fbpx

Sunucu Lisansları

cPanel lisansları Premier Metal 100 , Premier Metal 150 Premier Metal 200ve üzeri Sunucu Lisansı : Fiziksel sunucular için geçerli olan cPanel lisans türüdür, diğer adıyla WHM lisans olarak bilinmektedir.

Microsoft Sunucu Lisansları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda yer alan formu doldurun. Size hemen dönüş sağlayalım..


 

  Sunucu Lisansı Paketleri ve Fiyatları

  Lisans Aylık Yıllık
  Plesk Panell Lisansı (VDS-VPS) – 10 domain $10,00 /Ay $120,00 /Yıl Satın Al
  Plesk Panell Lisansı (VDS-VPS) – 30 domain $15,00 /Ay $180,00 /Yıl Satın Al
  Plesk Panel Lisanssı (VDS-VPS) -FULL $25,00 /Ay $300,00/Yıl Satın Al
  Plesk Panel Lisasnsı (Dedicated) – 10 domain $10,00 /Ay $120,00 /Yıl Satın Al
  Plesk Panel Lisasnsı (Dedicated) – 30 domain $15,00 /Ay $180,00 /Yıl Satın Al
  Plesk Panel Lisansı (Dedicated) – AYLIK $45,00 /Ay $540,00 /Yıl Satın Al
  Lisans Aylık
  cPanel/WHM Lisansı (Dedicated) Premier Metal 100 $40,00 /Ay Satın Al
  cPanel/WHM Lisansı (Dedicated) Premier Metal 150 $45,00 /Ay Satın Al
  cPanel/WHM Lisansı (VDS) Admin Cloud $17,00 /ay Satın Al
  cPanel/WHM Lisansı (VDS) Pro Cloud $25,00 /Ay Satın Al
  Lisans Aylık Yıllık
  LITESPEED VPS $15,00 /Ay Satın Al
  LİTESPEED ULTRA VPS $23,00 /Ay Satın Al
  LİTESPEED 1 CPU $35,00 /Ay Satın Al
  LİTESPEED 2 CPU $49,00 /Ay Satın Al
  LİTESPEED 4 CPU $65,00 /Ay Satın Al
  LİTESPEED 8 CPU $90,00 /Ay Satın Al
  Lisans Aylık Yıllık
  Softaculous VPS – AYLIK $2,00 /Ay Satın Al
  cSoftaculous DEDICATED – AYLIK $3,00 /Ay Satın Al
  Lisans Aylık Yıllık
  CLOUD LİNUX $18,00 /Ay Satın Al
  CXS EXPOLİT $65,00 /Yıl Satın Al

  SUNUCU LİSANSI NEDİR? NE İŞE YARAR?

  Sunucu lisansları kullanılan işletim sitemlerini, web erişim panellerini ve sunucularını verimli hale getiren eklentilerin yasal olması ve size sunmuş oldukları deneme zamanlarından sonra kullanmanızı sağlayan üretici firmalar tarafından geliştirilmiş ürünler için oluşturulan keylerdir.

  Web hizmetinde ise bu lisanlar daha çok kontrol panel lisansı olarak tabir edilir. Lisansı olmayan bir kontrol panelini deneme süresi sonunda kullanma imkanınız yoktur. Bu lisanlar web sayfanızı tasarlar ve oluşurken sizlerin domain adı ayarlarını oluşturmanıza veri tabanı ayarlarını yapmanıza ve sisteme bağlı olacak e-posta adreslerini tanımlamanıza yardımcı olan lisanslardır.

  Birde bunların yanında sisteminizde dengeli bir çalışmayı sağlayan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmakta olduğunuz sunucunuzun dengeli bir şekilde çalışmasını ve yayınladığınız web sitelerinin kaynakları orantılı şekilde kullanmasını ve sitelerinizin bir sorun yaşamadan çalışmaya devam etmesini sağlamak amacı ile üretilmişti.

  1banner1

  MERKEZİ KONTROL PANELİ

  Sisteminize dahil birden çok web sitesini yönetmek için tek bir kontrol paneli kullanmanız yeterli olacaktır. Bu panel ile web sayfalarınızı yönetebilir, tüm web sayfalarınız ile ilgili gencelmeleri tek bir yerden yapar ve sitelerinizin performansını izleyebilirsiniz kaynak tüketiminizi görebilirsiniz.

  GENİŞ EKLENTİ İLE ENTEGRASYON

  Plesk Panel kontrol paneli Symantec, CloudLinux, Cloudflare, Atomicorp gibi birçok uygulama ile entegrasyonu yapılarak sistemin için gerekli olan tüm kaynakları kullanabilirsiniz. Bu sayede web sayfanızı yayınlarken yavaşlık ve güvenlik sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

  SİTE VE SUNUCU GÜVENLİĞİ

  Plesk panel kontrol paneli çekirdeğine yerleştirilen ve sınıfında lider ortakları aracılığı ile geliştirilmiş olan illetim sistemi, ağ ve uygulamalar genelinde en yüksek ve geniş güvenlik seviyesine sahip kontrol panellerinden biri olarak günümde en çok tercih edilen kontrol panellerinden biri olma özelliğine sahiptir.

  KOMPLE ESNEKLİK VE KONTROL

  Plek panel ile ihtiyacınız olan her hangi bir açık kaynak kodlu veya özelleştirilmiş uygulamayı kurabilirsiniz. SSH gibi tam kök erişimine izin verebilme özelliği sayesinde tüm işlemlerinizi SSH kaynaklı makinelerden de yapmanıza izin vermektedir.

  MAKSİMUM UYUMLULUK

  Tüm büyük sanallaştırma ve konteyner platformlarında ve AWS, Google Cloud, Alibaba Cloud, Azure & Vult gibi büyük bulut platformlarında çalışacak şekilde üretilmiş tek WebOps / Hosting paneli olma özelliğine sahiptir. Bu sayede tüm alanlarda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  WORDPREES SİTELERİ İÇİN ULTİMATE TOOLKİT

  Web sayfanız için seçmiş olduğunuz WordPress temalarını, eklentileri otomatik yükleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde klonlama, senkronize etme, güvenlik ayarları, yedekleme, yedekten geri yükleme gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz.

  PLESK PANEL NEDİR?

  Web sayfası için alan adı ve hosting olmazsa olmazlardandır. Alan adı sayesinde insanlar web sitenize kolayca erişim sağlarlar. Hosting ise web sayfanızın tüm içeriklerini kayıt ettiğiniz ve barındırdığınız yerdir.

  Plesk panel ise Windows veya Linux tabanlı işletim sistemlerinde kullanılmak için geliştirilmiş bir hosting yönetim panelidir. Plesk panel ile yapabileceklerimiz ise; yani alan adları ekleyebilir veya sistemden kaldırabiliriz. Kullanıcılara FTP hesapları açabilir ya da şifrelerini güncelleyebiliriz.

  Yeni e-posta adresi ekleyebilir veya ekli olan hesapları yönetebiliriz. Veri tabanlarını oluşturabilir bu veri tabanlarını bütün yönetimlerini yapabiliriz. Kullanımda olan klasörlerin yetkilerini ayarlayabilirsiniz.

  DNS tanımlarınızı yapabilirsiniz bu sayede web sayfanız için nameserverlar belirleyebilirsiniz. Web sayfanız ile ilgili istatistikleri takip edebilirsiniz. Plesk panel Windows tabanlıbir kontrol sistemi olarak üretilmiş olsa da Linux tabanlı işletim sistemlerinde de çalışmaktadır.

  2banner

  YATIRIM KORUNMASI

  CPanel- WHM sayesinde sunucunuzun analizini ve güncellemelerini otomatik olarak alın.bu sayede gelişen teknolojiyi kaçırmamış olacaksınız. Geliştiriciler ekibimiz tarafından tasarlanan CPanel-WHM, en yüksek kalitede güvenlik ve sunucu koruması sunar.

  KULLANICI HESAPLARI

  Sizlere sunmuş olduğu kolay ara yüzü sayesinde kullanıcı hesapları oluşturun ve yönetin, fiyatlandırma katmanı oluşturun ve müşterilerinizin sitelerini daha iyi yönetmesine izin verin. CPanel-WHM, özel veya sanal özel sunucunuzu (VPS) ölçeklenebilir bir iş fırsatına dönüştürür.

  CPANEL/WHM ÖZELLİKLERİ

  Yazılımımız, müşterilerinizi mutlu ederken, sıkıcı sunucu yönetimi görevlerini otomatikleştirerek ve akıcı hale getirmektedir. Bu özelliği sayesinde size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kontrol panelini şirket markanızla eşleşecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

  EŞSİZ MÜŞTERİ DENEYİMİ

  Müşterilerinize, WHM içine yerleştirilmiş yardımcı araçlar ve özellikler kullanılarak bire bir eşdeğer bir deneyim yaşatın. Kendi renklerinizi, resimlerinizi ve özel markalama varlıklarınızı birleştirin.500’den fazla uygulama ve eklenti mevcut olduğunda, her sağlayıcı hedef kitlesine özel bir deneyim sunmak için gerekli araçları ve gereçleri bulabilir ve barındırma işindeki nişlerini bulabilir.

  TRASFER YEDEKLEME

  CPanel-WHM yüklü sunucular arasında bilgi aktarırken tüm verilerinizi otomatik olarak yedekleyebilir bu yedek sayesinde aktarım sırasında oluşabilecek tüm sorunlara karşı kendinizi güvenceye alın. bir deneyim oluşturun. Kayıp bilgi hakkında asla endişelenmeyeceksiniz.

  SUNUCU İZLEME

  Sunucu izleme araçları ile günün herhangi bir saatinde sunucularınızda neler olduğunu öğrenin. Kaynak kullanımınızı görüntüle, günlük dosyası sorunlarını teşhis edin, otomasyonları yapılandır, dışardan gelebilecek saldırılara karşı sisteminizi koruyunuz.

  CPANEL-WHM NEDİR?

  Cpnael-WHM Linux işletim sistemi üzerinde çalışan ve PHP kaynak kodlu web sayfalarını host etmenizi ve yönetebilmenizi sağlayan bir hosting kontrol panelidir. Dünyaca ünlü bir kontrol panelidir. Hostinginiz ile ilgili bütün işlemleri bu panel üstünden yapabilirsiniz. Bu paneli anlatırken farklı bir açıdan da bakmak gerekirse düşünün web sayfanızı yayınlamak için bir hosting aldınız ama bu sistem sadece MS-DOS komutları ile çalıştırabiliyorsunuz.

  Bu sitemde dosya kopyalamanın ne kadar zor ve sıkıcı olacağını bir düşünün. Bunun yanı sıra size kaybettireceği zamanı da düşünürsek çokta sevimli bir durum olmayacaktır. Linux işletim sistemi arka planda böyle çalışmaktadır. Böyle bir görsel panel olmasa idi sizin bu işleri yapmak için ne kadar çok kod gireceğinizi bir düşünsenize bu kodları bilmek bir hayli zor olacaktır tabi. CPanel-WHM size sisteminizi yönetmek için size masaüstü gibi bir kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede tüm işlemleri tek bir tıkla ve kod girme gereksinimi duymadan yapacaksınız.

  CPanel-WHM ile yapabilecekleriniz; veri tabanı oluşturmak, e-posta hesabı açma ve yönetme, FTP hesapları ve yönetimleri, yedekleme yapabilme, disk ve trafik bilgileri kontrolü. Klasör şifreleme, Subdomain, Addon Domain ve Park domain ekleme, cronjob oluşturma, hazır CGI scriplerini kullanma, web sayfası yönlendirme, yönlendirme kontrolü, ağ araçlarını kullanma, hotlin koruması, indeksleme ayarları, IP yasaklama, web sayfasını ziyaret IP leri görme ve nereden geldiklerini görebilme, sitenizi ziyaret eden robotları görebilme.

  LITESPEED NEDİR?

  Litespeed hosting veya fiziksel sunuculara kurulan Linux tabanlı bir web yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde sunucuya gelen ziyaretçi trafiği veya yüksek kaynak kullanımını ölçeklendirebilen bu sayede sitemin daha verimli çalışmasını sağlayan bir yazılım türüdür. Günümüzde kullanılan en verimli ve sağlıklı web server türüdür. Bu yazılım ücretli olarak hizmete sunulmuştur.

  Dünyanın en eski web sunucularından biri olan Apache Web Server alternatif olarak üretilmiş olan Litespeed Web Server daha az işlemci ve kaynak tüketimi ile güncelliğini korumaya devam etmektedir. Gelişen dünyada sunucuların ağır çalışmasında etkili olduğu gerçeğini unutmamak lazım.

  Liteseepd web server sayesinde sunucular üzerindeki baskı yüzde 60 oranında azalmakta ve sunucuların rahat çalışması sağlanmaktadır.

  SOFTACULOUS NEDİR?

  Softaculous yazılımı cPanel-WHM kullanan sunucular için üretilmiş ve cPanel ile tamamen uyumlu çalışabilen hazır web sitesi uygulamalarının kurulumunu otomatik olarak sağlayan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde web sitenizi kurmak için Blog, Forum, Portal, Hosting Yönetimi, E-ticaret, Anket, Foto Galeri vb.

  Gibi hazır scripleri kurabilir ve daha sonra çıkacak olan güncellemeleri otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Kurulum çok kısa sürmekte ve sizin için gerekli olan veri tabanı, dosya ayarları gibi birçok işlemi otomatik yapmaktadır. Bu sayede ise size çok kısa bir sürede projelerinizi yayınlamak kalıyor.

  CLOUD LİNUX NEDİR?

  Cloud Linux işletim sistemi 2009 yılında hizmet sunulmuş özellikle birden çok web sitesi barındıran sunuculara kurulan bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi bulunduğu sunucudaki kaynakların yönetimini sağlayan ve sunucu performansının artmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. CloudLinux OS , CentosOS gibi illetim sitemleri üzerine kolayca kurulabilen bir uygulamadır.

  CloudLinux yaraları ise; CageFS özelliği sayesinde sistem özellikleri belirlemiş olduğunuz oranlarda düzenler bu sayede siteminiz stabil çalışmasına yardımcı olur. CloudLinux ile tüm kullanıcılarınıza özel işlemci, ram ve I/O kullanım limitleri belirleyebilirsiniz. Bu sayede tüm kullanıcıların kaynaklarını ayırır ve birbirlerinden etkilenmesini engellemiş olursunuz. Sunucularınızda oluşturulacağınız paketlerinize limit ve izolasyon yaparak daha fazla müşteri hesabı oluşturmanızı sağlar buda sizin maliyetinizi düşürür ve sunucu başına müşteri sayınızı artırır.

  %d bloggers like this: