fbpx

Ssd Sunucu

Güçlü Özelliklere Sahip SSD Sunucularımızı Mutlaka Deneyin! | 7/24 Kaliteli Hizmet. SSD ile Yüksek Performans. Uygun Fiyat, İyi Hizmet. Ücretsiz Web Site Taşıma. Yeni Nesil SSD Sunucular.

SANAL SUNUCU 1

 • 4 Çekirdek İşlemci
 • 200gb SSD Disk
 • 8GB Garanti Ram
 • 200 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$12/ay

SANAL SUNUCU 2

 • 6 Çekirdek İşlemci
 • 400gb SSD Disk
 • 16GB Garanti Ram
 • 400 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$22/ay

SANAL SUNUCU 3

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 800gb SSD Disk
 • 30GB Garanti Ram
 • 600 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$36/ay

SANAL SUNUCU 4

 • 10 Çekirdek İşlemci
 • 1600gb SSD Disk
 • 60GB Garanti Ram
 • 1000 Mbit/s port
 • Limitsiz Trafik
 • Almanya & USA Lokasyon
 • Linux İşletim Sistemi

$65/ay

Ssd Sunucu Ürünleri ve Fiyatları

Model Cpu Ram Hdd Ip V4 Hat Fiyat
HP DL380 GEN9 1 X E5-2620V4 CPU 16 GB DDR4 3 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $170,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN9 2 X E5-2620V4 CPU 364 GB DDR4 8 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $320,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN 10 1 X XEON BRONZE 3106 CPU 16 GB DDR4 3 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $190,00 /Ay Satın Al
HP DL380 GEN10 2 X XEON BRONZE 3106 CPU 64 GB DDR4 8 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $430,00 /Ay Satın Al
HP DL360 GEN 10 1 X XEON SLİVER 4110 CPU 16 GB DDR4 3 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $210,00 /Ay Satın Al
HP DL360 GEN 10 2 X XEON SLİVER 4110 CPU 64 GB DDR4 8 x 250 GB SSD /29 200 Mbit $350,00 /Ay Satın Al

Ssd Vds Bulut Sunucu Özellikleri

1banner1 (1)

SSD VDS Nedir ?

Yüksek performanslı sunucu yapılarıdır.Sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlar bu şekilde Google sıralamalarında daha hızlı yükselmenize olanak sağlar.Ssd disk ürünlerimizde veri güvenliği de çok önemli olup tüm sunucularımızı bu doğrultuda yapılandırmaktayız. Sıkça duyduğumuz SSD‘lerin çalışma mantığına bakarsak,mekanik disklerden oldukça farklıdır. Mekanik disklerde datalar, plakaların üzerinde yer alan sektörlerde tutulur..SSD disklerdeyse datalar NAND flash yongalarda saklanır.

SSD VDS Avantajı Nedir?

SSD (solid state drive) diğer disklerden farklı bir çalışma prensibine sahiptir. SAS ve SATA HDD’ler de dönen plaka SSD disklerde bulunmadığından veriye ulaşmak için diskin dönerek veriyi okumasına ihtiyacı yoktur.Bu sayede RAM veya tanışabilir bellek mantığında çalışır ve ısınma sorunu ortadan kalkar. SSD dediğimizde aklımıza gelen ilk şey performans faktörüdür. SSD yapısı nedeniyle SAS ve SATA HDD’ye göre hem yazma, hem de okuma aşamaların da daha yüksek performans sağlamaktadır.

SSD VDS Tercih Etme Sebepleri ?

Dedicated gibi fazla performans gerektiren hizmetleri karşılamaktansa, düşük maliyetde düşük ram kullanan web hizmetlerinde ssd sanal sunucular kullanılır. Hem ücret olarak çok uygundur hem de talep ettiğiniz sistemi karşılayacak kadar değere sahiptir.Sunucularımız da ssd hdd sahip olan müşterilerimiz google da rakiplerine oranla daha hızlı indexlenirler.Yıpranma sorunlarını da alt yapımızla desteklemekte veri kaybına mahal vermemekteyiz. . Ssd gerçekten performans açısından gözle görülür bir artış sağlamaktadır.

Neden SAS veya SATA değilde SSD HDD

Çok uzun zamandır veri depolama için ilk seçenek Sata ve Sas Hard Disc Drive’lardı. Kişisel bilgisayarlarda, sunucular da düşük maliyetli ve yüksek kapasiteli olduğu için öncelikli tercih sebebiydi.Mekanik diskler birden fazla aksama sahiptir.Bu da diskte yer alan veriye ulaşmak gerektiğinde disk dönmeye başlar ve cihazın okuyucu kolları okumak istenen veriyi bulup karşımıza getirmekteydi. Bu durum diskin ısınmasına sebep vermekteydi.SSD disklerde bu durum tamamen ortadan kalkmıştır.

Cache ve SSD Nedir ?

Flash cache olarak da bilinen SSD önbelleğe alma, bir katı hal sürücüsünde ( SSD ) NAND yongaları üzerindeki verilerin geçici olarak depolanmasına olanak sağlar, böylelikle veri talebi daha hızlı bir şekilde karşılanabilir.Önbellek alanları veri okuma veya yazma için kullanılmaktadır. Önceden talep edilen bilgileri geçici olarak depolama alanına veya önbelleğe atarak, diskteki talebi azaltır ve verilere erişiminizi hızlandırır.Bu sayede daha hızlı işlemleriniz gerçekleşir

SSD Sunucularda Kaynak Arttırımı

SSD VDS sanal sunucularımızda işlemci ya da ram kapasitesini dilediğinizde bildirim açarak artırabilirsiniz.Cpu core adediniz , ram kapasiteniz ya da ssd disk alanınız yetmediğinde bir üst pakete kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.Geçiş esnasında çok kısa kesintilerle sunucu kurulumunuz yeniden yapılmadan kaynak artırımlarınız yapılmaktadır.Bu sayede müşterilerinize minimum kesintiyle maximum hizmet sunabilirsiniz. Kapasite artırımıyla ilgili teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hiti Yüksek Sitelerde SSD Tercih Sebebimi

Evet şayet sitenizin anlık ziyaretçi trafiği yüksekse kesinliklikle ssd disk yapısına sahip sunucularımızı seçmelisiniz. Sanal sunucu ve fiziksel sunucu kiralama işlemi yaptığınızda projenize yönelik yapılandırma sağlayıp kullanıcılarınızın sitenizi hızlı bir şekilde gezinmesini sağlayabiliriz.Fakat unutulmamalıdır ki sitenizin hızı sadece kullandığınız donanımlarla değil kullanmış olduğunuz tema , sitenizin tabanı (php,asp) cacheleme ve sunucu optimizasyonlarıyla da doğrudan ilişkilidir.

SSD Sunucuya Nasıl Geçebilirim?

Sunucu taşıma noktasında müşterilerimizin sürekli yanındayız taşıma işlemleriniz tarafımızdan yapılmaktadır.Sunucularınız tarafımızdan barındırılmaktaysa hiç bir yeni kuruluma gerek kalmadan bir kaç saat içinde ssd performansına sahip sunucularımıza kolaylıkla geçişinizi sağlamaktayız. Hiç bir şekilde veri kaybı yaşamamanız için taşıma işlemlerinin gerçekleşleşmesini teknik personellerimizden talep edebilir işinizi aksatmadan yüksek hızlı ssd sunucularımıza geçebilirsiniz.

Sunucu Yönetimini Nasıl Yapabilirim?

Sunucularınızı yönetim panelimiz üzerinden kolaylıkla reboot , start ,stop gibi özellikleri kullanarak yönetebilirsiniz.Ayrıca windows tabanlı sistemlerde remote desktop kullanabilir illegal olmayan dilediğiniz eklenti veya yazılımı kurabilirsiniz. Linux tabanlı işletim sistemlerinde de putty ile ssh bağlantısı sağlayıp dilediğiniz eklenti yada modülü kurabilirsiniz şayet bu konularda teknik bilgiye sahip değilseniz veri kaybı yaşamamanız adına mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

Sunucularınızda SSD mi, SAS HDD mi Kullanıyorsunuz?

SSD Sunucu Sunucularımızda hem ssd hemde sas diskler yani hibrit yapılar kullanmaktayız.Bunun en büyük sebebi veri kaybına uğramanızı minimuma indirmek ve ssd hızına erişmenizi sağlamaktır. Bu sayede hem datalarınız disk arızalarına karşı güvende hemde erişimleriniz daha hızlı olmaktadır.

Veri kaybına uğramamanız bizim en önemli öncelliğimizdir. Bu amaçla tüm sunucularımıza buna uygun bir şekilde yapılandırma yapıp müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.Ayrıca verilerinizi alabileceğiniz yedekleme hizmetimizle ekstra koruyabilirsiniz.

Günlük , haftalık , aylık yedekleme seçeneklerimiz mevcut olup size özel felaket senaryoları üretmekteyiz.%100 ssd yapısına sahip sunucularımızda bulunmakta olup bu durumlarda yedekleme hizmetinin satın alınmasını kesinlikle önermekteyiz.Bu sayede fiziksel hatalara karşı verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

2banner

Sunucularda Ssd Disk Yapısı

Sunucu ssd disk yapılarımız veri kayıplarını önlemek adına özenle seçilip yapılandırılmaktadır.Müşterilerimizin hiçbir şekilde veri kaybına uğramamaları için en yeni ve gelişmiş teknolojileri ve yapılandırmaları kullanmaktayız.Örneğin bir sunucuda raid yapılandırılması çok önemilidir. Tüm sunucularımızda raid5 teknolojisini kullanmakta ve ek olarak hot-spare diskler kullanmaktayız.Bu şu anlama gelmektedir.Sunucularda herhangi bir hdd arızası oluştuğunda otomatik olarak hot-spare disk devreye girer ve sorunsuz bir şekilde kullanıma devam edersiniz.

Lokasyon

Lokasyon seçimlerimizde türkiye de birden fazla , fransa, almanya, ingiltere , fransa gibi bir çok ülkede bulunan datacenterlarla çalışmaktayız.Yurtiçi ve yurtdışı lokasyon sunucularımızı barındırdığımız datacenterları özenle seçmekteyiz. Barındırma yaptığımız firmaların uptime süreleri ve alt yapı konumlandırmalarını titizlikle inceleyerek uptime sürelerini en iyi seviyelerde tutmaktayız.Bu sayede müşterilerimiz sorun yaşamadan diledikleri lokasyonu seçip hizmet alabilirler. Kaliteli hizmet ve uygun fiyatlarla ssd sunucularımızı satın alabilirsiniz.

7/24 Premium Destek

Müşteri memnuniyeti üzerine kurduğumuz hizmet anlayışımız ile 7/24 teknik destek, size özel atanan müşteri temsilcisi, Yardım Masası, müşteri ilişkileri yöneticisi, servis seviye garantisi ve müşterilerimizin kullanımına sunulan yönetim ve bilgilendirme panelleri ile hizmet kalitemizi en üst noktaya çıkarmayı hedefliyoruz.Müşteri hizmetlerimizden ticket ve telefon desteği ile 7 gün 24 saat faydalanabilirsiniz.Fakat sisteminizdeki değişiklikler için Ör: hizmet açma, kapama, yeniden başlatma, şifre sıfırlama, yeniden kurulum, hizmetin iptali gibi ihtiyaçlarınızı sadece destek talebi üzerinden kabul etmekteyiz.

%100 Yönetilebilir Panel

Web sitemizdeki kolay arayüzlerle hizmetinizi takip edebilir, sunucularınızı veya sitelerinizi sürekli kontrol edebilirsiniz.Panel erişimleri üzerinde bir çok ek özellik mevcut olup domain name server oluşturabilir, silebilir , düzenleyebilirsiniz.Ayrıca yeni host alanı açabilir dns değişikliği , php sürüm değişikliği , mail açma – kapama gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Sanal sunucu hizmetlerimizde de sunucularınızın trafik ve hdd kullanımlarını takip edebilir, reboot, start, stop, suspend gibi işlemleri tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz.Panel deneyimlerine sahip olmak için bir hizmet almanız gerekmektedir.

%99 SLA Garantisi

Müşterilerimize %99 up-time garantisi (SLA) ile hizmet vermekteyiz. Kuruluşumuzdan bu yana amacımız, ülkemizde dünya standartlarında ve hatta üstünde internet ve barındırma hizmetleri üretmek oldu ve olmaya devam edecektir.Tüm sistemlerimizde yedekli network donanımları , yedek fiziksel sunucu stoğu, elektirik ve network yedekliliği gibi ek koşulları sağlamaktayız.Müşterilerimize en hızlı ve en kaliteli çözümleri sunmak adına buradayız.Sunucularımızı ve sunduğumuz hizmetleri satın alarak test edebilir, bu sayede suncuyeri farkını hissedebilirsiniz.

Arttırılabilir Özellikler

Kolay arttırılabilir donanım kaynakları. Disk, Ram, işlemcileri kaynaklarını dakikalar içinde arttırılabilir ve sunucunuzu daha üst özelliklere kavuşturabilirsiniz.Ssd bulut sunucu larımıza da kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.Ram ,hdd , cpu gibi kaynak yetersizliklerinde talebiniz doğrultusunda işleminiz sıraya alınır ve çok kısa kesintilerle donanım özellikleriniz artırılıp hizmetinizin kullanımını sağlarız.Siz de bu sayede müşterilerinize ve kullanıcılarınıza daha kalite hizmet sunmayı garantilersiniz. Proje bazlı ürün talepleriniz içinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ek Hizmetler

Bir çok ek özellik satın alabilirsiniz.Örneğin windows ve linux tabanlı sistemlerde sunucu ssd disk kullanımı , Plesk panel kullanımı , mysql server kullanımı ve birçok özellik.
Ayrıca; Windows tabanlı sistemlerde MSSQL , IIS , DNS ve bir çok ek özelliği yetkili personelimizden talep edebilirsiniz. Linux tabanlı cpanel kullanılan sistemlerde de litespeed, cloudlinux, cagefs, apache derleme, php yapılandırması gibi bir çok özelliğin kurulumlarını dstek talebi açarak talep edebilir.Web sayfamız üzerinden kontrol paneli ve eklenti lisanslarını satın alabilirsiniz.

İP Desteği

Alınan hizmetlerin hepsinde ipv4 ve ipv6 desteğimiz mevcuttur.Domain, alan adı ve lisanslama hizmetleri dışında hangi hizmeti alırsanız alın ip hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.İp talepleriniz aldığınız hizmete göre adet olarak değişiklik göstermektedir.Fiziksel sunucularda /29 ip adeti sağlanırken sanal sunucularda /30 ip adresi verilmektedir.Şayet hosting hizmeti alıyorsanız genel olarak shared ip kullanılmaktadır, eğer size özel bir ip adresi tahsis edilmesini isterseniz panel üzerinden satın alma talebinizi destek personellerimize iletibilirsiniz.

Yedekleme

Sunucu yedekleme hizmetlerimizden satın alarak faydalanabilirsiniz.Yedekleme hizmeti almak daima avantajınıza olup bu sayede veri kayıplarınızı minimize etmiş olursunuz. Backup hizmeti beraberinde size bir çok avantaj sağlamaktadır, hatalı işlemlerden tutun , fiziksel disk arızaları, sistem sorunlarına kadar sizlere bir çok alanda güven sağlamaktadır.Şayet hatalı işlem , sistem sorunları ve hdd arızası gibi problemlerle sıkıntıya uğramamak adına mutlaka yedekleme hizmetinizi satın almanızı öneririz.Size bu tarz bir durumda yedekten dönme imkanı sağlar ve günlerce kapalı sistemlerle itibar ve veri kaybını önler.

Sunucu Ssd Disk

SSD VDS sunucularda  2  veya 4 cpu kullanmaktayız. SSD (Solid State Drive)  hddler, mekanik hardisklerden farklı olarak 2.5″ boyutunda hareketli hiçbir parçası olmayan,  güç tüketimleri az ,  yüksek performanslara  sahip disklerdir. Okuma ve yazma  hızları sata yada sas disklere nazaran yaklaşık %500 daha hızlıdır, IOPS (input/Output Operation per second) karşılaştırdığımızda ise normal harddiskler de bu oran 100 ile 200 IOPS  iken SSD de 75.000 IOPS oranındadır.

Bu nedenle SSD kullandığımız  sunucular diğer disklere nazaran çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.En önemli dez avantajları katı hal oldukları için veri kurtarmanın neredeyse imkansız olmasıdır.Fakat SunucuYeri olarak biz bu konuda da müşterilerimize cache teknolojisini kullanarak verilerin hem hızlı yazılıp hem de okunmasına olanak sağlamaktayız.Ayrıca bu sayede veri güvenliğinizi en üst seviyede tutup hızın keyfine erişmenizi sağlıyoruz.

Sunucularda litespeedweb server kullanarak sitelerinizin hızına hız katabilirsiniz.. Bu sistemde aynı sunucu üzerindeki ram ve disk kullanımları ortaktır. Yalnız ram ve diski kullanan bu ortak sanal sunucu grubu birbirinden bağımsız çalışmaktadır.Bu sunucuların performanslarını daha fazla artırmak amaçlı HDD yapılandırmaları özenle seçilmektedir.

%d bloggers like this: