fbpx

Rapid SSL Sertifikası

Neden Rapid SSL? Rapid SSL sertifikaları; %99 tarayıcı desteği ve tüm bankalar ile mükemmel uyum içinde çalışmaktadır.

Rapid SSL Sertifikası Paket ve Fiyatları

Türü Şifreleme Teslim Süresi Ücretsiz Kurulum WildCard Mobil Uyumluluk Yeşil Bar Onay Türü Fiyat
Rapid SSL 256Bit Hemen ok ok Domain $15.00 / Yıl Sipariş
Wilcard SSL 256Bit Hemen ok ok ok ok Domain $200.00 / Yıl Sipariş

Rapid SSL Sertifikası Nedir?

Sitelerin kendi şifreleme algoritmasını daha güvenli bir hale getirmek için SSL protokolü kullanılmaktadır. SSL protokolü, sitenin şifreleme güvenliğini üst düzeye taşımakta ve 128/256 bit ile korumaktadır. Koruma sayesinde site kullanıcılarının alışveriş yapması, şifrelerini güvenli hale getirmesi sağlanmaktadır. Rapid SSL nedir sorusu birçok kişinin aklında çalkalanmakta ve ne olduğu tam olarak bilinmemektedir. RapidSSL, düşük bütçeli bir SSL protokolüdür. Düşük bütçeli olması sahip olduğu kaliteyi değiştirmemekte ve birçok site tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. Uygun fiyatlarla hizmet vermesi yeni açılan bir site için gayet idealdir. Birçok site tarafından kullanılmasının sebebi yüksek fiyatlı SSL ile aynı güvenliği sağlamasından kaynaklanmaktadır. Tarayıcıların hepsi tarafından desteklenmekte ve tüm bankalarla uyumluluk sağlamaktadır. Uyumluluk sayesinde tüm sitelerde rahatça kullanılabilen bir SSL protokolüdür.

Şifreleme gücünü üst düzeye taşıması ve maliyetinin az olması, kullanıcıların tercih etmesini sağlamaktadır. Rapid sayesinde şifrelerin güvenliği hiçbir şekilde tehdit altına alınmamaktadır. Yeni bir site açıp, elektronik ticaretle ilgilenmek isteyen kişilere tavsiye edilen bir protokoldür. Diğer SSL protokolleri genellikle yüksek fiyatlarla hizmet vermektedir. Yeni açılan bir siteye yüksek fiyatlı SSL protokolü sağlamak kullanıcılara mantıksız gelmektedir. Kısa süre içerisinde teslim alınabilen RapidSSL sayesinde zamandan tasarruf edebilmek mümkündür. SSL’ alınırken herhangi bir evrak istenilmemektedir. Alan adının kişiye ait olduğunun kanıtlanması yeterlidir. Bunun için whois sorgulaması veya alan adına kayıtlı bir elektronik posta ile kanıtlayabilmek mümkündür.

6banner

Neden Ev Ssl Almalıyım?

SSL alınırken birçok kişinin aklında bazı sorular oluşmaktadır. Bu sorulardan biri de neden Ev SSL almalıyım sorusudur. Protokol; kimlik hırsızlıklarını, kullanıcıların yaşayacağı güvenlik problemlerini, üçüncü kişilerin site kullanıcılarının bilgilerine ulaşmasını engellemektedir. Tüm bankalarla, tarayıcılarla ve mobil cihazlarla uyumluluk sağlaması tercih edilme sebepleri arasındadır. Dinamik site mührü ve güvenilir yeşil simgeyi sunması; sitenin güvenilir olduğunu ziyaretçilere kanıtlamaktadır. Ayrıca elektronik ticaret sitelerinde kolaylıkla kullanılabilen protokoller arasında yer almaktadır. Belge gerektirmeden hızlı bir şekilde kurulumunun sağlanması, site sahibinin kısa süre içerisinde protokole sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Sitede yer alan tüm formlar yüksek güvenlik standardıyla koruma altına alınacaktır. Ev SSL bulunan sitelerin ziyaretçileri daha kolay ve hızlı işlem gerçekleştirebilmektedir.

Ev Ssl Tüketicilere Tarfından Biliniyor mu?

EV SSL sertifikaları güvenlik açısından üst düzey koruma sağlayan bir protokole dayanmaktadır. EV SSL protokolünün açılımı ise Extended Validation, yani genişletilmiş güvenlik onaylamasıdır. EV SSL tüketicilere tarafından biliniyor mu sorusuna ise tüketicilerin cevabı çoğu kez hayır olmuştur. Aslında EV SSL sertifikaları tüketiciler için görsel bir güvenlik sertifikasıdır. Adres çubuğunu yeşil renk yaparak, tüketicilere giriş yaptıkları sitenin ne kadar güvenilir olduğunu göstermektedir. EV SSL Sertifikaların Avantajları EV SSL sertifikaları Phishing gibi kimlik hırsızlıklarına karşı üst düzey bir koruma sağlar. Site güvenilir ise adres çubuğu yeşil renk olarak, koruma özelliğini de devreye çıkartır. EV SSL Sertifikası Hangi Tarayıcılarda Desteklenir? SSL sertifikası Microsoft 7, Firefox 3.0, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 tarayıcılarında desteklenmektedir. En fazla ise Microsoft 7 tarayıcısında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Ev Ssl Kullanarak Kimlik Hırsızlıgını Önleyebilir miyiz?

Ev SSL kullanan sitelerin, kimlik hırsızlığını kolay bir şekilde önlemesi protokolün en belirgin özelliklerinden biridir. Ev SSL kullanarak kimlik hırsızlığını önleyebilir miyiz sorusu protokolü sağlayan firma tarafından cevaplandı. Kimlik hırsızlığını önleyebilmek adına, 256 bite kadar şifreleme desteği sunulmaktadır. Ev SSL adres çubuğunu yeşil renge çevirir ve kimlik hırsızlığı gibi saldırıları önler. Böylelikle sitenin kimlik konusunda yaşayacağı problemler son bulur. Tüm tarayıcılara uyumlu olması ve saldırıları kolay bir şekilde algılayıp, önlemesi sertifikanın sağladığı katkıları ön plana çıkarır. Formlar doldurulurken şifreleme desteği devreye girer. Böylelikle kullanıcıların yaşayabileceği tüm güvenlik tehditleri engellenir. Güvenlik tehdidi protokol sayesinde oluşmamakta ve sitenin içerisinde işlem yapmak hızlı bir hal alır. Böylelikle site sahibi ve kullanıcılar zamandan tasarruf eder.

Ücretsiz Rapıd Ssl Sertifikası Kaç Gün Kullanılıyor?

Google üzerinde yükselerek, sıralamasını üst sıralara çıkarmak isteyenler SSL sertifikalarına ihtiyaç duymaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliği açısından bu sertifika son derece önemlidir. Rapid SSL sertifikaları Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Pek çok işletim sisteminin sertifika deposunda bulunmaktadır. Tek köklü sertifikadır. Kullanıcıların cevabını en merak ettiği soru ise; ücretsiz rapıd ssl sertifikası kaç gün kullanılıyor sorusudur. Bütün Rapid SSL sertifikalarını ilk 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu süre, kurulum hatasından dolayı oluşabilecek kayıplara karşı önlem olarak verilmektedir. Bu konuda ücretsiz kurulum desteği alabilirsiniz. Eğer sertifikanız beklediğiniz şekilde çalışmıyorsa; 7 gün içinde iade edebilirsiniz. E-fatura ya da e-arşiv gibi uygulamalar için Rapid SSL sertifikasını kullanabilirsiniz.

Rapıd Ssl Markası Güvenli mi?

RAPID SSL, GeoTrust’ın sahipliğinde yönetilen ve içeriğinde pek çok SSL sertifikası bulunan bir platformdur. RAPID SSL, uygun fiyatlı olarak pek çok SSL sertifikasını yüksek kalite ile kullanıcılara sunmaktadır. Satışların düşük fiyatlarla yapılması RAPID SSL markası güvenlimi sorusunu da akla getirmektedir. Fakat, RAPID, her ne kadar uygun fiyatlı sertifika programlarını müşterilerine sunsa da içeriğinde oldukça yüksek kalite barındırmaktadır. RAPID SSL Özellikleri RAPID SSL düşük bütçeye sahip kullanıcılara SSL sertifikaları sunmaktadır. Ayrıca, Symantec ve GeoTrust’ın güvencesi altında sertifika programlarını kalite ve gelişmişlik ile tüketicilere ulaştırmaktadır. Koruma ve denetim özellikleri ise kullanıcılar açısından oldukça beğenilmiştir. RAPID SSL Kontrolü RAPID SSL sertifikalarını kullanmaya başladıktan sonra kontrolünü sağlamak amacıyla Rapid SSL Checker kontrol aracını kullanabilirsiniz. Tüketicilere sunulan bu hizmet sertifikanın ne kadar doğru çalıştığını da göstermektedir.

Rapıd Ssl Google Seosunu Destekliyor mu?

Rapid SSL tüm tarayıcılara, mobil cihazlara uyumluluk sağlayan protokoller arasında yer almaktadır. Protokolün bu ayrıcalığa sahip olması arama motorlarında siteyi ön plana çıkarmasına da sebebiyet vermektedir. Rapid SSL Google Seosunu destekliyor mu soruları, sürekli akıllarda çalkalanan sorular arasında yer almaktadır. Seo desteğinin bulunması, siteyi arama motorlarına güvenilir olarak tanıtması tercih edilmesini sağlamaktadır. Elektronik ticaret sitelerinin sunduğu ürünlerin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması, SSL sertifikasının kalitesiyle alakalıdır. Rapid SSL kullanıcıları kısa süre içerisinde geniş bir kitleye ulaşabilmektedir. Rapid aynı zamanda sitenin güvenilir olduğunu ziyaretçilere kolay kanıtlamaktadır. Bu da ziyaretçilerin daha çok işlem yapmasını sağlar. İşlemlerin çoğalması protokolün sayesindedir. Böylelikle protokol siteye etki etmekte, ziyaretçiler artmakta ve site arama motorlarında yüksek başarı elde etmektedir.

RapidSSL Neden Tercih Ediliyor?

Masraflardan kaçınabilmek ve fazla fiyat ödemeden yüksek kalite standardına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir protokoldür. Protokolün uygun fiyatlı olması kalitesinden ödün vermemektedir. Bu da kullanıcıların rahatlıkla sitede zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır. Sitede alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinin gizli olarak gönderilmesini isteyen ziyaretçiler, sitenin sahip olduğu SSL protokolünü mutlaka kontrol etmektedir. Kontrolden sonra güvenilir olan sitelerden alışveriş yapılmaktadır. SSL sertifikası bulunmayan bir sitede alışveriş yapmak, güvenliği tehdit etmektedir. RapidSSL ise giriş, alışveriş ve iletişim formlarında bulunan kişisel bilgilerin korunmasını sağlar. Dış etkenler tarafından bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Bilgiler sitenin sahibi tarafından bile görünmemektedir. Korunmanın bu denli yüksek olması, site sahiplerinin tercih yönünü değiştirmektedir.

Ziyaretçilerine güvenilir olduğunu kanıtlayabilmek için ekstradan masraf ödemeyen kişiler için en olağan protokol olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca hızlı bir şekilde faaliyete geçmek isteyen siteler tarafından da tercih edilmektedir. Birçok protokol günler boyunca sitede aktif hale gelmezken, RapidSSL bir saat içerisinde sitede aktif olur ve şifrelemeleri güvenlik altına alır. Hızlı olması ve sitenin kullanıcılarına kendini göstermesi, sitenin geleceğine kadar etki etmektedir. Geleceğini ve kullanıcılarının bilgilerini güvenlik altına alan, tehditlerden koruyan bir yapıya sahip olması en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Sitede herhangi bir şekilde güvenlik tehdidi bulunmamakta ve tarayıcının alan adı bölgesinde güvenilir olduğu gösterilmektedir.

RapidSSL Hangi Sitelerde Kullanılabilir?

Protokol, tüm platformlara uyumluluk sağlamaktadır. Sosyal medya, elektronik ticaret, giriş ve alışveriş formu bulunan tüm sitelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Formların hepsini güvenlik altına alan ve hiç kimse tarafından görünmesine olanak tanımayan bir yapıya sahiptir. Platformlara uyumluluk sağlaması ve bilgilerin başkası tarafından görüntülenmesine izin vermemesi güvenliği en üst düzeye taşımaktadır. Hızlılığı, kolay kurulumu, güvenilir olduğunu kolayca kanıtlaması site sahiplerinin daha rahat bir şekilde iş yapmasına olanak tanımaktadır. Dinamik site mührüyle ziyaretçilerin güvenliğini sağladığı açık olarak adres çubuğunda gösterilmektedir. Ayrıca protokol mobil uyumludur. Böylelikle mobil olarak giriş yapan kişilerin de rahatlıkla kişisel bilgilerini sitede kullanabilmektedir.

Şifrelerin girildiği esnada protokolün sağladığı güvenlik sayesinde kullanıcıların aklında herhangi bir soru işareti bulunmamaktadır. Şifreler rahatlıkla girilebilmekte ve şifrelerin başkaları tarafından kullanılması mümkün değildir. Ziyaretçiler iletişim formu doldururken, formda yer alan metne kadar korunma sağlanmaktadır. Bu da iletişim güvenliğini de arttırmakta ve iletişim formlarının güvence altına alındığının göstergesidir. Kullanıcılar tarafından formların kullanılmaması sitenin sahip olduğu SSL ile alakalıdır. RapidSSL, kullanıcıların rahatlıkla formları doldurmasına yardımcı olmaktadır. Sunucu lisanslama özelliğiyle kurumsal şirketler tarafından kullanılabilecek bir protokol olduğunu da kanıtlamaktadır. Tüm sitelere uyumluluk sağlaması ve az masraf gerektirmesi site sahiplerinin rahatlıkla kullanabilmesine yardımcı olmaktadır. Site sahipleri protokolün kurulumu esnasında zorlanmamakta ve sadece site sahibi olduğunu kanıtlaması yeterli olacaktır.

5banner

RapidSSL Güvenilirliği

Protokolün güvenlik durumu en üst düzeyde ve tüm tehditlerden siteyi korumaktadır. Şifreleme güvenliği sağlamayan sitelerin geleceği pek aydın değildir. Rapid ise sitelerin düşük bütçeyle SSL sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. 128/256 bit koruma potansiyeliyle uzun bir anahtar genişliğine sahiptir. Anahtar genişliği ne kadar uzun olursa, güvenlik düzeyi de o kadar yüksektir. RapidSSL ise bu ikisini orantılı bir şekilde ayarlamış ve hizmetini bu şekilde sağlamaktadır. En özel bilgilerin korunma altına alınması ve dış etkenler tarafından bilgilerin çalınmaması isteniliyorsa site sahiplerinin RapidSSL alması gerekmektedir. Düşük bütçesiyle fazla olanak tanıması, site sahiplerini sevindirmektedir.

Düşük bütçeye sahip olan ürünlere güvenin olmaması tamamen yanlıştır. RapidSSL sahip olduğu özelliklerle bir sitenin güvenlik ihtiyacını rahat bir şekilde karşılamaktadır. Site içerisinde yer alan tüm formların korunma altına alınması bu protokolle mümkündür. Birçok kişi tarafından kullanılması ve güvenilir olduğunu kanıtlaması, tercih edilebilecek bir protokol olduğunu göstermektedir. Ön yargıyla yaklaşıp, daha yüksek fiyatlarla SSL protokolü almak isteyen kişilerin sonradan pişman olup fazla para verdiğini söylemesi de gündeme gelmektedir. RapidSSL, bir sitenin şifreleme güvenliğini birçok SSL protokolünün sahip olduğu standartlarla korumaktadır. Diğer protokollerden eksik olmaması, fiyatının da bütçelere uyum sağlaması bulunmayan ve sunulmayan hizmetler arasında yer almaktadır. Yıllık alınabilen bu hizmetin işletim sistemine kurulmadan çalışması mümkündür.

Ücretsiz Rapıd Ssl Sertifikası Kaç Gün Kullanılıyor?

Google üzerinde yükselerek, sıralamasını üst sıralara çıkarmak isteyenler SSL sertifikalarına ihtiyaç duymaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliği açısından bu sertifika son derece önemlidir. Rapid SSL sertifikaları Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır. Pek çok işletim sisteminin sertifika deposunda bulunmaktadır. Tek köklü sertifikadır. Kullanıcıların cevabını en merak ettiği soru ise; ücretsiz rapıd ssl sertifikası kaç gün kullanılıyor sorusudur.

Bütün Rapid SSL sertifikalarını ilk 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu süre, kurulum hatasından dolayı oluşabilecek kayıplara karşı önlem olarak verilmektedir. Bu konuda ücretsiz kurulum desteği alabilirsiniz. Eğer sertifikanız beklediğiniz şekilde çalışmıyorsa; 7 gün içinde iade edebilirsiniz. E-fatura ya da e-arşiv gibi uygulamalar için Rapid SSL sertifikasını kullanabilirsiniz.

%d bloggers like this: