fbpx

Domain Fiyatları

Domain Adını Sorgularken En Uygun Domain Fiyatları İçin Sayfamız da Sorgulama Yapabilirsiniz

Domain Paket ve Fiyatları

Uzantı Kayıt Yenileme Transfer WhoIS Gizlilik
.com 9.5$ 9.5$ 9.5$ 4.5$
.net 15.67$ 15.67$ 15.67$ 4.5$
.org 14.26$ 14.26$ 14.26$ 4.5$
.co 32.69$ 32.69$ 32.69$ 4.5$
.ca 16.98$ 16.98$ 16.98$ 4.5$

DOMAİN FİYATLARI

Domain fiyatları global dünyada genel olarak senelik 10 USD civarında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar tüm servis sağlayıcı firmalar tarafından yıllık veya domain fiyatı kaydettiren şahsın isteğine göre daha uzun olarak talep edilmektedir. Bunun sebebi ise alan adlarının yıllık olarak kiralanması kuralının olmasından kaynaklanır. Domainler için yenilenme sürelerinin bitmesi durumunda iki ay içerisinde tekrar satın alınmaması durumda bu domain adı boşa düşer ve farklı bir şahıslara satışa açılmış olur. Bu tür olayların başınıza gelmemesi için domain alan adınızın bitiş sürelerinizi iyi takip etim ürününüzün boşa düşmesine dikkat etmek gerekmektedir.

Alan adlarınızı 1 yıllık olacak şekilde ya da daha uzun sürelerde kiralayabilirsiniz. Global dünyada geçerli olan .com, .net, .org, .info vb. domainlerin tescil süreleri 10 yıla kadar yapılabilmekte olup ulusal alan adları ise en fazla 5 yıl olarak kiralanabilmektedir.

Domain adı fiyatları için detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Alan adının diğer bir adı da domain adı olarak anılmaktadır.

Alan adı fiyatları firmaların yapmış olduğu kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. Bu tür alımlarda alıp yapan kişilerin firmaları çok iyi bir şekilde incelemeleri ve firmalar hakkındaki yorumları dikkate alması gerekmektedir. Bu tür alan adı alan kişilerin en büyük şikâyeti ise domain uzatma süresinin 1 saat geçmesi halinde kullanıcılardan yüksek ücret talep edebilirler buda kullanıcıların fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalabiliyorlar.

Domain süresinin bitmesi ve üzerinden 2 ay geçene kadar kullanıcıdan her hangi bir gecikme bedeli talep etmeyen Sunucuyeri kullanıcı mağduriyetini eğelemek için elinden gelen tüm çabayı göstermektedir. Bütün servis sağlayıcı firmalarında bu şekilde çalışması gerektiğini savunan bir firma olarak günümüzde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Alan adı tesciliniz sırasında tescil işlemlerinin firmanız veya kendi üzerinize tescil edileceğinden emin olun ve firmaların alan adı tescil politikalarını mutlaka sorgulayınız. Yapılan başvuru esnasında oluşabilecek gecikmelerde firmaların ne gibi size destek vereceğini araştırınız ve haklarınızı sonuna kadar savununuz. Bunun yanı sıra her ucuz domain satışı yapan firma sahtekar olacak diye bir koşul yoktur. Firmalar bu kampanyaları hosting ürünlerinin artırmak için belli dönemlerde yaparlar. Bu domain fiyatlarının bazen uygun olmasına neden olur.

Sunucuyeri olarak bizler web üzerinden ne alırsanız alın alacağınız ürünü iyi incelmenizi firmaların güvenilir olup olmadığını sorgulamanızı ve tüm alış verişinizi güvenilir ve yerel yönetimler tarafından kanunen takip edilen firmalardan yapmanızı tavsiye ederiz.

domain1

DOMAİN FİYATLARINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİİDİR?

Bir alan adı alırken fiyat konusunda dikkat etmeniz gerekene en büyük kriter ilk ödemeden sonra sizlere domain süre bitimi sırasında firmaların sizden çok yüksek ücretler talep etmemesidir. Bunun yanı sıra web siteleri üzerindeki fiyatların güncel olmasıdır.

DOMAİN SORGUSU NASIL YAPILIR?

Domain sorgusu firmaların sorgulama panellerinden kayit yapabilirsiniz. ICANN tarafından yetkilendirilmiş kayıt firmaları tarafından yapılmaktadır. ICANN sektörde denetleme ve düzenleme yetkisi bulunan bir kuruluştur.

DOMAİN BAN KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Alacağınız alan adının geçmişini ve banlı olup olmadığını öğrenmeniz yapmak istediğiniz projenizi geliştirme ve SEO çalışması yaparken son derece önemlidir. Kontrol yapmak için Google üzerinden size sunulan linkleri kullanabilirsiniz.

PREMIUM DOMAİN NEDİR?

Premium domain adı yüksek aranma oranlarına sahip, markaları temsil eden ve marka yanlısı olan, yüksek oranda anahtar kelime içeren domain adlarıdır. Bu alan adları önceden indekslenmiş ve değeri yüksek domain isimleridir.

SUB DOMAİN ADI NEDİR?

Sub domain almış olduğunuz alan adınıza tanımlanmış bir alt alan adıdır. Bu işle web sayfanızda bulunan her hangi bir dosyaya direk ulaşılmasını sağlayan bir özelliktir. Bu özellik günümüzde daha çok firmaların blog’ ları için kullandığı bir seçenektir.

KALİTELİ DOMAİN NASIL BULUNUR?

Kaliteli bir domain adı alırken alacağınız adın markalaştırabilir olmasına, uzantısının .com veya .net şeklinde olmasına, kısa ve akılda kalıcı olmasına, özgü bir domain adı olmasına ve içerisinde tire gibi karakterlerin olmadığına emin olmanız gerekmektedir.

%d bloggers like this: