fbpx

Vps Sunucu

VPS Sunucu aşırı kaynak tüketen ve trafik çeken web siteleri için fiziki sunucu barındırmak yerine kullanılacak en ekonomik çözümdür. VPS Server hızlı bir şekilde ön yüklenir, SSD dahil farklı disk depolama seçenekleri sunar ve en önemlisi web siteleri için istikrarlı bir performans sağlar.

VPS Server Kiralama (Kampanyalı VPS Fiyatları)

İhtiyaç duyduğunuz performans, Türkiye’nin en iyi VPS Server fiyatları ile Sunucu Yeri’nde… Farklı lokasyon seçenekleri, donanım özellikleri ile VPS Server fiyatları…

VPS SUNUCU 1

 • 4 Çekirdek İşlemci
 • 200gb SSD Disk
 • 8GB Garanti Ram
 • 200 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$12/ay

VPS SUNUCU 2

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 400gb SSD Disk
 • 16GB Garanti Ram
 • 400 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$22/ay

VPS SUNUCU 3

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 800gb SSD Disk
 • 30GB Garanti Ram
 • 600 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$36/ay

VPS SUNUCU 4

 • 10 Çekirdek İşlemci
 • 1600gb SSD Disk
 • 60GB Garanti Ram
 • 1000 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$65/ay

Vps Sunucu Fiyatları (TR Lokasyon)

TR VDS SY -5
TR VDS SY – 4
TR VDS SY-3
TR VDS SY -2
TR VDS SY-1

Vps Sunucu Faydaları

VPS, Virtual Private Server kelimelerinin ilk harflerinden oluşmaktadır. Türkçe’ye tercüme ettiğimizde “Sanal Özel Sunucu” anlamına gelmektedir. VPS sunucunun kullanımı, birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Bunların en önemlisi, birden fazla bağımsız sunucuyu kullanmayı sağlamasıdır. Bu sunucuların hepsinde farklı kontrol mekanizmaları tercih edilebilir. Bunun dışından vps sunucu faydaları nelerdir? sorusunun birçok cevabı mevcuttur.

Yüksek Performans

Klasik sunucuların kullanımı, zaman zaman sitelerin hızının düşmesine neden olabilir. Bunun en önemli nedeni, sunucuda var olan bir sitenin, sunucu kaynaklarınızı aşırı miktarda tüketmesidir. Hatta bazen sunucu komple kapanabilir. Ancak VPS sunucular kendilerine ayrılan kaynakları kullandığından diğer sitelerin fiziki sunucuyu yavaşlatmasından etkilenmez. VPS sunucular özellikle yüksek performanslı sitelerin ilk ve VPS sunucu fiyatları yüzünden ilk tercihidir.

Kontrol Rahatlığı

Bir VPS kullanarak, sitenin birçok işlevini kendiniz kontrol altında tutabilirsiniz. Sitenin sahip olduğu teknik niteliklerini özelleştirmek oldukça basittir. Ayrıca siteyi büyütme imkanınız da mevcuttur. Buna karşılık klasik sunucularda bu imkanlar çok kısıtlıdır. Aşağıdaki işlemler fiziki sunuya göre çok daha kolay şekilde ve sitelerin erişimi kapatılmadan gerçekleştirilebilir.
– Herhangi bir yazılım kolayca yüklenebilir
– Gereksiz bulunan yazılımlar basitçe kaldırılabilir
– Tüm dosyalar üzerinde hızlıca kontrol sağlanabilir
– Root erişimi sağlanabilir
– Konfigürasyonda değişiklik yapılabilir
Tüm bu özellikler, sitenin istenilen biçimde şekillendirilmesi için yardımcıdır. Bu bahsedilen işlemlerin büyük bir çoğunluğunu klasik sunucularda yapmak mümkün değildir. VPS sunucular, bu yönden büyük avantajlar sağlamaktadır.

Uygun VPS Sunucu Fiyatları

Bir VPS sunucu kullanmak, fiyat yönünden de avantaj sağlamaktadır. Üstün özellikleri olan bu sunucu kiralama fiyatı olarak diğer fiziki (Dedicated) sunucular ile karşılaştırıldığında, sunucu lisanları ile oldukça ekonomiktir.

