Bedava Host Nedir

Bedava Host Nedir? Nasıl Çalışır?

Bedava Hosting Nedir? Nasıl Çalışır? dersek İnternetin oldukça popüler olduğu, günlük hayatımızda olmazsa olmazımız kabul edildiği zamanımızda, web siteleri ile ilgili barınma, depolama ve korunma amacıyla host firmaları artmıştır. Hosting firmaları, rekabet ortamı artıkça yeni paketlerle bu yarışa katılmıştır. Her geçen gün host türleri konusunda gelişimler ve ilerlemeler kayıt ederek, hizmetlerine devam etmektedir.

Bedava Host Nedir

Bedava host diye adlandırılan free host, adından da belli olduğu gibi ücretsiz olarak web sitesini barındıran, güvenliğini sağlayan, dosyalarını koruyan host çeşididir.

Bedava yani free hostlar ikiye ayrılır:

  • Reklamı Free Host
  • Reklamsız Free Host
Bedava Host Nedir

Reklamlı Free Host

Reklamlı bedava hostlar, hosting hizmetini size sunan firmanın istediği reklamları web sitenizde yayınlamanız karşılığında sunulur

Bedava Host Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Bedava hostların web siteniz için avantajlarını ya da sağlayacağı yararları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Free Hosting hizmeti bütçe ayırmadan bu hizmetten yararlanıp web sitenizi korumanızı, barındırmanızı ve internet ortamında yayınlanmasını sağlar.
  • Domain sahibi olmadan da yararlanabileceğiniz bir hizmettir.
  • Alan ve trafik konusunda her hangi bir kısıtlamada bulunmaz.
Bedava Host Nedir

About İbrahim Berkay

2000 yılında bilgisayar programcılıpı fakültesinden mezun olduktan sonra sektörde çeşitli bilişim firmaları ve kurumsal yapıların bilgi işlem departmanlarında hizmet verdikten sonra 2013 yılından bu zamana kadar sunucuyeri firmasında sistem mühendisi olarak çalışmaktayım.