fbpx

Comodo SSL Sertifikası

Comodo SSL Sertifikası ile web sitenizdeki güvenliği arttırın. en uygun SSL sertifikası fiyatları. Anında teslim. Üstelik ücretsiz kurulum fırsatı. Sadece SunucuYeri.com'da

Comodo SSL Sertifikası Paketleri ve Fiyatları

Türü Şifreleme Teslim Süresi Ücretsiz Kurulum WildCard Mobil Uyumluluk Yeşil Bar Onay Türü
Essential (DV) SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain Sipariş
Essential (DV) SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain Sipariş
Essential (DV) SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain Sipariş
Essential (DV) SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain Sipariş
Essential (DV) SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain Sipariş

Comodo SSL Sertifikası Nedir?

Ekonomik açıdan rahatlayıp, yüksek kalite standardında olan bir SSL sertifikasına sahip olmak isteyen kişiler Comodo sertifikalarından faydalanmaktadır. Comodo SSL nedir sorusu SSL ihtiyacı bulunan site sahiplerinin aklında bulunmaktadır. Sertifika ekonomik açıdan uygun ve güvenliği üst düzeye taşımaktadır. 256 bite kadar şifreleme desteği sunması ve kullanıcılara daha güvenli bir ortam sunması site sahiplerinin sertifikayı sevmesine sebebiyet vermiştir. Bu sertifikaya sahip olan elektronik ticaret sitelerinde hasılatların daha yüksek olduğu görülmektedir. Bunun sebebiyse ziyaretçilerin siteye güvenmesinden kaynaklanmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapan kişiler, öncelikle sitenin sahip olduğu sertifikalara göz atar. Comodo SSL ise kendini en iyi şekilde gösterir. Adres çubuğunda yer alan kilit işaretiyle ziyaretçiyi sitede tutabilme lüksüne sahiptir.

 

Sertifika aynı zamanda sitenin dijital ortamdaki güvenliğini temsil eder ve sitenin profesyonelliğini doğrular. Comodo SSL tüm panellere uyumluluk sağlamakta ve bütün bankalar üzerinden alışveriş yapabilme olanağını kendi bünyesinde bulundurur. Böylelikle site kullanıcılarının hepsi site üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilir. Bireysel ve kurumsal siteler tarafından rahatlıkla kullanılabilmesi, tercih edilme sayısını arttırmaktadır. Ayrıca sitenin güvenilir olduğunu doğrulaması, ziyaretçiler ile site sahibi arasındaki güven testini başarıyla tamamlamaktadır. Comodo SSL kullanabilmek için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Yaklaşık 10 dakika içerisinde kurulum tamamlanır ve site artık güvenilir olarak ziyaretçilere görünür. Sahip olduğu yüksek kalite standardı ve uygun fiyat opsiyonuyla site sahiplerini sevindirmiş, yüksek oranda katkı sağlamıştır.

6banner

Neden Comodo SSL Sertifikası Kullanılır?

SSL sertifikaları, sitelerin kullanımı, işlem yapılması gibi konularda kullanılan bilgi yani verilerin şifrelenerek sadece ilgililer tarafından kullanılmasını sağlayan ürünlerdir. Bu ürün sunucu ile kullanıcı arasında gerçekleşen tüm veri akışının güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu durumda Neden SSL kullanılır? sorusuna doğru bir şekilde cevap vermek gerekmektedir. Site ile site ziyaretçileri arasında güvenli bir şekilde iletişim ve veri akışı sağlamak konusunda etkin olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanılması ile herkese açık alanlarda bulunan internet ağına bağlanarak yapılan işlemlerde güvenliği sağladığı için son derece önemlidir. Bu ağlarda yapılan işlem, özel bilgi ve şifreler gibi tüm verilerin sadece ilgili taraflarca görülmesi için SSL sertifikaları kullanılmaktadır.

Extended Valıdatıon Ssl Sertıfıkası (Ev) Nedır?

Web sitesi adreslerinin doğru ve güvenilir olduğunu kontrol ederek kullanıcıyı uyaran özel bir teknoloji kullanılmaktadır. Sunucu ile kullanıcı ( verici) arasında gerçekleşen veri akışını şifrelemeye yarayarak güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeyi sağlamaktadır. Tarayıcılar tarafından ssl sertifikalarının tanınması ve gerekli olan şifrelemeyi yapabilmesi ise bu ürünlerde çeşitlilik oluşturmaktadır. Gerekli olan güvenlik seviyesine göre çeşitli ürünler üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır. Peki Extended Validation SSL Sertifikası (EV) nedir? En Üst Seviyede Güvenlik Sunan SSL Sertifikası SSL sertifikası üretiminde kademeli olarak güvenlik sağlayan sertifika çeşitleri oluşturulmaktadır. Extended Validation SSL Sertifikası güvenliği en üst seviyede olan sertifika türü olarak kullanıcıya sunulmaktadır. Bu sertifika yeşil adres çubuğu özelliği ile diğer SSL sertifikalarını seçmektedir.

Domaın Doğrulayan Ssl Sertıfıkaları (Dv) Nedir?

Sertifika otoritesi genel çerçevede domain doğrulama sertifikalarını hazırlamaktadırlar. Bu çerçevede domain kapsamında o isim üzerinde herhangi bir isim var mı yok mu diye belirli bir kapsamda araştırmak gerçekleştirirler. Bu sertifika ise en alt katman kısmında yer alan SSL sertifikası olarak bilinmektedir. Bu bağlamda yalnızca domain üzerinde bulunan Proje kapsamındaki CSR kodu alınmak suretiyle, sertifika otoritesini iletime işlemini gerçekleştirmek yeterlidir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi kapsamında domain doğrulayan ssl sertifikaları (dv) nedir? sorusuna hitaben verilecek cevap olarak ön plana çıkabilir. Herhangi bir domain kapsamında o isim var mı ya da yok mu diye detaylı bir inceleme gerçekleştirilir ve buna bağlı olarak, domain doğrulama kapsamında SSL sertifikası işlemi yapılır.

Sunuculardan Csr Alırken Nelere Dıkkat Edilmelidir?

SSL sertifikasını yenilemek ve aynı zamanda almak adına ilk yapılması gereken durumlardan biri, SSL sertifikası kurulacak olan sunucu bünyesinde CSR kodunu elde etmektir. Özellikle CSR kodunda yazılı olan bilgilerin önemi çok büyüktür. O yüzden CSR bilgileri girişi gerçekleştirirken mutlaka Türkçe karakterlerin yer almasına dikkat edilmesi gerekir.Organizasyon doğrulaması gerçekleştiren sertifika bünyesinde, ticaret kayıt sicillerinde yer alan şirket adı ile aynı olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Aynı zamanda domain adının yazımı gerçekleştirilirken bunun tam ve doğru şekilde yapıldığına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde birtakım problemler meydana gelir ve sorunlar yaşanabilir.Diğer taraftan domain uzantısının da düzgün bir şekilde yazımı gerçekleştirilmesi gerekir. Tabii sertifikalama gerçekleştirilirken mutlaka Domain isminin önüne karakteri yerleştirilmelidir. Bu bağlamda sunuculardan csr alırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusu adına bir bilgilere dikkat edilmesi yeterlidir.

Comodo SSL Sertifikası Nasıl Çalışır

Sunucular üzerine kurulumu gerçekleştirilen SSL, tek yönlü bir seçenek kapsamında iletişim şifrelemesi sağlar. Bu şifreleme adına sunucu bünyesinde private key ve public olarak iki değişik anahtar bulunur. Burada private key herhangi bir şekilde iletişim dışına sunucu bağlamında çıkamaz. Yalnızca public key ile birlikte bu işlem gerçekleştirilebilir ve bu sayede iletişim içeriğinin şifrelemesi yapılabilir.Bu şifrenin çözümü konusunda genel çerçevede, istemci bünyesinde sunucu yayınlaması kapsamındaki public key ile birlikte aynı zamanda; iletişim adına gerçekleştirilen o an için public key kullanımı yapılır. Bütün bu aşamalar göz önüne alındığı zaman ssl nasıl çalışır sorusunun cevabı verilmektedir. Oldukça karmaşık bir işlem kapsamında bu durum gerçekleştirilir ve SSL doğru bir sistem çatısı altında çalışır.

Organızasyon Doğrulayan Ssl Sertıfıkası (Ov) Nedır?

Organizasyon doğrulama işlemi gerçekleştiren SSL, domain doğrulama yapan SSL’ye nazaran arada bir fark bulunmaktadır. Bu da domain haricinde o domain çerçevesindeki sahibi olan organizasyon kapsamında doğrulama işlemi sağlanmasıdır. Bu SSL’yi almak için lazım olan belge seçenekleri, domain üzerinde gerçekleştirilen yayın sunucusundan alınacaktır.Bunlar ticari sicil kayıt belgeleri olarak bilinmektedir ve CSR Kodu ile birlikte organizasyon doğrulama işlemini gerçekleştirmektedir. İşte bütün bu seçenekleri sağlayan sistem konusunda organizasyon doğrulayan ssl sertifikası (ov) nedir? sorusuna karşılık bu cevap verilebilir.Diğer ismiyle comodo SSL olarak da bilinen bu sistemler, farklı işlemlerin bir arada gerçekleştirilmesine olanak vererek güven içerisinde çalışmaları sağlanmasına fırsat sunar. Bu da yoğun talep almasına imkan tanımaktadır.

5banner

Comodo SSL Sertifikası Özellikleri

Comodo, tüm bankalara uyumluluk göstermekte ve sitedeki verileri 256 bite kadar şifreler. Şifrelemesi sonucunda sitedeki veri transferi güven altına alınır ve üçüncü kişi tarafından bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Kişisel bilgileri koruması ve bu bilgileri şifre haline getirmesi, kimse tarafından görünmesine sebebiyet vermemektedir. Ayrıca SSL sayesinde sitenin kalitesi ön plana çıkacaktır. Profesyonel bir site için SSL sertifikası şarttır. Comodo bu ihtiyacı karşılayabilmek adına en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Tüm tarayıcılara uyumluluk sağlaması, protokolün diğer özellikleri arasında yer almaktadır. Protokol, şifreleme desteğini en üst düzeye çıkararak ziyaretçilerin siteye bağlı kalmasına yardımcı olmuştur.

Protokolün yüksek düzey güvenliğe sahip olması, sitenin sahibinin duyarlılık derecesini de göstermektedir. Kendi sitesine özen gösteren ve güvene önem veren bir görünüme sahip olmak, Comodo SSL kullanarak mümkündür. Böylece sitenin güven konusundaki duyarlılığı ön plana çıkacak ve kısa süre içerisinde ziyaretçi artışı gerçekleşecektir. Protokolün mobil uyumlu olması, mobilden alışveriş veya formun rahatlıkla doldurulmasına yardımcı olmaktadır. Güvenilir işaretini aynı zamanda mobil tarayıcılardan da görebilmek mümkündür. Bu olanakların sağlanması, sitenin sahip olduğu kaliteyi ön plana taşımakta ve sitenin geleceği güvence altına alınmaktadır. Diğer protokoller yüksek fiyatlarla hizmet vermektedir. Aynı özellikleri Comodo SSL de sunmakta ve daha uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam etmektedir.

Comodo SSL Kullanmanın Katkıları

Sitenin profesyonel, güvenli, şifreleme desteğinin olduğunu kanıtlayabilmek için Comodo SSL kullanmak yeterlidir. Protokolün kullanması her geçen gün siteye katkı sağlamakta ve sitenin kalitesini ön plana koymaktadır. Protokolü kullanan sitelerin profesyonel bir yapıya sahip olması daha kısa zaman almıştır. Otomatik doldurma verileri, formlar, kredi kartı gibi hassas bilgiler şifreleme desteğiyle korunarak ziyaretçiler güven altına alınmaktadır. Protokol sayesinde tüm bunlar gerçekleşirken, sitenin gün geçtikçe daha çok kitleye sahip olduğunu görebilmek mümkün olacaktır. Çünkü Comodo, sitenin ziyaretçilerinin aklındaki güvenlik problemlerini çözmektedir. Sahip olduğu garanti ile sitenin SSL konusundaki problemleri çözülecektir. Eğer sunulan hizmete rağmen, sitede güvenlik alt düzeydeyse sitenin masrafı SSL sertifikasını sunan şirket tarafından karşılanacaktır.

Comodo, kendi müşterilerini mağdur etmemek ve İnternet ortamını daha güvenli bir hale getirebilmek için çalışmalar sürdürmektedir. Protokolü sağladığı siteler kısa süre içerisinde gelişimini ziyaretçilerine göstermiştir. Ayrıca site üzerinden alışveriş yapacak olan kullanıcıların kredi kartı bilgileri sadece kendileri tarafından görüntülenmektedir. Bunu da sağlayan Comodo SSL protokolüdür. x509 ve PKCS standartlarına, mobile, cihazlara, tarayıcılara uyumlu olması; protokolün güvenilir olduğunun göstergesidir. Protokol kurulduğundan sonra siteye giriş yaparken adres çubuğunda kilit işareti görünür. Sitenin güvenilir olduğu yazılır ve yeşil bar görünmeye başlar. Ziyaretçiler sitede işlem yaparken herhangi bir şekilde kuşku yaşamaz. Rahatlıkla kullanıcılar işlemlerini yapabilir ve bu işlemler güven alt yapısıyla gerçekleşir.

Comodo SSL Sertifikası Fiyatları

Comodo SSL fiyatı diğer protokollere göre biraz daha düşüktür. Ekonomik açıdan katkı sağlaması ve sitenin güvenliğini kontrol altına alması en belirgin özelliklerinden biridir. Uygun fiyatla SSL sertifikası alabilmek oldukça zordur. Comodo SSL bunu tüm kullanıcılarına sunmaktadır. Kullanıcılar fazla masraf yapmadan dilediği gibi sertifikayı kullanabilmektedir. Elektronik ticaret sitesi kurup, kullanıcılarına güvenli olduğunu kanıtlayabilmek için Comodo SSL sertifikasını siteye yüklemek yeterlidir. Kurulum kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu da sitenin zaman kaybı yaşamasına engel olmakta ve sitenin hedeflerine daha çabuk ulaşmasına yardımcı olur. RC4, AES anahtarlarıyla şifreleme yapması ziyaretçilerin daha kolay form doldurmasına yardımcı olmaktadır.

İletişim, ödeme, kayıt ve giriş formları doldurulurken özel olan tüm bilgiler saklanır. Şifreleme desteği 256 bite kadar uzadığından dolayı kullanıcılar istediği bilgiyi siteye ekleyebilir. Sitenin güvenilir olduğunu direkt tek sertifikayla göstermek mümkündür. Bütün bu olanakları sağlayan Comodo SSL fazla masraf gerektirmemektedir. Statik site mührüyle hizmet vermesi ve her tarayıcıyla uyumlu olması protokolün tercih sebeplerinden biridir. Masraf ödemeden SSL sertifikası olmak isteyen kişilerin tercihi Comodo SSL olarak bilinmektedir. Sertifika siteye yüklenirken, kullanıcıların tüm bilgileri koruma altına alınmaktadır. Formlardan rahatlıkla bilgi hırsızlığı yapabilen kişilere engel olunmakta ve sitenin ziyaretçilerle yaşadığı tüm güven problemleri son bulmaktadır. Comodo SSL; uyumuyla, uygun fiyatıyla, yüksek kalitesiyle, siteyi güvence altına alınmasıyla bilinmektedir.

Comodo SSL Neden Tercih Ediliyor?

Sertifikanın tercih edilmesinin sebebi düşük fiyatla, siteye 256 bit şifreleme desteği sunarak sitenin verilerini güven altına almasıdır. Veri transferinin güven altına alınması ve siteyi arama motorlarında yükseltmesi, site sahiplerini etkilemektedir. Comodo SSL bulunan bir sitede verilerin üçüncü kişiler tarafından çalınması veya öğrenilmesi mümkün değildir. En güvenilir elektronik ticaret siteleri bile bu sertifikayı kullanmaktadır. Bireysel iş yapan kişilerin bu sertifikayı kullanmasının sebebi formları korumasından kaynaklanmaktadır. Formlara yazılan hassas bilgilerin okunduğu söylenmektedir. Bu söylentiye son verebilmek için Comodo SSL protokolü kullanılmaktadır. Protokol aynı zamanda kullanıcıların siteye olan güvenini arttırmakta ve tıklanma sayısını arttırmaktadır.

Comodo SSL sitelerin güvenlik konusundaki hassasiyetini ön plana çıkarmaktadır. Hassasiyetin ön plana çıkması, kullanıcıları bilgilendirmekte ve rahatlıkla site içerisinde işlem yapmalarına olanak tanımaktadır. Birçok sitede SSL bulunmamakta ve bilgilerin çalındığını görmek mümkündür. Buna son verebilmek için Comodo SSL kullanılmakta ve veri transferi esnasında bilgilerin çalınması mümkün hale gelmemektedir. Tüm tarayıcılarda kendini gösterebilmesi ve güvenilir olduğunu mobilden giriş yapan ziyaretçilere kanıtlaması, sertifikanın kalitesini ortaya koymaktadır. Bu kalite standardı birçok protokol tarafından sunulmamaktadır. Sunulsa bile daha yüksek ücretler istenmektedir. Bu da sitelerin SSL sertifikasına sahip olmalarını engellemektedir. Comodo SSL ise uygun fiyatla hizmet vermekte ve en yüksek kalite standardını sunmaktadır. Böylelikle site kullanıcılarının kişisel bilgileri en yüksek koruma yöntemleriyle korunmaktadır.

Positive Comodo SSL Sertifikası Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte online işlem ve internet kullanımı maksimum seviye ulaşmış bulunmaktadır. Bu durumda da güvenli bir şekilde veri akışını sağlamak ihtiyaç haline gelmiştir. SSL sertifikaları ile sunucunun ve kullanıcının arasında gerçekleşen veri akışı şifrelenerek güvenli hale getirilmektedir. Güvenlik düzeyi ve özelliklerine göre bu ürünlerde çeşitlilik oluşturulmaktadır.

SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol ederken, kullanıcı ve sunucu arasında gerçekleşen veri akışının güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. İhtiyaç duyulan güvenlik ve gizlilik düzeyine göre çeşitli SSL sertifikaları üretilerek kullanıcıya sunulmaktadır. Positive SSL Sertifikası da online işlem yapımında hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Positive SSL sertifikası bu özelliği ile online işlem yapan şirketlerin işlem içeriklerini ve kullanıcı bilgilerinin güvenliğini sağlarken, işlemin hızlı bir şekilde yapılmasını da sağlamaktadır. Positive SSL özellikleri farklı kullanıcı kitleleri için uygun olmakta ve tercih edilmektedir.

Sadece alan adı doğrulamaları için geliştirilmiş ve bu alanda kullanılan SSL sertifikadır. Cep telefonu, tüm cihazlar ve evrensel tüm tarayıcılar ile rahatlıkla çalışmaktadır. Eski tarayıcıların ise şifreleme gücünü arttırmaktadır. Kısa sürede alınmakta ve kullanıma hazır olmaktadır. Güçlü bir şifreleme özelliğine ve ID onaylama özelliği ile ön plana çıkmakta ve kullanılmaktadır. Online işlem yapma da verilerin güvenli bir şekilde şifrelenmesini ve etkili bir şekilde kullanıcı ve sunucu tarafından deşifre olma özelliğine sahiptir

%d bloggers like this: