fbpx

Dedicated Server

Dedicated Server ile sunucu yönetiminde yüksek performansı yaşayın. XEON işlemci ve %100 SSD özelliği ile en uygun fiyatlı kiralık fiziksel sunucu hizmeti.

Yurt Dışı Dedicate Server Ürünleri ve Fiyatları

 

Dedicated Sunucularımız size en yeni özelleştirilebilir donanım, güçlü CPU’lar, sınırsız trafik ve en yüksek seviyede sunucu kullanılabilirliği, esneklik ve verimlilik sağlar. Her zamankinden daha fazla ham bilgi işlem gücüyle, 32 CPU çekirdeği ve 4 TB SSD HDD’in yanı sıra yüksek performans ihtiyaçlarınız için daha birçok özelliği seçin.

 Accounts

Free Trial

Projects

SSL

Storage

Domains

Sub-domains

Your Text

DEDICATED SERVER 10-CORE

$250

AYLIK

Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz)

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı 

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER DUAL 10-CORE

$335

AYLIK

2 x Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz)

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER AMD EPYC 16 CORES

$370

AYLIK

AMD EPYC 7282 (16 x 2.8 GHz

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER AMD EPYC 32 CORES

$429

AYLIK

2 x AMD EPYC 7282 (16 x 2.8 GHz

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

Dedicated Server Ürünleri ve Fiyatları

Model Cpu Ram Hdd Ip V4 Hat Fiyat
HP DL380 GEN9 -1 1 X E5-2620V4 CPU 16 GB DDR4 3 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $130,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 – 2 1 X E5-2620V4 CPU 32 GB DDR4 4 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $180,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 – 3 1 X E5-2620V4 CPU 64 GB DDR4 8 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $280,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 2 X E5-2620V4 CPU 16 GB DDR4 3 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $150,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 2 X E5-2620V4 CPU 32 GB DDR4 4 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $200,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 2 X E5-2620V4 CPU 64 GB DDR4 8 x 300 GB SAS /29 200 Mbit $310,00 /Ay Satın Al

Kiralık Sunucunuz için Alabileceğiniz Ekstra Özellikler

datacenter & kabin

cPanel Kontrol Panel

$35.00 /ay + KDV Linux tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansıdır. cPanel ile tüm hosting ve reseller hesaplarınızı kolaylıkla yönetebilir, kullanıcılarınıza domain bazlı yetkilendirmeler ve kısıtlamalar uygulayabilirsiniz. Ücretsiz kurulum ve yapılandırma.

Plesk WEB ADMIN EDITION Windows ve Linux Kontrol Panel (10 domain)

$35.00 /ay + KDV Linux tabanlı sunucu ve web sitesi yönetim paneli lisansıdır. cPanel ile tüm hosting ve reseller hesaplarınızı kolaylıkla yönetebilir, kullanıcılarınıza domain bazlı yetkilendirmeler ve kısıtlamalar uygulayabilirsiniz. Ücretsiz kurulum ve yapılandırma.

Plesk WEB PRO EDITION Windows ve Linux Kontrol Panel (30 domain)

$15.00 /ay + KDV Linux ve Windows tabanlı sunucularınızızda 30 adet alan adına kadar web sitesini yöneten panel lisansıdır.Tüm hesapları kolayca yönetmenizi sağlar. Bu sayede daha kolay yönetim sunar. Reseller hesabı olarak kullanılamaz

Cloudlinux + CageFs

$15.00 /ay + KDV Hosting sunucularında kaynak kullanımlarını kontrol edebilir dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca cagefs üzerine aldığınız hesaplardan herhangi biri döngüye girdiğinde bundan diğerleri etkilenmez.

Windows işletim Sistemleri

Demo windows tabanlı işletim sistemi kurulumu Server 2008 R2 , 2012 R2 , 2016 ürünlerini 180 gün trial lisanla kurarak tarafınıza teslim etmekteyiz.Böylelikle ilk 6 ay lisans maliyetinden kurtulmaktasınız. Bu sayede ilk yatırım maliyetleri daha uygun.

Dedicated Server Nedir?

Dedicated Server özel olarak barındırılan sunuculardır. Sunucunun tek bir kuruluşa veya bir web sitesi gibi tek bir amaca yönelik olduğu bir barındırma yapılandırmasıdır. Bu, bir sunucunun birden fazla istemciye ana bilgisayar olarak davrandığı paylaşımlı barınmanın aksine. Bir Sunucu kiralama hizmetidir. Bazen özel bir sunucu olarak adlandırılır ve lokalde veya dışarıda bir veri merkezi içinde bir hizmet olarak kurulabilir. Bazı faydalarına bir göz atalım.

2banner

Fiziksel Güvenlik nedir ?

Veri merkezimizde yer alan kiralık sunucular, için tüm fiziksel güvenlik önlemlerini sağlamaktayız.örneğin : yangın vb durumlar için fm200 gazla söndürme sistemleri sel ve felaketlere karşı yerden yükseltme ve uygun lokasyon seçiminden ,biyometrik kimlik doğrulama, güvenlik görevlileri ve kapalı devre kamera sistemleri dahil olmak üzere, bu tür fiziksel güvenlik önlemlerinden yararlanmaktayız. Bu sayede verilerinizin dış etkenlere karşı herhangi bir kayba uğramamasını amaçlıyor bu doğrultuda çalışıyoruz.Fiziksel güvenliğe sahip olmayan ortamlarda barındırılan sunucularda veri kaybının yüksek olduğunu unutmamanızı rica eder hizmetlerimizi bu doğrultuda değerlendirmenizi rica ederiz.

Veri Güvenliği nedir ?

Fiziksel ve sanal sunucu kiralamalarda kişiye özel felaket senaryoları üretmekteyiz. Talep edildiği takdirde işletim sistemlerine uygun olan anti-virüs ve güvenlik duvarı kurulumları ve yapılandırmaları gibi güvenlik önlemlerini almaktayız.Ayrıca felaket kurtarma senaryoları üretmekteyiz.Örneğin : Birden fazla data center ortamında cluster yapılarla verilerinizin güvenliğini artırabilir süreklilik sağlayabiliriz. Böylelikle 1.lokasyonda sorun çıktığı takdirde 2.lokasyon üzerinden çalışmaya devam edebilirsiniz.Ayrıca vpn ve benzeri yapılar kullanılarak sunucularınızı iç ağ ortamında daha da güvenli hale getirip verilerinizi replication yaprak sürekli yedeklemenize olanak sağlayabiliriz. Bu sayede neredeyse sıfır veri kaybıyla çalışabilirsiniz.

Destek Kriterleri nedir ?

Dedicated kiralama ve barındırma hizmetlerinde belirli bir düzeyde destek vermekteyiz. Bu, özel barındırma ve kiralama müşterilerinizin yüksek bir yüzdesinin, görevi kritik veya önemli bilgi işlem işlevlerini veya web sitelerini barındırmak için hizmeti kullanması nedeniyle önemlidir. Kurumsal support satın alarak etkili destek, sitelerinizin veya databaselerinizin veri kaybını en aza indirilmesini sağlar. Tam olarak yönetilen bir barındırma sağlayıcısı olarak biz günde 24 saat, yılda 365 gün destek sunmaktayız.Support düzeylerinin ayrıntıları ve güvenilirlik

Sanal Sunucuyla arasındaki farklar nelerdir?

Dedicated server da , diğer barındırma çözümlerinin sağlayamadıklarını kontrol edebilirsiniz. Sunucunun bir müşteriye ait olması ve herhangi bir ek kullanıcısı olmaması, sunucunun (genel barındırma çözümünün) bu müşterinin özel ihtiyaçlarına göre ayarlanabileceği anlamına gelir. Bu, ihtiyaç duydukları özellikleri seçebilmelerini ve ödeme yapabilme ve yönetme imkanı sağlar. Ayrıca tamamen yönetilebilir olup ilo – idrac – kvm gibi yönetim konsolları aracığıyla tam yönetim açma, kapama , yeniden başlatma gibi özellikler kullanılabilir.Konsol üzerinden iso disk aynası kullanılarak kurulum işlemleri yapılabilir ayrıca konsol üzerinden arıza takibi yapılabilir.

Uptime süresi Nedir?

Rahatlığın her şeyin olduğu ve tüketicilerin beklemek istemediği bir dünyada, örneğin bir web sitesinin her zaman aktif olmasını sağlamak çok önemlidir; site aksama süresi, müşterileriniz veya kullanıcılarınızın rakiplerinizi tercih etmesine yol açabilir. Atanmış hosting, web sitelerinin ve diğer iş fonksiyonlarının, zamanın neredeyse% 100’ünde (genellikle% 99.4’ü aşan) operasyonel olmasını sağlamak için yüksek performans ve istikrar sağlamaktadır. Bu amaçla, sağlayıcılar, işlevlerin olabildiğince sorunsuz çalışması için destek hizmetleri ile birlikte sunucu izleme ve yedekleme olanakları sunulmalıdır.Panel üzerinde ve konsol erişimleriyle sunucu durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Kaynak Yetersizliğinin çözümü nedir ?

Sunucularda kaynak yetmemesi, özellikle sanal sunucu (paylaşılan barındırma ) seçenekleriyle karşılaştırıldığında, dedicated server de bu tarz sorunlar bir sorun değildir.Çünkü kaynak artırımları yapılarak yeterli verimlilik kolaylıkla sağlanabilir. Sanal sunucuda barındırılan yada paylaşılan web sunucularında diğer web sitelerinin veya uygulamaların trafik ve kullanım seviyeleri, bant genişliği, disk alanı ve CPU kullanımı için rekabet nedeniyle sık sık trafik sıkışıklığı riskiyle karşılaşırsınız. Dedicated barınmanın doğası, bunun bir sorun olmadığını garanti eder. Aynı zamanda başka bir şekilde çalışır; Söz konusu web sitesi kaynak ağır ise o zaman sunucu kiralama diğer web sitelerinin stabil çalışması için cevap olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dedicated serverlarınız nerede barındırılıyor?

Sunucularımız Türkiye’nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip türkiye ve yurtdışı datacenterlarda barındırılmaktadır. Sunucularımızı sürekli en iyi alt yapıya sahip olan datacenterlar da barındırıp en iyi uptime süresiyle hizmetlerimizi sunmaktayız. Yurtdışı ingiltere , fransa , almanya , amerika başta olmak üzere bir çok farklı lokasyon ülkeden sunmaktayız. Tüm projeleriniz için dilediğiniz lokasyondan server seçip kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

İnternet omurga kapasiteniz nedir?

Türkiye ve yurtdışı hat omurgalarımızın kapasiteleri 2 x 10Gbps. İnternet çıkışlarımız %100 yedekli olarak çalışmaktadır. Ekstra kapasite ihtiyacı anında datacenterlarımız tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca kişiye özel dedicated hat sağlanmakta olup bu doğrultudaki ihtiyaçlarınızı bize iletmenizi rica ederiz.Tamamı size ait network donanımlarıyla kendi hattınızı yönetebilir kısıtlayabilir sunucu erişimlerinizi planlayabilirsiniz.Network desteği için iletişime geçebilirsiniz

Sunucular da port erişim hızlarınız nedir ?

Tüm sunucularımız 1Gbit portlarla 10Gbit kapasiteli ana omurgalarımıza bağlıdır. Anlık olarak 150-200 Mbit kullanım taahhüt etmekteyiz.Anlık kullanımlarda 200Mbit – 800Mbit arası erişim hızları görülmesi mümkündür.Burada kısıtlama yapmadan sitelerinizin ve uygulamalarınızın en hızlı şekilde çalışması hedeflenmiş olup tarafınıza ekstra bir ücret yansıtılmaktadır.Amaç ve ilkemiz daime hızlı ve kalite hizmettir bu sebeple sizi anlar ve size özel çözümler üretiriz.

Kiralanan Sunucu da donanım arızası nasıl gideriliyor ?

Kiralamakta olduğumuz sunucular için sunucuyeri olarak yedek donanım barındırmaktayız. İhtiyaç anında en hızlı şekilde kiraladığınız sunucunun arızalı olan parça veya parçaları ücretsiz olarak değiştirilir. Şayet sorun donanım değişimi ile çözülemediğiyse muadil veya daha üst bir sunucu en kısa sürede ücretsiz aktif edilir.Bu durumların toplam süresi yapılacak işlemin durumuna göre değişiklik gösterebilir.Fakat en hızlı ve sorunsuz şekilde çözüm sağlanmasını hedeflemekteyiz.

Sunucuda istediğim tüm yazılımları kurmam mümkün mü ?

Türkiye den kiralamış olduğunuz sunuculara T.C yasalarını uymak şartıyla her türlü yazılımı kurabilirsiniz.Yurt dışı lokasyon sunucularımızda da o ülkeye ait kurallar ihlal etmeden kullanım yapmanız gerekmektedir. Adult ,warez , illegal tüm içeriklerin dağıtımı ve yayınlanması yasak olup bu durumda otomatik olarak sonlandırılmaktadır. Sunucuyeri tüm evrakları ilgili mercilere iletme hakkını saklı tutar.Detaylı bilgiye genel hizmet sözleşmemizden erişebilirsiniz.

Trafik kullanımlarında herhangi bir limit/kota bulunuyor mu?

Sunucularımızı 1Gbit hat üzerinden 200Mbps kadar anlık hat kullanımı sunmaktayız. Fakat up/down işlemleriyle fazla tüketim yapıp diğer kullanıcıların etkilenmesini önlemek adına trafik kotaları tek CPU için 5.000GB/Ay çift CPU’lu ürünler için 10.000GB/Ay şeklinde kısıtlamaktayız. Trafik aşımlarında hizmet durdurulmaz fakat uyarı yapılır.Süpriz faturalarla karşılaşmassınız.Bu tarz durumlarda tarafınıza özel hat sağlanıp hizmetlerinizi aksatmamazına olanak sunmaktayız.

%d bloggers like this: