fbpx

Symantec SSL Sertifikası

Symantec SSL Sertifikası güven verir, online etkileşimlerin gizliliğini korur ve müşterilerin, bir web sitesinde işlem yapma güveni kazanmasına yardımcı olur.

Symantec SSL Sertifikası Paket ve Fiyatları

Türü Şifreleme Teslim Süresi Ücretsiz Kurulum WildCard Mobil Uyumluluk Yeşil Bar Onay Türü Fiyat
Symantec Secure Site 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain $329.00 /Yıl Sipariş
Symantec Secure Site Pro 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain $729.00 /Yıl Sipariş
Symantec Secure Site EV 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain $799.00 /Yıl Sipariş
Symantec Secure Site Pro EV 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain $1,199.00 /Yıl Sipariş

Symantec Ssl Nedir?

SSL sertifikasıyla sitesini koruyup, daha yüksek kitlelere hitap etmeyi amaçlayan siteler için işe yarayan ve hedefe daha çabuk ulaştıran protokoller bulunmaktadır. Bu protokollerin arasında Symantec SSL bulunmaktadır. Symantec SSL nedir? Symantec kullanımının faydası nedir? Soruları sürekli akıllarda çalkalanmaktadır. Symantec, Google’ın en çok sevdiği ve güvenilir olduğuna inandığı protokollerden birisidir.

Protokolü kullanan sitelerin arama motorunda daha kolay yükselmesi mümkündür. Bunun sebebiyse protokolün sunduğu güvenceyle alakalıdır. Sitedeki tüm şifreleme ve formların 256 bir aracılığıyla koruması, sitenin güvenlik konusundaki tüm problemlerini çözmektedir. Formlar otomatik doldurulsa bile protokol, formlardaki bilgilerin başkaları tarafından ulaşılmasını engellemektedir. Güvenlik düzeyinin yüksek olması, arama motorlarının da siteyi ön plana çıkarmasını sağlamaktadır. Symantec SSL sertifikasını kullanan bir sitenin geleceği daha parlaktır.

Tüm tarayıcılarla uyumlu olması ve her tarayıcıda kendi güven durumunu göstermesi, site ziyaretçilerinin içini rahatlatmaktadır. SSL protokolü aynı zamanda düşük maliyetle satın alınabilmektedir. Düşük maliyetle yüksek güvenlik standardına sahip olmayı site sahiplerine sunması protokolün tercih edilmesindeki artışı gündeme getirmektedir. Sitedeki veri transferini güven altına alınması ve veri transferinin hiç kimse tarafından görüntülenmesine izin verilmemesi, sertifikanın kalitesini ortaya koymaktadır. Tüm bunların yanı sıra sitedeki veriler, istenilen yere yollandığında şifreli bir şekilde iletilmektedir. Bu da kişinin tüm bilgilerini koruma altına almakta ve kimse tarafından görünmesine izin vermemektedir. Symantec protokolünü kullanan sitelerin güvenlik standardının yüksek olması bundan kaynaklanmaktadır.

6banner

Symantec Web İzolasyonu Nasıldır?

Sitede oluşacak güvenlik tehditlerini engelleyen Symantec Web izolasyonu, sitenin güvenilir olmasına yardımcı olmaktadır. Kullanıcıların özel bilgilerini koruma altına almaktadır. Symantec Web izolasyonu nasıldır? sorusu birçok kişinin aklında bulunmaktadır. Malware koruması sağlaması ve mailleri koruma altına alması izolasyon özellikleri arasındadır. Symantec SMG ile aynı anda çalışabilen izolasyon, güvenlik tehditlerini en aza indirgemektedir. Kategorisi bulunmayan sitelerin erişime açılmasını mümkün hale getirmesi ve riskli olan siteleri risksiz hale getirip, açılmasını sağlamaktadır. İzolasyon sayesinde tüm mailler koruma altına alınmaktadır. Dosyaların kullanılamaz hale gelmesini sağlayan ransomware gibi saldırıları da önlemektedir. Böylelikle tüm dosyalar, mailler koruma altına alınmaktadır. Web izolasyonu sayesinde bilgiler üçüncü kişiler tarafından kullanılamaz ve virüsün yaygınlaşması tamamen engellenmektedir.

Proxysg Nedir?

Web ortamı birbirinden değişik risklerle doludur. Web sunucularında güvenliğe ihtiyaç duyan firmalar, gerekli önlemleri almak durumundadır. Bu durumda ProxySG kullanılması, olabilecek sorunları en aza indirebilmektedir. Peki pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu PROXYSG NEDİR derseniz; bunun bir tür tehdit algılayıcı ve önleyici olduğunu bilmeniz gereklidir. Gelişmiş olarak üretilen ProxySG, kalıcı olarak tehditleri önlemek için kullanılmaktadır.Kötü niyetli kaynakları ağ geçidinde bloklayarak, gerekli güvenlik sistemini sağlayan ProxySG, zararlı yazılımlardan korunmak için oldukça önemlidir. Web sitelerinden gelen tehditlere karşı korunmak, güvenli bir şekilde internet kullanmak için gereklidir. SYMANTEC SSL ile birlikte entegre olarak kullanıldığında, güvenli bir web ortamı oluşturulabilmektedir. Güvensiz profillerden sakınmak için, tüm tehditlere karşı korunma amaçlı olan gerekli hizmetin alınması gerekir.

Pgp Şıfreleme Nedir?

Elektronik posta ve dosya şifreleme protokolü olarak bilinen PGP, yüksek güvenlik standardına sahip olan şifreleme algoritmalarını kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Anahtar yerine özel şifreleme seçeneğiyle dosyaları ve elektronik postaları koruması, güvenliği üst düzeye çıkarmaktadır. Pgp şifreleme nedir sorusu akıllarda canlanırken, veri trafiğiyle alakalı olduğu düşünülmektedir. Bu tamamen yanlıştır. Pgp ile veri trafiği arasında bir alaka bulunmamaktadır. Maillerin gönderilmesi ve alınması esnasında üçüncü kişilerin erişebilmesi tamamen engellenmiştir. Public key ile koruma sağlayan protokolün, dosyalara başkaları tarafından erişebilmesi tamamen önlenmiştir.Maillerin ve dosyaların gizli kalmasını isteyen kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir protokoldür. Ayrıca PGP, mesajların içeriğini sadece alıcının ve göndericinin tarafından erişebilmesine olanak tanımaktadır. Böylelikle özel bilgiler başkaları tarafından görüntülenemez hale gelmektedir.

Symantec Endpoınt Algılama Ve Yanıtı (Edr)

Günümüzde son derece popüler olan symantec endpoınt algılama ve yanıtı (edr) kurumlara ciddi avantajlar sağlayabilmektedir. Symantec EDR, EDR teknolojisini geliştirerek, kurumlara uygun hale getirmiştir. Olayın nerede çıktığı, nasıl bir duruma geldiği ve nerede aksiyon aldığı gibi kritik sorular, Incident Investigation tarafından cevaplansa da; bu cevabı bulmanıza olanak veren EDR’dir.Symantec EDR; genel olarak gelişmiş saldırıları eş zamanlı şekilde ortaya çıkarmaktadır. Etkilerini oldukça hızlı bir şekilde azaltmaktadır. PowerShell istismarları da içinde olmak üzere pek çok tespit edilmesi zor tehditlerden file-less ve memory ataklarını bulup, engelleyebilmektedir. Eforsuz olarak, gizli saldırıları ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Sürekli devam eden aktivite kaydı sayesinde; saldırı geçmişine de görünürlük özelliği kazandırır. SEP varsa; makina performansı ve tek ajan yöntemi konusunda ciddi anlamda avantaj sağlayabilir.

Symantec Secure Site Ev Ssl İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Symantec Secure Site Ev SSL alabilmek için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kurumun verdiği hizmetleri gösteren bazı belgeler sertifikanın alınması esnasında gösterilmelidir. Faaliyet belgesinde kurumun tüm faaliyetleri gösterilmeli ve kurumsal olduğunu göstermesi gerekmektedir. Bu kural şahsa ait şirketler için de geçerli sayılmıştır. Symantec Secure Site Ev SSL için gerekli evraklar nelerdir soruları, protokolü almak isteyen kişilerin aklında bulunan sorulardır. Vergi levhası, domain sahibinin isminin eşleştiği doğal gaz, elektrik ve su faturalarının da sunulması gerekmektedir. Bunların yanı sıra nüfus cüzdanının fotokopisi de gösterilmelidir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra EV SSL kolaylıkla alınacaktır. Bu belgeler tamamlandıktan sonra Ev SSL kurulumu başlatılacaktır. Kurulumdan sonra sitenin kurumsal bir firmaya ait olduğu protokolle gösterilecektir.

Vıp Ikı Faktörlü Kımlık Doğrulama Nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama, bilgi güvenliği sektöründe dünyada milyonlarca kişi ve kurumun kullandığı bir teknolojik hizmettir. Vıp ıkı faktörlü kımlık doğrulama nedir denildiğinde hesap parolası ele geçirilse bile başka birinin hesap sahibinin bilgisi dışında giriş yapamaması yani asıl kullanıcının mağdur olmaması demektir. Vip iki faktörlü kimlik doğrulama, akıllı cihazlarda parola ve doğrulama kodunun birlikte istendiği ve cihaz sahibi dışında herhangi biri tarafından cihaza girişin engellendiği bir güvenlik sistemidir. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini cihazda açmak ve doğrulama kodunu almak için kullanılan bir telefon numarası girmek yeterlidir. Telefon numarasının doğrulanması ile iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği kullanıma açılır. İki adımlı doğrulama olarak ta bilinen vip iki faktörlü kimlik doğrulama, ek bir güvenlik işlemi olarak ikinci bir kişinin hesaplara erişimini zorlaştırır.

5banner

Ssl Sertifikasının Seo Etkisi Nedir?

Sitelerin güvenilir olduğunu kanıtlayan SSL sertifikası, arama motorlarında siteyi ön plana çıkarmaktadır. Google ve diğer arama motorları bir siteyi ön plana çıkarmadan önce, sitenin SSL protokolüne sahip olduğuna göz atmaktadır. Bu faktöre göre algoritmasını düzenleyen arama motorları, kullanıcıların güvenli ortamda gezindiğini sorgulamaktadır. SSL sertifikasının seo etkisi nedir? Neden SSL kullanılmalı? soruları sürekli site sahiplerinin aklında bulunur. SSL sertifikası sitenin güvenilir olduğunu arama motorlarına kanıtlamaktadır. Bu yüzden Seo’yu olumlu etkilemektedir.

SSL Sertifikası Neden Kullanılmalı?

Kullanıcıların güvenliğini sağlayan protokoller, her sitede bulunmalıdır. Protokolü bulunmayan siteler, arama motorları tarafından pek ciddiye alınmamaktadır. SSL sertifikaları kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini, kredi kartı ve banka kartı bilgilerini koruma altına almaktadır. Bu korumayı gören arama motorları, sitenin güvenlik hassasiyetini görmekte ve siteyi ön plana çıkarmaktadır. Protokolü bulunan ve bulunmayan sitenin arama motorlarındaki sıralama farkını görmemek mümkün değildir. Güvenli sitelerin ziyaretçi artışı daha hızlı gerçekleşmekte ve ziyaretçilerin siteyi sürekli ziyaret etmesine sebebiyet vermektedir.

Symantec SSL Özellikleri

Symantec; Google, Firefox, Safari, Opera ve birçok tarayıcıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Tarayıcılarla uyum sağlaması ve site sahiplerinin veri transferi sırasında zorluk yaşamaması, sertifikanın sunduğu özellikler arasında yer almaktadır. Kullanıcı kitlesi hangi tarayıcıdan girerse girsin, adres çubuğunda yer alan kilit işaretini rahatlıkla görebilmektedir. Kilit işaretinin güvenli site olarak siteyi temsil etmesi, ziyaretçilerin site içerisindeki işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. SSL sertifikası formlardaki tüm bilgileri koruma altına almaktadır. Veri trafiğinin güvenlik altına alındığını gösteren gerekli bilgiler adres çubuğunda yer alacak ve Symantec protokolünü kullanan sitenin güvenilir durumda olduğu görüntülenecektir. Bu da kişinin daha fazla ziyaretçiye sahip olmasına olanak tanıyacaktır.

Bu SSL protokolünü kullanan sitelerin daha profesyonel bir görüntüye sahip olduğunu söylemek gerekir. Symantec SSL sitedeki bilgileri güven altına almasıyla birlikte arama motorlarının algoritmasına siteyi daha kolay bir şekilde yerleştirir. Bu da kişinin sitesini daha iyi bir hale getirerek, ziyaretçisini arttırır. Tıklama oranlarını arttırmak, sitesini profesyonel bir hale getirmek isteyen kişilerin bu protokolü tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Protokol aynı zamanda tüm bankalarla uyum sağlamaktadır. Bankalarla uyum sağlaması, tüm elektronik ticaret sitelerinde kullanılabileceğini kanıtlamaktadır. Elektronik ticaret sitesi kurup, daha fazla kullanıcıya hitap etmek isteyen kişilere de olanak tanımaktadır. Symantec SSL kullanan sitelerin kullanıcıları, sitenin güvenilir olduğuna protokol sayesinde inanmaktadır.

Symantec SSL Kullanmanın Ayrıcalığı Nedir?

256 bite kadar şifreleme desteği sunan Symantec, site ziyaretçilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Şifreleme desteğinin yüksek kalite standardına sahip olması, ziyaretçilerin daha profesyonel bir kullanıma erişmesine yardımcı olmaktadır. Sitenin sahip olduğu kitleyi gün geçtikçe katlamasına olanak tanıyan bu protokolün, kurulumu da kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu da site sahibine zaman kazandırmakta ve daha kısa sürede yüksek kitleye ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil adres çubuğu özelliği bulunan protokolün, siteyi kullanıcılarına daha iyi bir şekilde tanıtmasına yardımcı olmaktadır. Güvenli işareti çıkmayan sitelerin, şifreleme desteği bulunmamaktadır. Şifreleme desteği olmayan sitelerin kullanıcılarının güvenlik düzeyi çok düşüktür.

Symantec kullanan sitelerde şifreleme desteği en yüksek standarda sahip olduğundan, şifrelere başkaları ulaşamamaktadır. 3. kişilerin bu bilgilere erişememesi, protokolün sağladığı tekniksel özelliklerden kaynaklanmaktadır. Symantec SSL sitelerindeki ziyaretçiler, sitenin ne kadar güvenli olduğunun farkına rahatlıkla varabilmektedir. Çünkü adres çubuğunda nasıl bir güvenlik alt yapısı bulunduğunun bilgisi verilmektedir. Ayrıca Symantec veri transferini şifrelerken; kredi kartı, numaraları, kişisel bilgileri ve buna benzer özel bilgilere karşı hassastır. Üçüncü kişiler tarafından bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir ve üçüncü kişiler ne kadar uğraşırsa uğraşsın bilgileri hiçbir şekilde görüntüleyemez. Tüm bunların yanı sıra şifresini unutan kullanıcıların doldurduğu formlardaki bilgiler de protokolle saklı tutulmaktadır. Böylelikle şifre işlemleri kolaylıkla tamamlanabilmektedir.

Symantec SSL Neden Tercih Ediliyor?

Bu protokolü kullanan siteler, kısa süre içerisinde daha yüksek kitlelere ulaşabilmektedir. Arama motorları bir siteyi ön plana çıkarmadan önce, sitenin sahip olduğu güvenlik standardına göz atmaktadır. Symantec SSL kullanıcılarının güvenlik standardı en yüksek seviyede olduğundan dolayı sitenin arama motorlarında ön plana çıkması kolaylaşmaktadır. Diğer SSL protokollerini kullanan siteler genellikle arama motorlarında ön plana daha zor çıkmaktadır. Bu da Symantec SSL protokolünün farklı olduğunu göstermektedir. Her tarayıcıyla uyumlu olması ve tüm bankalarla uyum sağlaması protokolün her yerde kullanılabileceğini göstermektedir. Sitenin kategorisi ne olursa olsun SSL sertifikası rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çünkü kategori fark etmeden, sitenin güvenliğini üstlenen bir yapısı bulunmaktadır.

Kurumsal ve bireysel sitelerin ziyaretçileri, siteye güvenebilmek için SSL sertifikasını sorgulamaktadır. Symantec ise bu sertifikanın ne kadar güçlü olduğunu ziyaretçilere kolay bir şekilde kanıtlamaktadır. Bu da site sahiplerini Symantec kullanmaya zorlamakta ve tercih etme durumunu değiştirmektedir. Protokol, hassas bilgilerin korunmasını gerçekleştirirken detaylı bir işlem yapmaktadır. Detaylı koruma standardı sayesinde ziyaretçilerin tüm bilgileri saklanmaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin mesajlaşması ve bu mesajların güvenli yere iletilmesi protokol sayesinde gerçekleşmektedir. Mesajlaşırken, form doldururken kişiler öncesinde SSL sertifikasını kontrol etmektedir. Protokol güvenlik düzeyini üst seviyede tuttuğundan ve formları koruduğundan dolayı ziyaretçiler site içerisinde rahat bir şekilde zaman geçirebilmektedir. Alışveriş sitelerinin birçoğu Symantec kullanarak, ziyaretçilerinin hassas bilgisini korumaktadır.

Symantec SSL Kalitesi

Protokol site sahiplerine çok sayıda ayrıcalık sunmaktadır. Bu ayrıcalıkların en başında ise arama motorlarında ön plana çıkma özelliği gelmektedir. Özellik, birçok sertifika tarafından sunulmamakta ve nadide özelliklerden biri olarak nitelendirilmektedir. SSL kullanıp, arama motorlarının siteye güvenmesini sağlamak mümkündür. Symantec SSL kullanan alışveriş sitelerinin daha çok satış yapması gözle görülecek kadar gerçektir. Bunun sebebiyse protokolün alışveriş sırasında verilen bilgileri en güçlü yöntemlerle korumasından kaynaklanmaktadır. Symantec aynı zamanda her şeye uyum sağlamaktadır. Bu da sitenin daha çok kişiye hitap etmesine yardımcı olmaktadır. Fazla kitleye hitap etmek, ziyaretçi sayısını da arttırmaktadır. Böylelikle sitenin profesyonel bir standarda sahip olduğu kanıtlanmaktadır.

EV SSL imkanı sunan sertifika site sahibi ile ziyaretçi arasındaki bağı güçlendirmektedir. Ziyaretçilerin bir siteye güvenmesini sağlamak oldukça zordur. Symantec güveni sağlamak adına en güçlü potansiyele sahiptir. Sahip olduğu potansiyel, sitenin her açıdan gelişmesine olanak tanımıştır. Siteyi hedefine ulaştırması ve doğru kitleye hitap etmesi, sertifikanın özellikleri arasında yer almaktadır.

Elektronik ticaret sitesi kurulurken bu yönde bir sertifika tercihi yapılırsa, sitenin daha fazla hasılata ulaşması mümkün olacaktır. Çünkü arama motorları sitenin sahip olduğu sertifikaya göz atmaktadır. Bir kelime haznesine siteyi ön plana çıkarmadan önce, sitenin güvenilirliği araştırılmaktadır. Symantec bu araştırma sırasında sitenin güvenli olduğunu gösterecek kadar yüksek potansiyelle kendini göstermekte ve arama motorunda üst sıraya çıkmayı sağlamaktadır.

%d bloggers like this: