fbpx

VPS Sunucu

İhtiyaç duyduğunuz performans, Türkiye’nin en iyi VPS Server fiyatları ile Sunucu Yeri’nde… Farklı lokasyon seçenekleri, donanım özellikleri ile VPS Server fiyatları…

VPS Kiralama (Kampanyalı VPS Fiyatları)

VPS Sunucu, aşırı kaynak tüketen ve trafik çeken web siteleri için fiziki sunucu barındırmak yerine kullanılacak en ekonomik çözümdür. VPS Server hızlı bir şekilde ön yüklenir, SSD dahil farklı disk depolama seçenekleri sunar ve en önemlisi web siteleri için istikrarlı bir performans sağlar. Yeni nesil bulut teknolojisi ile ülkemizin en iyi VPS altyapısı ve VPS Sunucu Kiralama’da en uygun fiyat seçenekleri SunucuYeri’nde…

Klasik fiziksel yani Dedicated Server dediğimiz sunucuların kullanımı, zaman zaman web sitelerinin hızının düşmesine neden olabilir. Bunun en önemli nedeni, barındırılan bir sitenin, dedicated kaynaklarını aşırı miktarda tüketmesidir. Bu anlık yüksek ziyaretçi girişi, kullanılan site yazılımının veya temanın warez olması gibi sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Hatta bazı durumlarda bu kaynak tüketimi dedicated sunucunun komple kapanmasına kadar gidebilmektedir. (Sunucu Yeri dedicated serverlarının sürekli kaynak kullanımı yazılımsal olarak 24 saat takip ettiğinden bu tarz sorunlar ile karşılaşmazsınız.) VPS sunucular ise fiziki sunucuda meydana gelen kaynak azalması, kilitlenme gibi sorunların hiç birinden etkilenmediği için yüksek performans göstermektedir.

Zaten VPS sunucu tercih eden kişiler genelde, trafiği yüksek site sahipleridir. Fiziki bir dedicated server kiralamaktansa VPS satın almak çok daha ekonomik olmaktadır. Şöyle ki satın aldığı VPS ile web sitesini yüksek performanslı bir şekilde barındırırken fazladan oluşacak bir çok maliyetinde önüne geçmiş olurlar.

VPS Sunucu - 1

 • 4 Çekirdek İşlemci
 • 200gb SSD Disk
 • 8GB Garanti Ram
 • 200 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$23/ay

VPS Sunucu - 2

 • 6 Çekirdek İşlemci
 • 400gb SSD Disk
 • 16GB Garanti Ram
 • 400 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$29/ay

VPS Sunucu - 3

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 800gb SSD Disk
 • 30GB Garanti Ram
 • 600 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$70/ay

VPS Sunucu - 4

 • 10 Çekirdek İşlemci
 • 1600gb SSD Disk
 • 60GB Garanti Ram
 • 1000 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$126/ay

VPS Fiyatları (TR Lokasyon)

TR VDS SY -5
TR VDS SY – 4
TR VDS SY-3
TR VDS SY -2

VPS Server (Virtual Private Server) Nedir?

VPS, sanal özel sunucu (Virtual Private Server) kısaltmasından türeyen bir terimdir. Bir veri merkezinde bulunan fiziksel sunucunun, kendi işletim sistemini, bant genişliğini ve disk alanını içeren bölümlere ayrılmış bir parçasıdır. Özet olarak fiziksel bir sunucu içine sanal olarak oluşturulmuş ama fiziksel sunucu gücünde olan özel sanal sunucudur.

Virtual private server, yani VPS; fiziksel bir sunucunun, sanallaştırma yazılımlarıyla birden çok sunucuya bölünmesini sağlayan yapıdır. Bu şekilde, sunucunun kaynakları en verimli biçimde kullanabilmesini sağlar. Her bir VPS, birbirinden bağımsız ve de adanmış bir sunucu gibi çalışmaktadır.

VPS sunucu nedir? sorusuna; Virtual Private Server açılımının Türkçe manasıyla kısaca, “Sanal Özel Sunucu” denilebilir. Birden fazla sanal sunucu sağlanmış bir noktada, VPS sunucu; her birine özgür bir şekilde çalışma olanağı tanımaktadır. Sonuç olarak, her sanal sunucunun kendisine göre bir kapasitesi, kontrol paneli veya işletim sistemi bulunur.

Neden VPS Sunucu Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle VPS fiziki dedicated sunuculara göre oldukça ekonomiktir. Sebebide oldukça basittir, fiziki sunucu performansında ve yönetici erişim yetkisinde sanal bir sunucu olmasıdır. Ayrıca mevcut web siteniz için gerekli kaynakları sunucu değiştirmeden bir kaç adımda ve web siteniz kapanmadan rahatlıkla yapabilmenize imkan tanır. Aynı işlem fiziksel sunucularda da yapılır ancak donanımsal değişiklikler için sunucunun kapatılması yani web sitenize erişimin kesilmesi gerekmektedir. VPS’lerde aşağıdaki işlemlerin tümü site erişimi kesilmeden çok rahat bir şekilde yapılabilir;

 • VPS’e herhangi bir yazılım kolayca yüklenebilir.
 • VPS içindeki gereksiz bulunan yazılımlar kolayca kaldırılabilir.
 • Web site veya sitelerinin oluşturan tüm dosyalar üzerinde hızlıca kontrol sağlanabilir.
 • VPS’e kullanıcı yetkisi olarak en üst seviye olan Root erişimi ile bağlanılabilir.
 • VPS’te konfigürasyonda rahat bir şekilde değişiklik yapılabilir.

Tüm bu özellikler ve fazlası, VPS üzerinde barındırılan web sitelerinin istenilen biçimde şekillendirilmesi için yardımcıdır. Bu bahsedilen işlemlerin büyük bir çoğunluğu klasik sunucularda siteler erişime kapatılmadan yapmak mümkün değildir. VPS sunucular, bu yönden büyük avantajlar sağlamaktadır.

VPS Kimler Tercih Etmelidir?

Paylaşımlı hosting limitlerini aşan, trafiği çok yüksek olmasa da tam bir sunucu ihtiyacı bulunmayan web sitesi sahibi kişiler tarafından mantıklı bir çözüm olarak görülür. VPS’ler birden fazla hosting planlaması sağladığı için çözüm seçenekleriniz de bir o kadar artar.

Örneğin 4 veya 5 farklı VPS planınız varsa ve her plan için ayrı işletme talepleriniz bulunuyorsa VPS Yönetim Paneli sizin ihtiyaçlarınızı karşılar. Planlamanızın haricinde ek bir kaynağa ihtiyaç duyduğunuzda da ölçeklendirme tereddütünüz ortadan kalkar.

VPS Neden Kullanılır?

Özgür çalışma olanağına sahip VPS’lerin en önemli özelliği, yüksek bir performans sağlamalarıdır. Normal web hostingler içinde bir site çok aşırı kaynak tüketimi yapabilir. VPS sunucu sistemleri; yüksek bir kapasiteyle, ayrı bir sunucu gibi çalıştığından; kaliteli güç hizmeti vermektedir. Ayrıca gereksinim açısından; her ne olursa olsun bütün teknik özellikler için, bir özelleştirme fırsatı bulunabilir.
Bellek ihtiyaçlarında, özgün kapasite değişiklikleri yapılabilir. Sorumluluk açısından tüm kontrol, çoğu zaman sunucu sahiplerindedir. Web hosting sunucularının içinde, web hosting işlemleri yapılabilirken; VPS sunucularıyla, her tür sorumluluğa sahip olunabilmektedir. Böylelikle kontrol, tamamen sunucu sahiplerine bırakılmaktadır.

VPS Sunucuları Avantajları Nelerdir?

En büyük özelliği, sunduğu performans kolaylığı olan VPS sunucuları; kullanımında birçok alternatif seçeneklere de sahiptir. Kullanımında bağımsız olarak hareket etmesi ile sadece sunucu sahibi tarafından kontrol edilebilmesi, büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir IP adresi veya dosya erişim sağlama noktasında, genellikle web hosting sağlayıcıdan izin gerekir. Fakat VPS sunucusuyla; sanal sunucular özgün olacağı için, kolayca IP adresi veya dosya eklenip çıkarılabilir.

VPS, sanal ve kişisel bir sunucu olduğundan; her bir birime, işletim sistemleri yüklenebilir. Bu şekilde, kolay ve birbirinden bağımsız olarak kullanım imkânı rahatlıkla sağlanabilir. Maliyet olarak ise, tüm diğer web hosting sunucu hizmetleriyle yaklaşık olarak aynı fiyatta olduğu söylenebilir. Uygun maliyetlerle VPS sunucu kullanmak isteyenler, ayrıca sanal sunucular vasıtasıyla gerekli depolama imkânını da bulabilirler.
VPS, birçok yönden kullanışlı çözümler üreten bir teknolojidir. VPS kullanımı, her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

VPS Paketimi Yükseltebilirmiyim?

Evet müşteri panelinizi kullanarak VPS yükseltme işleminizi yapabilirsiniz. Bu yükseltme işlemi sırasında sunucunuz 1 kez kapatılıp açılır.

VPS Test Sunucusu

Malesef VPS sunucularımızı denemek için kullanacağınız VPS test sunucumuz bulunmamaktadır. Ancak 14 gün içinde para iademiz mevcuttur.

VPS CPU Hızlarınız Nedir?

VPS Cpu hızları satın alacağınız VPS sunuculara göre değişiklik göstermektedir. Cpu hızları için VPS paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

VPS İşletim Sistemleri

VPS üzerinde kullanılabilir işletim sistemleri (OS) satın alacağınız ürüne göre farklılık gösterebilmektedir.
Kullanabilir işlerim sistemleri için VPS paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

VPS ve VDS Arasındaki Fark Nedir?

Virtual Dedicated Server yani kısaca VDS sunucu ile VPS sunucu arasındaki en temel fark, VDS sunucuların paylaşım özelliğinin olmamasıdır. Aynı zamanda çalışma şekli VPS gibi fiziksel sunucunun üzerindeki kaynakların paylaştırılması ile değil bu kaynakların doğrudan sanal değil donanımsal olarak paylaştırılması şeklinde gerçekleşmektedir. Bunun yansıması ise tahsis edilen sunucu kullanılmadığında bu kaynağı bir başkasının da kullanamayacağı şeklindedir.

Her durumda tam performans ile çalışan VPS sunucular kullanıcıya ayrılan bölüm kullanılmadığı durumda bile bu bölüm daima kullanıcıya ait olarak kalacaktır. Keza sunucuda yer alan VDS gibi diğer makineler dahi kullanıcıya ayrılan VPS alanlarını kullanamazlar. Kullanıcıya özel VPS sunucular fiziksel bir sunucunun sahip olduğu özellikleri kendine ait bir şekilde taklit ederek çalışmaktadır.

VPS ve Bulut Sunucu Arasındaki Fark

VPS sunucular ile diğer sunucu türü olan bulut (Cloud Sunucu) arasında da farklar bulunmaktadır. İki sunucu türü de çözümü sanal ortamda gerçekleştirse de bulut sunucunun barındırılması cluster altyapısına bağlı olduğu halde vps tek sunucu içinde yer alır. Ana sunucular üzerinde gerçekleştirilen bakım ve güncelleme durumlarında vps tek sunucu içerisinde hizmet barındırdığı için kapalı kalırken bulut sunucular hizmet vermeye devam etmektedir.

VPS Satın Aldığımızda Destek Veriyormusunuz?

Sunucu Yeri’nden satın alacağınız VPS sunucular ile kurulum ve kullanım aşamasında ödüllü destek sisteminden yararlanabileceğinizin de altını özellikle çizelim. Güçlü donanımı, tam erişim imkanı sayesinde esnek yazılım seçenekleri, günlük, haftalık ya da aylık olmak üzere yedekleme sistemi, istenilen kadar domain barındırma ve e-posta oluşturma imkanı sayesinde gelişmiş işlevsellik özelliği, sayıları binleri geçen ücretsiz web sitesi şablonlarının da aralarında bulunduğu eklenti özelliği ile VPS sunucular yeni nesil teknolojilerin en gelişmiş örneği olarak satışa sunulmaktadır.

Vps Yönetim Paneli

VPS Yönetim Paneli, ‘Virtual Private Server’ ifadesinin kısaltılmış halidir ve ‘Sanal Özel Sunucu’ anlamına gelir. Paylaşımlı hostlar ile kiralık sunucu hizmeti arasında konumlandırılabilecek bir yapıdır. Web sitesi için bir hosting hizmeti satın almak isteyenler, vps yönetim panelini en çok tercih edilen hosting hizmetlerinden biri olduğu için tercih ederler.

VPS Yönetim Paneli Ne Tür Faydalar Sağlar?

Üstün teknolojiyle tasarlanmış ve sanal özel sunucu olarak adlandırılan vps yönetim panelleri, kullandığı teknoloji ile sunucu üzerinde birden çok kullanıcı için kaynak alan sağlar. Tek bir sunucu üzerinde özel yazılımlar kullanılarak hepsi birbirinden bağımsız yeni sunucular oluşturulmuş gibi olur.

Ayrı bir sunucu alanı vermeyen paylaşımlı hosting hizmetlerine göre daha güvenli bir çözüm sunar. Ayrıca tüm bir sunucu kiralamaktan sizi kurtarır ve daha ekonomik bir çözüm sunar. Böylece hem hosting sorununuz çözmüş olursunuz hem de cebinizi korursunuz.

VPS Kesintisiz Online Erişim İmkanı Varmı?

VPS en çok tercih edilen hosting hizmetleri arasında yer almasının nedenleri arasında kullanım kolaylığı ve 7/24 erişilebilir olması da bulunmaktadır. VPS sunucularınızı 7 gün 24 saat online olarak yönetebilirsiniz. İşletim sistemini yeniden kurma, Şifre Değiştirme / Reboot gibi işlemleri de online işlemleri günün her saati yapabilirsiniz.

VPS İşletim Sistemi Kurarken Dikkat Edilmelisi Gerekenler

Sunucunuzu istediğiniz zaman formatlayabilir ve işletim sisteminizi yeniden kurabilirsiniz. Format atıldığında tüm bilgiler silineceği için bu işlemi yamadan önce dikkatli olmak gerekir. Silinen tüm bilgilerin geri dönüşünün olmayacağını asla unutmamak gerekir.

SSD VPS Sunucu

Sunucu Yeri olarak VPS sunucu paketlerimizin tümünde SSD diskler kullanmaktayız. Bu sayede VPS sunucu hızlarımızı en üst seviyeye çıkarttık.

SSD VPS Sunucu Lokasyonları

Sunucu Yeri olarak VPS sunucularımız Türkiye ve Almanya lokasyonlarında bulunmaktadır. VPS satın al ma işlemi sırasında lokasyonu seçebilirsiniz. Almanya lokasyonlu VPS sunucularımız Türkiye lokasyona göre çok daha ekonomiktir.

Güçlü VPS Sunucular

Sunucu Yeri olarak, yüksek performansımızı her daim sürdürebilmek için tüm VPS sunucu alt yapımızda kullandığımız fiziksel sunucularımız için en son teknoloji donanım ve yazılımları tercih etmekteyiz. Dünyaca ünlü lider firmalar olan Intel ve AMD gibi endüstriyel işlemci üreten, DELL, HP, IBM gibi yüksek performanslı sunucu üreten firmalar ile çalışarak VPS performanslarımızı sürekli üst seviyelerde tutuyoruz. Bu nedenle alt yapımız daima güçlü ve kesintisiz bir hizmet sunmaktadır.

VPS'te GELİŞMİŞ İŞLEVSELLİK

VPS’lerin tercih edilmesinde önemli bir neden tabiki de gelişmiş işlevsellikleridir. Bu gelişmiş işlevselliği sayesinde neredeyse sınırsız domain barındırabilir, alt etki alanı oluşturabilir, e-posta hesapları açabilirsiniz. Normal bir web hostingin sınırlandırdığı tüm işlemlerin kat kat fazlasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

VPS YAZILIMLARINDA ESNEKLİK

Sunucu Yeri’nden satın aldığınız, kiraladığınız VPS sunuculara Root kullanıcısı ile tam erişim sağlamaktasınız. Bu sayede VPS üzerindeki tüm kontrol sizin olmaktadır. VPS sunucunuz üzerinde istediğiniz tüm yazlım ve uygulamaları yükleme olanağı, tek bir işletim sistemine bağlı kalmama gibi artılarınız olur. VPS tamamen sizin istediğiniz şekilde konfigure edilebilmektedir.

VPS YEDEKLEME SİSTEMİ

Sunucu Yeri’nden satın alınan VPS sunucular tercihinize bağlı olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak yedeklenebilmektedir. Bu VPS yedekleme sistemi ile sistemsel veya yazılımsal oluşabilecek hata ve kayıpların önüne geçmenize fayda sağlar. VPS yedeklerine istediğiniz zaman geri dönebilir ve sorununuz anında çözülür.

VPS EKLENTİLERİ

VPS hosting planlarının tamamında diğer hosting paketlerimizde de sunduğumuz benzersiz ve binlerce ücretsiz web sitesi şablonları, web sayfası eklentileri ve güçlü bir script alt yapısı sunmaktadır. Web sayfanız ile ilgili bütün aradıklarınızı bu eklentiler içinde bulabilirsiniz.

VPS DESTEK SİSTEMİ

Sunucu Yeri diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi VPS ile ilgili tüm sorularınızı ve problemlerinizi en kısa sürede, en hızlı şekilde çözebilecek güçlü bir destek sistemimiz olmasından gurur duymaktadır. Sunucu Yeri’ne telefon, e-posta veya canlı destek sisteminden ulaşabilir istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

VPS SUNUCU - 1

 • 4 Çekirdek İşlemci
 • 200gb SSD Disk
 • 8GB Garanti Ram
 • 200 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$12/ay

VPS SUNUCU - 2

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 400gb SSD Disk
 • 16GB Garanti Ram
 • 400 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$22/ay

VPS SUNUCU - 3

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 800gb SSD Disk
 • 30GB Garanti Ram
 • 600 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$36/ay

VPS SUNUCU - 4

 • 10 Çekirdek İşlemci
 • 1600gb SSD Disk
 • 60GB Garanti Ram
 • 1000 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$65/ay

%d