VPS Sunucu Güvenliği

İnternet konusunda güvenlik açıkları, çağımızda büyük bir sorun haline gelmiştir. Ancak VPS sunucu tüm bu sorunlardan kendinizi koruyabilmek için tek başına yeterlidir. Çünkü kontrol tamamen site sahibinin elindedir. Dolayısıyla dosya erişimi konusunda da güvenlik kontrolü sağlanmaktadır. Sunucu üzerinde bulunan diğer kullanıcılar, size ait dosyalara erişemezler.  VPS sunucular güvenlik yönünden de özellikle tercih edilmektedir.

GÜÇLÜ DONANIM

Sunucu Yeri olarak, yüksek performansımızı sürdürmek için tüm VPS server alt yapımızı oluşturduğumuz fiziksel sunucularımız için lider firmalar olan Intel ve AMD gibi endüstriyel işlemci üreten ve DELL, HP gibi yüksek değerli sunucu üreten firmalar ile çalışmaktayız. Bu nedenle alt yapımız daima güçlü ve kesintisiz bir hizmet sunmaktadır.

GELİŞMİŞ İŞLEVSELLİK

VPS’lerin bir diğer özelliği ise gelişmiş işlevselliğidir. Bu gelişmiş işlevselliği sayesinde neredeyse sınırsız domain barındırabilir, alt etki alanı oluşturabilir, e-posta hesapları açabilirsiniz. Normal bir hostingin sınırlandırdığı tüm işlemlerin kat kat fazlasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

ESNEK YAZILIM SEÇEKLERİ

VPS sunuculara tam erişim sayesinde sunucuya tam erişim ve kontrol sağlamakta. Bu sayede sunucunuz üzerinde istediğiniz tüm yazlım ve uygulamaları yükleme olanağı sağlamaktadır. Tek bir işletim sistemine bağlı kalmanızı engellemiş olur ve sizin ihtiyaçlarınıza göre işletim sistemini yükleme olanağı sağlar.

YEDEKLEME SİSTEMİ

VPS ürünlerimiz için tercih etmeniz durumunda günlük, haftalık ya da aylık olarak yedekleme sistemimiz mevcuttur. Bu sayede sistemsel oluşabilecek hata ve kayıpların önüne geçmiş olursunuz. Bu yedeklerin istediğiniz zaman geri dönebilir ve sorunlarınızın anında çözebilirsiniz.

BÜTÜN EKLENTİLER

VPS sunucu planlarının tamamında hosting alt yapımızda olduğu gibi sizlere sunmuş olduğu benzersiz ve binlerce ücretsiz web sitesi şablonları, web sayfası eklentileri ve güçlü bir script alt yapısı sunmaktadır. Web sayfanız ile ilgili bütün aradıklarınızı bulabilirsiniz.

ÖDÜLÜ DESTEK

Diğer tüm hizmetlerimiz gibi VPS sunucularımız ile ilgili tüm sorularınızı ve problemlerinizi en kısa sürede, en hızlı şekilde çözebilecek güçlü bir destek sistemimiz olmasından gurur duyuyoruz. Sunucu Yeri’ne telefon, e-posta veya canlı destek sisteminden ulaşabilir istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vps Sunucu Nedir?

Virtual private server, yani VPS; fiziksel bir sunucunun, sanallaştırma yazılımlarıyla birden çok sunucuya bölünmesini sağlayan yapıdır. Bu şekilde, sunucunun kaynakları en verimli biçimde kullanabilmesini sağlar. Her bir VPS, birbirinden bağımsız ve de adanmış bir sunucu gibi çalışmaktadır.

VPS sunucu nedir? sorusuna; Virtual Private Server açılımının Türkçe manasıyla kısaca, “Sanal Özel Sunucu” denilebilir. Birden fazla sanal sunucu sağlanmış bir noktada, VPS sunucu; her birine özgür bir şekilde çalışma olanağı tanımaktadır. Sonuç olarak, her sanal sunucunun kendisine göre bir kapasitesi, kontrol paneli veya işletim sistemi bulunur.

VPS Sunucuları Neden Kullanılır?

Özgür çalışma olanağına sahip VPS’lerin en önemli özelliği, yüksek bir performans sağlamalarıdır. Normal web hostingler içinde bir site çok aşırı kaynak tüketimi yapabilir. VPS sunucu sistemleri; yüksek bir kapasiteyle, ayrı bir sunucu gibi çalıştığından; kaliteli güç hizmeti vermektedir. Ayrıca gereksinim açısından; her ne olursa olsun bütün teknik özellikler için, bir özelleştirme fırsatı bulunabilir.
Bellek ihtiyaçlarında, özgün kapasite değişiklikleri yapılabilir. Sorumluluk açısından tüm kontrol, çoğu zaman sunucu sahiplerindedir. Web hosting sunucularının içinde, web hosting işlemleri yapılabilirken; VPS sunucularıyla, her tür sorumluluğa sahip olunabilmektedir. Böylelikle kontrol, tamamen sunucu sahiplerine bırakılmaktadır.

VPS Sunucularının Özellikleri ve Avantajları

En büyük özelliği, sunduğu performans kolaylığı olan VPS sunucuları; kullanımında birçok alternatif seçeneklere de sahiptir. Kullanımında bağımsız olarak hareket etmesi ile sadece sunucu sahibi tarafından kontrol edilebilmesi, büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir IP adresi veya dosya erişim sağlama noktasında, genellikle web hosting sağlayıcıdan izin gerekir. Fakat VPS sunucusuyla; sanal sunucular özgün olacağı için, kolayca IP adresi veya dosya eklenip çıkarılabilir.

VPS, sanal ve kişisel bir sunucu olduğundan; her bir birime, işletim sistemleri yüklenebilir. Bu şekilde, kolay ve birbirinden bağımsız olarak kullanım imkânı rahatlıkla sağlanabilir. Maliyet olarak ise, tüm diğer web hosting sunucu hizmetleriyle yaklaşık olarak aynı fiyatta olduğu söylenebilir. Uygun maliyetlerle VPS sunucu kullanmak isteyenler, ayrıca sanal sunucular vasıtasıyla gerekli depolama imkânını da bulabilirler.
VPS, birçok yönden kullanışlı çözümler üreten bir teknolojidir. VPS kullanımı, her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

VPS ile Diğer Sunucular Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tam adı Virtual private server olan kısaca vps olarak bilinen paylaşımlı özel sunucular aslında mantıksal olarak açıklanmaya kalktığında fiziksel bir sunucu donanımının bölünmesi ile meydana gelirler. Bu tarz sunucuların genel adı olan vps sunucuların kaynakları aynı olsa da tamamen birbirinden bağımsız olarak yönetilmektedirler.

Vps Sunucu Özellikleri

VPS sunucuların kaynakları olan işlemci ve ram gibi donanımların kullanılmadığı durumlarda başka bir sunucu tarafından kullanılabilmektedir. Sanallaştırılmış sunucu olarak da adlandırılan VPS sunucu’nun diğer sunucular arasındaki farklar nelerdir? sorusunun cevabı ise diğer sunucular ile karşılaştırılması ile ortaya çıkacaktır.

VPS ve VDS Sunucuları Arasındaki Farklar

Vertual dedicated server yani kısaca vds sunucu ile vps sunucu arasındaki en temel fark, vds sunucuların paylaşım özelliğinin olmaması. Aynı zamanda çalışma şekli vps gibi fiziksel sunucunun üzerindeki kaynakların paylaştırılması ile değil bu kaynakların doğrudan sanal değil donanımsal olarak paylaştırılması şeklinde gerçekleşmektedir. Bunun yansıması ise tahsis edilen sunucu kullanılmadığında bu kaynağı bir başkasının da kullanamayacağı şeklindedir.

Her durumda tam performans ile çalışan vps sunucular kullanıcıya ayrılan bölüm kullanılmadığı durumda bile bu bölüm daima kullanıcıya ait olarak kalacaktır. Keza sunucuda yer alan vds gibi diğer makineler dahi kullanıcıya ayrılan vps alanlarını kullanamazlar. Kullanıcıya özel vps sunucular fiziksel bir sunucunun sahip olduğu özellikleri kendine ait bir şekilde taklit ederek çalışmaktadır.

VPS ve Bulut (Cloud) Sunucu Arasındaki Fark

Vps sunucular ile diğer sunucu türü olan bulut (Cloud Sunucu) arasında da farklar bulunmaktadır. İki sunucu türü de çözümü sanal ortamda gerçekleştirse de bulut sunucunun barındırılması cluster altyapısına bağlı olduğu halde vps tek sunucu içinde yer alır. Ana sunucular üzerinde gerçekleştirilen bakım ve güncelleme durumlarında vps tek sunucu içerisinde hizmet barındırdığı için kapalı kalırken bulut sunucular hizmet vermeye devam etmektedir.

Ödüllü Destek Sistemi ve Yedekleme

Güçlü donanımı, tam erişim imkanı sayesinde esnek yazılım seçenekleri, günlük, haftalık ya da aylık olmak üzere yedekleme sistemi, istenilen kadar domain barındırma ve e-posta oluşturma imkanı sayesinde gelişmiş işlevsellik özelliği, sayıları binleri geçen ücretsiz web sitesi şablonlarının da aralarında bulunduğu eklenti özelliği ile VPS sunucular yeni nesil teknolojilerin en gelişmiş örneği olarak satışa sunulmaktadır. Kurulum ve kullanım aşamasında ödüllü destek sisteminden yararlanabileceğinizin de altını çizelim.

Vps Yönetim Paneli Nedir?

VPS Yönetim Paneli, ‘Virtual Private Server’ ifadesinin kısaltılmış halidir ve ‘Sanal Özel Sunucu’ anlamına gelir. Paylaşımlı hostlar ile kiralık sunucu hizmeti arasında konumlandırılabilecek bir yapıdır. Web sitesi için bir hosting hizmeti satın almak isteyenler, vps yönetim panelini en çok tercih edilen hosting hizmetlerinden biri olduğu için tercih ederler.

VPS Yönetim Paneli Ne Tür Faydalar Sağlar?

Üstün teknolojiyle tasarlanmış ve sanal özel sunucu olarak adlandırılan vps yönetim panelleri, kullandığı teknoloji ile sunucu üzerinde birden çok kullanıcı için kaynak alan sağlar. Tek bir sunucu üzerinde özel yazılımlar kullanılarak hepsi birbirinden bağımsız yeni sunucular oluşturulmuş gibi olur.

Ayrı bir sunucu alanı vermeyen paylaşımlı hosting hizmetlerine göre daha güvenli bir çözüm sunar. Ayrıca tüm bir sunucu kiralamaktan sizi kurtarır ve daha ekonomik bir çözüm sunar. Böylece hem hosting sorununuz çözmüş olursunuz hem de cebinizi korursunuz.

VPS Yönetim Paneli’ni kimler tercih eder?

Paylaşımlı hosting limitlerini aşan, trafiği çok yüksek olmasa da tam bir sunucu ihtiyacı bulunmayan web sitesi sahibi kişiler tarafından mantıklı bir çözüm olarak görülür. VPS’ler birden fazla hosting planlaması sağladığı için çözüm seçenekleriniz de bir o kadar artar.

Örneğin 4 veya 5 farklı VPS planınız varsa ve her plan için ayrı işletme talepleriniz bulunuyorsa VPS Yönetim Paneli sizin ihtiyaçlarınızı karşılar. Planlamanızın haricinde ek bir kaynağa ihtiyaç duyduğunuzda da ölçeklendirme tereddütünüz ortadan kalkar.

VPS Kesintisiz Online Erişim İmkanı Sunar

VPS yönetim paneller en çok tercih edilen hosting hizmetleri arasında yer almasının nedenleri arsında kullanım kolaylığı ve 7/24 erişilebilir olması de var. VPS panel ile sunuculara 7 gün 24 saat online olarak yönetebilirsiniz. İşletim sistemini yeniden kurma, Şifre Değiştirme / Reboot gibi işlemleri de online işlemleri günün her saati yapabilirsiniz.

İşletim Sistemi Kurarken Dikkat Edilmeli

Sunucunuzu istediğiniz zaman formatlayabilir ve işletim sisteminizi yeniden kurabilirsiniz. Format atıldığında tüm bilgiler silineceği için bu işlemi yamadan önce dikkatli olmak gerekir. Silinen tüm bilgilerin geri dönüşünün olmayacağını asla unutmamak gerekir.

VPS SUNUCU - 1

 • 4 Çekirdek İşlemci
 • 200gb SSD Disk
 • 8GB Garanti Ram
 • 200 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$12/ay

VPS SUNUCU - 2

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 400gb SSD Disk
 • 16GB Garanti Ram
 • 400 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$22/ay

VPS SUNUCU - 3

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 800gb SSD Disk
 • 30GB Garanti Ram
 • 600 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$36/ay

VPS SUNUCU - 4

 • 10 Çekirdek İşlemci
 • 1600gb SSD Disk
 • 60GB Garanti Ram
 • 1000 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya Lokasyon

$65/ay