fbpx
 

WordPress Hosting Nedir

WordPress Hosting Nedir

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting  nedir genellikle göz ardı edilen internet hosting sistemi tüm etkin internet sitesinin en dikkat edilmesi gereken bileşenlerinden biridir. İhtiyaçlarınız amacıyla kaliteli hosting seçimi SEO puanını artırabilir. VPS, Dedicated planları gibi pek çok çeşitli wordpress hosting seçenekleri bulunmaktadır. Bu kılavuzda, internet siteniz için WordPress Hosting satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır.

wordpress_hosting
wordpress_hosting_3

WordPress Hosting Sistemi İçin Gereksinimler

WordPress’in çok hafif ve özellikli bir altyapısı vardır ve aşağı yukarı bütün internet Hosting şirketleri ile uyumludur. WordPress’in kurulumu için sistem gereksinimleri PHP versiyon 7, MySQL versiyon 5.7 veya daha üstü bir sistem gereklidir. Eğer bu sistemlere sahipseniz kolay bir şekilde WordPress Hosting’i yükleyebilirsiniz. WordPress ünlü bir marka olduğu için bütün internet Hosting firmaları WordPress için tek tıklama ile kolay bir kurulum sistemi kullanırlar.

wordpress_hosting
wordpress_hosting_2

WordPress Hosting Şeçim İşlemi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik ve hız wordpress hosting seçimi yaparken göz önüne almanız gereken önemli etkenlerdir. Fakat düşünmeniz gereken en önemli etken size uygun olan seçimdir. WordPress Hosting satın almadan önce ihtiyaçlarınızı değerlendirmeli ve bu işlemde bir paket satın almanız gerekiyor. Yukarıda anlatıldığı gibi VPS, Dedicated gibi farklı türde internet barındırma seçenekleri mevcuttur. Hangisinin sizin için en iyi çözüm olduğunu anlamak için bu seçeneklere bir göz atın.

wordpress_hosting
wordpress_hosting_1

Paylaşımlı WordPress Hosting Özelliği

Paylaşımlı Hosting sistemi WordPress’e yeni başlayan kullanıcılar tarafından tercih edilen en tanınmış türdür. Yeni kullanıcılar için en hesaplı ve açıkçası çok iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Paylaşımlı Hosting sistemi birçok fazla siteyle büyük bir server paylaştığınız alandır. Aynı serverdaki çok sayıda siteye sahip olmak için barındırma sağlayıcıları hizmeti çok uygun bir fiyatta sunabilir. Tüm sağlayıcılar arasında paylaşımlı hosting sistemi ile gördüğümüz en büyük yalan sınırsızlık özelliğidir. Aslında sınırsız diye bir şey kesinlikle yoktur. Sınırsız derken hala aktif kullanım kısıtlamalarına sahipsiniz. Siteniz önemli ölçüde server yükü almaya başlarsa, hesabınızı yükseltmeniz için öneri yapabilirler.

wordpress_hosting
wordpress_hosting_4

Ücretsiz WordPress Hosting Var Mıdır?

Ücretsiz internet Hosting hizmeti birçok yerde mevcuttur. Yalnız neredeyse tümünün bir çeşit dayatması var. Genellikle online forum sitelerinde ya da ufak gruplarda mevcut olan bedava Hosting bulabilirsiniz. Bazı şartları ve kuralları olabilir ve banner reklamlarını site içine koymanız istenebilir.

wordpress_hosting
wordpress_hosting_5