fbpx

Alanadı İhtilafları

Alan adı ihtilafları Alan adınızın kontrolünü bir sebepten dolayı kayıp etmiş olabilirsiniz.Alan adı bir mülktür ve alan adı ihtilafları bu mülkün sahipliğinin tespiti çerçevesinde ele alınmaktadır. Burada bu gibi durumlarda yapılabilecekler açıklanmakta ve yol gösterilmektedir. Burada çözümlenemeyen anlaşmazlıklar için Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri kararları ve ICANN UDRP kuralları geçerlidir.

– Alan adının sahibi sunucuyeri.com hesabına kullanıcı adı ile login olabilen kişidir. Kayıt esnasında kullandığınız e-postanızın her zaman erişilebilir olduğundan emin olunuz.

– Mümkünse alan adı kaydınızdan sonra hesabınızı onaylı konumuna getiriniz. Sizden istenecek gerekli adımları takip ederek hesabınızı onaylı konuma alabilirsiniz. Onaylı bir hesap için ihtilafların çözümü daha kolay ve hızlı olabilmektedir.

– Kayıtlı e-posta adresinizi sunucuyeri.com panelinize login olarak Bilgi Güncelleme sayfasında değiştirebilirsiniz.

– Kayıtlı e-posta adresinize erişiminiz kalmadı ise Bilgi Güncelleme sayfasında bulunan ilgili formu doldurarak gerekli bilgiler ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Bunu yapabilmek için sunucuyeri.com panelinize kullanıcı adı ve şifrenizle erişebilmeniz gerekmektedir. Panele erişebiliyorsanız Bilgi Güncelleme sayfasında bulunan bilgileriniz ile bize gönderdiğiniz bilgilerin uyumlu olduğundan emin olunuz. Formu ve gerekli belgeleri nereye ve nasıl gönderebileceğiniz bilgileri formun üzerinde bulunmaktadır.

– Kayıtlı e-posta adresinize erişiminiz kalmadı ve sunucuyeri.com panelinize erişiminiz de yoksa lütfen Şikayet Formunu doldurunuz ve info@sunucuyeri.com adresine mail atınız. Şikayet formunda yazacağınız bilgilerin bir kopyası alan adının mevcut yetkilisine gönderilmekte, bir kopyası da Sunucuyeri Hukuk Departmanına ulaştırılmaktadır. Formun gönderilmesi ile birlikte alan adı ve ilgili hesapla ilgili tüm kayıtlar Hukuk departmanına teslim edilmektedir. Bu şekilde alan adınızın üzerindeki gelişmeleri takip altına almaya başlamış oluyoruz. Bu sürecin başlaması ile birlikte 7 gün alan adı sahibinden gelebilecek yanıt beklenmelidir.

– Kayıtlı e-posta adresinize erişiminiz kalmadı ve sunucuyeri.com panelinize erişiminiz de yoksa ve Şikayet Formu neticesinde alan adı yetkilisinden herhangi bir yanıt alamadı iseniz lütfen Sunucuyeri Teknik Destek ile temasa geçiniz. Lütfen unutmayınız ki alan adının sahipliğini ancak sistemde hali hazırda kayıtlı bilgiler ile teyit edebiliriz. Alan adınız için sisteme kayıt edilmiş olan bilgileri görmek için WHOIS sayfasını kullanabilirsiniz. Şikayet formu neticesinde alan adı yetkilisinden bir yanıt aldı iseniz bu yanıtı da mutlaka Destek birimimize ilettiğinizden emin olunuz. Hatalı veya eksik bilgi vermek çözüm sürecini uzatacaktır.

– Yukarıdaki çözümlerin herhangi birinin sonuç getirmediği durumlarda izleyebileceğiniz yollar hususunda lütfen Sunucuyeri Teknik Destek ekibi ile temasa geçiniz.

%d bloggers like this: