bir deha olmak gerekmiyor. İşlem süreci çok kolay ve çok basittir. Bu sayede işlemlerinizi çok hızlı yapabilir tüm alan adlarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz.

DOMAİN YÖNETİMİ DAHA KOLAY

Transfer sayesinde tüm alan adlarınız tek bir yere toplamak size alt alan adları dahi tüm yönlendirmelerinizi daha rahat yönetmenize yardımcı olan kullanıcı panelimizden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

DAİMA GÜNCEL

Domain adlarınızı bize de olması tüm web sayfalarınızın E-maillerinizin çalışır durumda olduğundan emin olmanız için yeterli bir seçenektir. Bizim tarafımızdan tüm ürünlerinizin aktif ve çalışır durumda olduğu daima kontrol edilir.

GLOBAL DÜNYADA BENDE VARIM DEMEK

Alan adı alımlarınızda sadece .com veya .net uzantıları ile kendinizi sınırlandırmayın. Firmamız bünyesinde sizleri global dünya çapında tanıtacak birden fazla dilde ve seçenekte domain uzantıları bulmanız mümkündür.

TOPLU ALIMLARDA FIRSATLARI YAKALAYIN

Niçin sadece bir adet domain adı seçmek zorunda bırakılasınız ki? Tek seferde alacağınız 10 adet alan adı ve hosting ürünleri seçmeniz durumunda firmamızın size sağlayacağı %40’lık indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

domain1

Alan Adı ve Domain Trasfer Sırasında Bilmeniz Gerekenler

 • Domain transferi işlemine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken koşulları eksiksiz oluşturmak gerekiyor aksi takdirde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Alan adı transfer süreci için almış oldugunuz domain üzerinden en az 60 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine de 30 günden az kalmamış olması gereklidir. 30 günlük süre kalmış olması şart değildir ama işlemlerin her hangi bir sebepten dolayı uzaması durumunda sorunsuz işlem yapmanıza yardımcı olacagınıda sakın unutmayın
 • Domain transfer edebilmek için transfer kilidininizin açık olmasına dikkat ediniz aksi taktirde transfer işlemi gerçekleşmeyecektir.
 • Alan Adınızın aktif olması gerekiyor. Askı (On Hold), Beklemede (Redemption) yada Silinme (Pending) peryodunda olan domainleriniz transfer edilmeyecektir.
 • Domain Transfer işleminin başarılı olması için E-posta adresinize gelen linki onaylamanız gerekmektedir. Onun için Whois bilgilerinizdeki mail adresinizin güncel ve hali hazırda çalışır durumda olması gerekmektedir.

 

Alan Adı Transfer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Alan Adı Transferi Nedir?

 

Alan Adın trasferi kendi içinde ikiye ayrılır;

 • İç Alan adı transferi mevcutta var olan bir alan adını aynı sağlayıcı içerisinde farklı bir kullanıcıya transfer edilmesi.
 • Dış Alan Adı Transferi bu ise mevcutta var olan bir alan adının farklı bir alan adı sağlayıcıya transfer edilmesidir.

Alan Adımı Neden Taşımalıyım?

Domain adınızın yenileme tarihi geldiginde sağlayıcınız size yenile için yüksek üçret talep etmesi bu işlem için çok gecerli bir sebeptir. Bunun yanı sıra farklı sağlayıcılardan almış oldugunuz tüm domain adlarınızı tek sağlayıcıda toplamak sizin alan adlarınızı yönetmenizide kolaylaştıracaktır.

Domainmi Neden Sunucuyeri’ne Transfer Etmeliyim?

Sunucuyeri size her zaman daha uygun bir transfer üçret fiyatı sunar ve ICANN akreditasyonuna sahip miili bir servis saglayıcıdır. Domain adınızı Sunucuyerine transfer ettiğinizde alan adınız bir yıl otomatik olarak uzamakta ve diğer servis sağlayıcıların aksine sunucuyerinde alan adınızla ilgili tüm işlemler ücretsiz olarak saglanmakatadır. Whois gizleme vaya DNS güncelleme gibi işlemler için hiçbir ek ücret talep edilmemektedir. Domain sürenizin bitiş süresi üzerinden 30 gün içerisinde yapacağınız yenilemelerde ise sizden her hangi bir ceza ücreti istenmemekte sadece yıllık yenile ücreti talep edilmektedir.

 

Alan Adı Yenile Süresinin Bitmesine 7 Gün Kaldı? Tranfer Edebilirmiyim?

 

Süre bitimine 7 gün kalmış olsa da domain adınızı transfer edebilirsiniz. Fakat transfer süresince oluşabilecek istenmeyen durumlar için bu işlemi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz bu durum ise domain adınızın Bekleme (On Hold) periyoduna düşmesine neden olabilir buda domain adınızın transfer edilemez hale gelmesine sebep olabilir. Bizim tavsiyemiz bu tür sorunlarla uğraşmamak için bu işlemin mümkünse yenileme süresi 25 günden daha az kalmış domain adları için yapılmamasıdır.

 

Alan Adı Transfer Kodu Nedir? Nasıl Temin Edebilirim?

 

Alan adı transfer kodu EPP domain transfer işlemi sırasında gerekli olan güvenlik kodudur. Bu kod Domain Transferi işlemi sırasında şirketler arasında kullanılan bir güvenlik kodudur. Bu kod alınmadan Transfer işlemi kesinlikle yapılamaz. Domain Transfer Şifresi ( Auth Code/EPP Key ) keyinizi domain sağlayıcınızın kullanıcı panelinden başvuru yapabilir ve bu kodu sağlayıcınızdan temin edebilirsiniz. Sağlayıcı operetörünüz ICANN şartları gereği bu kodu size vermekle yükümlüdür.

 

Alan Adı Transfer İşlemi Başlattım Fakat Onay E-Postası Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Transfer işlemi başlatıldığında size onaylamanız için bir mail gelecektir şayet onay mailniz gelmediyse domain kayıt bilgilerinde ( Whois) yer alan mail adresiniz doğru değildir. Bunun doğruluğundan emin olun olunuz gerekiyorsa mail adresinizi güncelleyiniz.

%d bloggers like this: