hosting-firmasi-secimi-nasil-yapilir-neden-onemlidir

Hosting Nedir ?

Genel anlamda hosting web sitelerinin verileri ile bilgilerinin toplandığı ve barındırıldığı, ihtiyaç duyulması durumunda erişim sağlanmasını sağlayan web sitesi barındırma anlamına geliyor. Yayınlanacak web sitesinin içeriği, tahmini ziyaretçi sayısı, türü ve hazırlanırken kullanılan yazılım diline göre farklı hosting yanı barındırma seçenekleri bulunur. Bu seçenekleri incelediğimiz hosting sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Web hosting nedir sorusunun cevabının tam anlamıyla karşılığı barındırma hizmeti, barındırma sağlayıcısı, web sitesi yani web sayfalarının internette kullanıcılar tarafından görüntülenmesi için gerekli sunucu altyapısı ve hizmetleri sağlayan şirketlerin verdiği hizmetin bütünüdür gibi alternatifler şeklinde de tanımlayabiliriz.

Biz SunucuYeri olarak tüm hosting ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Hosting paketlerimiz kurumsal , linux, windows , seo hosting, wordpress hosting ve reseller hosting gibi paketlerimiz ile kullanıcılarımıza ihtiyaçları doğrultusunda bir çok farklı seçeneklerde hizmet sağlamaktayız.

İlginizi çekebilir; WordPress Hosting Nedir

Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Web siteleri html , php , .net core v.b yazılım dili kullanılarak farklı platformlarda yazılan web ara yüzlerinden oluşmaktadır. Ayrıca web sitesi bileşenleri css , Javascript , video , resimler vb. bir çok içerikten oluşmaktadır. Şirketlerin ve bireylerin internet ortamına bir web sitesi yada web sayfası yayınlamasına olanak veren bir hizmettir. Bu web siteleri “Fiziksel yada sanal Sunucular” olarak adlandırılan serverlar üzerinde depolanmaktadır. İnternet kullanıcıları web sitenizi görüntülemek istediklerinde tek yapmaları gereken web sitenizin adresini veya etki alanını tarayıcılarına yazmaktır.Daha sonra sunucunuza bağlanacak ve web sayfalarınız tarayıcı aracılığıyla onlara teslim edilecektir. Bizde sunucuyeri olarak veri merkezi üzerinde kesintisiz hizmet odaklı konumlandırdığımız sunucularla yedekli İnternet bağlantılarıyla web sitelerinizi barındırmaktayız. Sitelerinizi barındırmak için alan adınızın olması gerekmektedir. Bir alan adınız yoksa, domain kayıt sayfamızdan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Hosting Özellikleri

Hosting özellikleri olarak SunucuYeri olarak sunduğumuz hizmetlerin bir bölümünü aşağıda sizlerle paylaşmaktayız. Yüzlerce bileşen sitelerinizin daha hızlı çalışması için litespeed desteği gibi bir çok imkan sağlamaktadır. Ek ihtiyaç ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta : Alanı adı (ör. www.sunucuyeri.com) ve barındırma şirketiniz tarafından sağlanan e-posta hesabı özellikleri ile etki alanı e-posta hesapları oluşturabilirsiniz (örneğin, adiniz@siteniz.com.tr).

FTP Erişimi : FTP bilgisayarınızdan web sunucunuza dosya yüklemenizi sağlamaktadır. Dosyalarınızı bilgisayarınızdan hosting alanınıza aktararak web sitenizin internet üzerinden erişilmesini sağlayabilirsiniz.Böylelikle tüm dünyaya kendinizi yada şirketinizi tanıtabilir eticaret sitelerinizle satışlar yapabilirsiniz.

SQL Desteği : SunucuYeri olarak kullanıcılarımıza mysql , mssql , oracle , mongodb v.b bir çok özellik sunmaktadır.

Php Desteği : SunucuYeri php 5.4 ,5.5 ,5.6 ……7,2 ve 7,4 tüm php sürümlerini desteklemektedir.

Hazır Site Desteği : SunucuYeri olarak sizlere yüzlerce hazır site scriptleri sunarak sadece sürükle, bırak , düzenle seçenekleriyle kolayca bir web sitesi oluşturmanıza ve yayınlamanıza olanak sağlar.

About İbrahim Berkay

2000 yılında bilgisayar programcılıpı fakültesinden mezun olduktan sonra sektörde çeşitli bilişim firmaları ve kurumsal yapıların bilgi işlem departmanlarında hizmet verdikten sonra 2013 yılından bu zamana kadar sunucuyeri firmasında sistem mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum Yaz