Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Gerçekten Gerekli Midir?

SEO hosting gerçekten gereklimidir? Bu kavramı son yılların internet civarında en çok kullanılan kavramlarından birisi olarak ciddi oranda ilgi çekmektedir. SEO bildiğiniz gibi arama motoru sıralamalarında yükselebilmek için yaptılan çalışmaların tamamına verilen bir isimdir. Elbette ki bunun bir hayli değişik mevzu ile ilgisi var. Ancak seo hosting kavramı azıcık daha değişik bir anlamda değerlendirilmesi gereken ve bir hayli değişik kesim tarafından pozitif ya da negatif olarak yorumlar alan bir çeşit hizmet cinsidir. Gerçeğinde ise hosting ürünlerini çok daha fazla sattıran bir kavram olduğu da tam olarak doğru. SEO hosting dediğimiz kavram tamamı ile hosting işletmesinin sizlere sunacağı IP CLASS anlamı ile ilgili olarak bir nitelemeye ulaşır. Bildiğimiz üzere SEO için en verimli hosting IP adresleri bizlerin A CLASS diye söylemiş etmiş olduğumuz eşsiz ve nitelikli IP adresleri olarak ilgi çeker ve alt blokları çok enderdir.

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Faydaları

Gerçek bir seo hosting aldığınız takdirde bu demek olacak ki web siteniz A CLASS bir IP adresi içerisinde yer alacak ve eşsiz bir blok sahibi olacak. Arama motorlarının gözünde çok daha kısa bir müddet dilimi içerisinde otoriter kimliğine erişmeniz muhtemel olabilecek. Bunun dışında web sitelerinizin devamlı kesintiye uğramaması son derece ehemmiyetlidir.

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Gercekten Gereklimidir

Seo Hosting Tam Olarak Nedir?

Öncelikle seo hosting nedir? Tüm dünya genelinde A CLASS IP sistemi ile satılan ve SEO için son derece yararlı olan bir hosting cinsidir. Ancak ülkemiz genelinde A CLASS sınıfında IP satan şirketlerin rakamı bir elin parmaklarını geçmez. Fakat o kadar çok seo hosting satışı yapan seköt var ki bunun hangisinin doğru olup olmadığını sadece sizlere verilecek IP bloklarından anlayabilirsiniz. Gerçeğinde satışları yüksek miktarda arttırmak için geliştirilmiş olan bir nevi pazarlama taktiği olarak bu düşünülebilir. Tam olarak SEO web sitesine uygulayacağınız iç ve dış çalışmalardan oluşur. Tabi ki alan isminin yaşı ya da bu gibi değişik unsurlar ehemmiyetlidir. Ancak nereye giderseniz gidin ve kime sorarsanız sorun mesele web sitenizin hosting ile SEO arasındaki tek ilişkisi IP bloğu olacaktır. Bunun dışında rastgele bir avantaj kesinlikle olası bir şey değildir. Bu doğrudan şirket ile ilgili bir gidişattır ve SEO hosting kavramı ile hiçbir alakası yoktur.

Profesyonel Seo Hosting

Google arama motorunda üst sıralara çıkmanın en önemli şartı SEO çalışmasıdır. SEO çalışması, içeriği kopya olmayan site oluşturma çalışmasıdır. Bu kategoride önemli olan konulardan biri de satın alınan seo hosting seçeneğidir. Satın alınan hosting, daha önce kötü amaçlı kullanılması veya spam içermesi, SEO’yu olumsuz etkileyecektir. Bu konuda çözüm odaklı çalışan Sunucuyeri.com, sizin için en iyi seo hosting seçeneklerini bir araya getirmiştir.

Profesyonel bir web sayfasında, hosting konusunda doğru adım atmak gerekir. Özellikle sektörel anlamda öne çıkmanızda önemli rol oynayan Seo, en önemli konulardan biridir. Bu kategoride sitenizi uçuşa geçirecek en iyi hosting paketini tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Sanal dünyada markalaşmak isteyen bütün firmalar için profesyonel Seo çalışmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

SEO Hosting ve Backlink Çalışması

İçeriği Orijinal olan yani kopya olmayan site çalışması seo hosting çalışmasının ana konusudur. Backlink, seo paketlerinin en önemli konularından biridir. Aynı IP adresinden sitenize backlink yapıldığı zaman, Google açısından fazla bir değeri yoktur. Sunucu Yeri, farklı Ip adreslerden sitenize yönlendirme işlemi gerçekleştirerek seo hosting açısından performansı artırmaktadır. Firma, bu konuda deneyimli ve aynı zamanda tecrübeli eleman kadrosuna sahiptir.

İçeriğin kopya olmaması, tıklama sayısının artması ve siteye farklı Ip adreslerden giriş yapılması, SEO kategorisinin en önemli konularından biridir. Bu konuda profesyonel ekibe sahip firma, firmanız için en uygun hosting paketlerini sizler için satışa çıkarıyor.

SEO Hosting Paketleri

Her bir SEO paketi, farklı özelliklere sahiptir. Paketlerin fiyatları, içeriğe göre farklılık göstermektedir. Paket özelliklerini inceleyerek, en uygun seçeneği satın alabilirsiniz. Firmanın seo hosting Paketleri, aşağıdaki şu konuları kapsamaktadır:

1- Disk alanı,

2- IP adresi,

3- Domain sayısı,

4- Trafik GB miktarı,

5- Mysql Sayısı,

6- E-posta Sayısı,

7- C-panel ve Lite Speed Özellikleri,

8- Ücretsiz SSL

Türkçe panel özelliğine sahip hosting paketler, PHP Cpanel özelliğine sahiptir. Firma bu konuda pratik çözüm seçeneği sunmaktadır. Ayrıca firma WordPress, Joomla, Openchart, WHMCS, Magento ve Dolphin Script seçeneklerini sizler için bir araya getirmektedir. Diğer kullanıcıların kullanımını olumsuz etkilememek için firma seo hosting kategorisinde % 20 limitleme işlemi gerçekleştirmektedir. Firma iki farklı lokasyonda hosting seçeneği sunmaktadır.

 C- CLASS IP Sizin İçin Avantajdır

SEO Hosting konusunda profesyonel olan firma, C-Class ıp özelliği ile profesyonel çözüm seçeneği sunmaktadır. Seo’ya uygunluğunun göstergesi olan C-class ıp, birden fazla ıp adresinden backlink imkanı sunmaktadır. Arama motorunda rakiplerinizi geçmek istiyorsanız, Sunucuyeri.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Firma, sizin için en uygun seo hosting seçeneğini sunarak, en kısa sürede popüler firmalar içerisinde yer almanızı sağlamaktadır.

Sanal Özel Sunucu VPS (Vurtial Private Server)

Pratik kullanım özelliğine sahip bu sunucu, beraberinde birçok kolaylığı beraberinde getirmektedir. Özel sunucu imkanı sunan VPS, firmanın uzmanlık alanına giriyor. Değişik nedenlerle sitelerin hızı yavaşlar ve hatta kapanabilir. VPS sunuculara bağlı siteler bağımsız olduğu için diğer etkenlerden etkilenmez.

VPS Sunucunun Avantajları

Özel kategoride değerlendirilen bu sunucunun kullanım kategorisinde pratik özelliklere sahiptir. VPS sunucunun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Bu sunuculara yazılım yüklemek çok kolaydır. Firma, Vps konusunda pratik çözüm sunmaktadır.

2- Yazılım kaldırma işlemi bu sunucuda çok kolaydır.

3- Kontrol imkanını maksimum seviyeye çıkaran VPS, bu kategoride pratik çözüm sunmaktadır.

4- Ayrıca bu sunucuların Root erişim özelliği bulunmaktadır. VPS sunucunun bu avantajları firmanın sitesinde sizleri bekliyor. Sunucu işlemleri için bu konuda profesyonel elemanlarla çalışmalısınız. Ayrıca bu sunucuların fiyatı da oldukça makul özelliklere sahiptir. Özelliklerini göz önüne aldığınız zaman firma makul fiyat sunmaktadır.

Bu sunucuların güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Firmanın deneyimli personeli, VPS sunucu işlemlerinde güvenlikle ilgili konularda yardımcı olmaktadır.

VDS Sanal Sunucu

Bu sunucu, başka bir sunucuyu taklit ederek, sanal anlamda sunucu özelliğine sahiptir. VDS yönetim paneli, kontrol özelliği maksimum seviyede olan özel bir paneldir. Birden fazla sunucuyu kontrol etme imkanı sunan VDS sunucu, sadece kullanıcı tarafından kontrol edilmektedir. Başkası bu sunucuyu kullanamaz. Bu konuda profesyonel çalışma sistemine sahip firma, VDS sunucu konusunda güncel çözüm seçenekleri sunmaktadır.

VDS’nin Özellikleri

Pratik VDS çözümleri sunan firmanın sunduğu VDS sunucu hizmetinin genel özellikleri şu şekildedir:

1- Bir bilgisayar gibi sorunsuz bir şekilde açılıp kapanabilir.

2- Başlat butonu her zaman için sistemde açık durmaktadır. Bu özellik sayesinde sunucu kolaylıkla açılabilmektedir.

3- Yeniden başlat, yani reset butonu bulunmaktadır.

4- SSH erişiminde kullanılan root şifresi online değiştirilebilir.

5- Hostname değiştirme özelliği bulunmaktadır.

6- Bir bilgisayar kadar kolay kullanım özelliğine sahip VDS, yeniden işletim sistemi kurulum imkanına sahiptir.

Bu sunucu, yüksek trafikli sunucular için iyi bir seçenektir. Sanal sunucu özelliğine sahip VDS, birden fazla işletim sistemini barındırabilir. Bu özelliğe sahip VDS, firmanın uzmanlık alanına girmektedir. Deneyimli eleman kadrosuna sahip Sunucu Yeri, VDS işlemlerinde 7/24 çözüm seçeneği sunmaktadır.

 

About İbrahim Berkay

2000 yılında bilgisayar programcılıpı fakültesinden mezun olduktan sonra sektörde çeşitli bilişim firmaları ve kurumsal yapıların bilgi işlem departmanlarında hizmet verdikten sonra 2013 yılından bu zamana kadar sunucuyeri firmasında sistem mühendisi olarak çalışmaktayım.