Yandex Mail Sunucu Sorunu

Yandex mail sunucuları çalışmıyor yaklaşık 16:00 dan beri yandexin hizmet verdiği mail sunucuları çalışmamaktadır. Yapılan kontrollerde servislerin durduğu görüntülenmekte olup mx kayıtları aşağıdaki gibi boş olarak gelmektedir.

yandex-mail-sorunu

yandex-mail-sorunu

Reverse MX A records (PTR)ERROR: No reverse DNS (PTR) entries. The problem MX records are:
89.204.180.213.in-addr.arpa -> no reverse (PTR) detected
89.21.88.77.in-addr.arpa -> no reverse (PTR) detected
89.250.250.87.in-addr.arpa -> no reverse (PTR) detected
You should contact your ISP and ask him to add a PTR record for your ips

Yandex mail gelmiyor gitmiyor

Yandex mail gelmiyor gitmiyor Bu sorundan dolayı yandex kurumsal mail kullanan ve etkilenen kullanıcılarımız sunucuyeri pop hizmetlerini kullanarak mail alış verişlerine devam edebilirler. Bunun için hosting kullanıcılarımızın yapması gereken mx kayıtlarını default ayarlarına çekerek mail adreslerini oluşturmaktır. Sunucuyeri olarak herkese kesintisiz bir hizmet dileriz. Eğer Sunucuyeri hizmetlerinden yaralanmıyorsanız aşağıda yer alan kampanyamıza göz atabilirsiniz.

VPS Sunucularda Kampanya : https://sunucuyeri.com/sunucu/vps-sunucu/

About Yüksel Gürdamar

2003 yılından bu zamana kadar bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. Birden fazla bilişim firmasında bilgi işlem sorumlusu pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2009 yılında sunucuyeri firmasını ilk temellerini atarak bugün itibariyle 11 yıllık bir markanın hosting alanında hizmet sağlamasanın gururuyla sektörde kalite ve uygun fiyat politikasını ilke edinip firmamız adına kullanıcılarımıza daime kesintisiz bir erişim sunmak için çalışmaktayım.

Yorum Yaz