fbpx

Yurtdışı Sunucu

Türkiye ve Yurtdışı dedicated veya sanal sunucular ile size bulut ve yeni teknolojilerde yenilik hız ve performans getiriyoruz.

YURT DIŞI SUNUCU PAKET ve FİYATLARI

Dedicated Sunucularımız size en yeni özelleştirilebilir donanım, güçlü CPU’lar, sınırsız trafik ve en yüksek seviyede sunucu kullanılabilirliği, esneklik ve verimlilik sağlar. Her zamankinden daha fazla ham bilgi işlem gücüyle, 32 CPU çekirdeği ve 4 TB SSD HDD’in yanı sıra yüksek performans ihtiyaçlarınız için daha birçok özelliği seçin.

 Accounts

Free Trial

Projects

SSL

Storage

Domains

Sub-domains

Your Text

DEDICATED SERVER 10-CORE

$250

AYLIK

Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz)

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı 

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER DUAL 10-CORE

$335

AYLIK

2 x Intel Xeon E5 2630v4 (10 x 2.20 GHz)

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER AMD EPYC 16 CORES

$370

AYLIK

AMD EPYC 7282 (16 x 2.8 GHz

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

DEDICATED SERVER AMD EPYC 32 CORES

$429

AYLIK

2 x AMD EPYC 7282 (16 x 2.8 GHz

256 GB REG ECC RAM

Sınırsız Trafik

1 Gbit/s Bağlantı

1 adet IPv4 adresi & /64 IPv6 adresi 

Web Arayüzü Sayesinde Makineyi Yeniden Başlatma & Yeniden Yükleme

DDoS Koruma

Almanya Lokasyonu

Model Cpu Ram Hdd Ip v4 Hat Fiyat
SYFR-001 Intel C2350 1,70GHz 4 GB 1 x 120 GB SSD 1 1Gbit/sec $41,00 /Ay Satın Al
SYFR-002 Intel C2750 2.40GHz 16 GB 1 x 1 TB SATA 1 1Gbit/sec $53,00 /Ay Satın Al
SYFR-003 Intel® Xeon® D-1531 32 GB 2 x 500 GB SSD 1 1Gbit/sec $116,00 /Ay Satın Al
SYFR-004 Intel Xeon E3 1240v6 64 GB 3 x 1 TB SSD 1 1Gbit/sec $170,00 /Ay Satın Al
SYFR-005 Intel Xeon E5 1650v3 96 GB 3 x 500 GB SSD 1 1Gbit/sec $186,00 /Ay Satın Al
SYFR-006 2 x Intel Xeon E5 2620v4 128 GB 3 x 500 GB SSD 1 1Gbit/sec $221,00 /Ay Satın Al

YURT DIŞI SUNUCU NE ANLAMA GELİR?

Yurt dışı sunucu bulunduğu bölgedeki veri merkezlerindeki alt yapı yetersizliği veya ülkelerin kanunları ile belirlenmiş yasalar ile yasak kabul edilmiş web sayfalarının barındırılmasında kullanılmaktadır. Bu sistem için kötü amaçlı sitelerin barındırılmasında kullanılır demek yanlış olabilir. Şöyle düşünelim bulunduğunuz ülkede yasaklanmış ama dünya genelinde serbest olan bir ticaret ile uğraşıyor iseniz ve firmanız için bir web sayfasına ihtiyacınız var ise bu tür bir hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra ulusal ölçekli hizmet veren şirketlerde dünyanın değişik yerlerinde bulunan veri merkezlerinden bu tür sunucu hizmetleri almaktadır. Bunun sebebi ise hizmet verdikleri ülkelerde daha hızlı erişim sağlamak ve kendilerini o ülkede bir işletmeleri olduğunu belirtmek içindir. Bunun yanı sıra yurt dışı veri merkezleri alt yapı olarak birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle birçok firma bu sistemleri tercih etmekte ve hizmete başvurmaktadır. Yurt dışı sunucuları bir diğer özelliği ise ülkelere bağlı olarak bazı eklentileri ücretsiz olarak sağlayabilmeleridir.

1banner1

SUNUCUYA KURULAN İŞLETİM SİSTEMİ MODELLERİ NEDİR?

Bu konuda rahat olabilirsiniz sizlerin almış olduğu sunucu için istemiş olduğunuz işletim sisteminin kurulumu yapılarak sizlere teslim edilir. Unutmamanız gereken bir konu var bu ise istemiş olduğunuz işletim sistemi lisanslı ise genel lisans kuralı gereğince size belli bir gün sayısı kadar kullanım olanağı sağlar. Yalnız istediğiniz işletim sistemi ücretsiz bir yazılım ise size her hangi bir kullanım süresi ile kısıtlamaz. Bu sunucuları kiralayarak isterseniz üzerine kurulacak sanallaştırma programları sayesinde kendinize ait sanallaştırma platformlarını kullanabilirsiniz.

YURT DIŞI SUNUCU HİZMET ÜCRETLERİ NEDİR?

Yurt dışı sunucu hizmetleri genel olarak kurulum esnasında sizden bir ücret talep etmektedir fakat bizler ilk kurulum için sizlerden her hangi bir ücret talebinde bulunmamaktayız. Bilmeniz gerekken bir başka şey ise panel ücretlerinin dünya üzerinde olduğu gibi buralarda da aynı olduğunu, kullanmakta olduğunuz sunucu için sistem takibi gibi ürünleri istemeniz durumunda sizlerden ekstra ücretler talep edilmektedir. Bunun nedeni ise bu isteklerinizi karşılamak için veri merkezlerinin bünyelerinde personel çalıştırmalarıdır. Bu ise onlar için ekstra maliyet olarak görünmekte ve maliyeti kullanıcılara yansıtmalarıdır.

YURT DIŞI SUNUCUNUN SEO ETKİSİ

SEO kurallarından biri olan farklı lokasyon seçeneği farklı IP aralıklarını istemesi bir diğer tercih sebebidir. SEO hosting sistemleri için tercih edilemesin bu nedenledir. Web sayfanız için yapılan iyi bir SEO sayesinde web sitenizin arama motorları arasında yükselmesi ve sizlerin de bu durumdan dolayı yüksek karlar elde etmeniz bu tür ürünleri tercih etme sebebiniz olabilir. Günümüzün gelişmiş dijital alt yapısı web sayfalarına olan ilgiyi arıtmış bulunmakta insanların büyük çoğunluğu artık dünyanın neresinde olursa olsun web üzerinden alış veriş yapmakta. Bu nedenle bir sitenin SEO yapısın düzgün olması o sitenin görünürlüğünü artırmakta ve sitenin trafiğinin artmasına sebep olmaktadır.

Yurt dışı sistemlerde de Türkiye’de olduğu gibi güvenlik en yüksek seviyede tutulmaktadır

Bu sistemlerde 1Gbps kadar olan tüm saldırılar otomatik olarak engellenmektedir. Bu güvenlik duvarları bulundukları şirketlere göre farklılıklar göstermektedir ama en düşük limit olarak 1Gbps temel alınmaktadır. Size sunulan bu ücretsiz koruma dışında her hangi bir ek koruma satın alabilirsiniz. Bu ek korumalar sizlere fiyat olarak bildirilmektedir. Sizin için en uygunu olanı seçebilirsiniz. Bu seçim tamamı ile size bırakılmış durumdadır.

YURT DIŞI SUNUCU OLARAK YANLIZCA FİZİKSEL SUNUCUMU ALABİLİRİM?

Yurt dışı lokasyonlo olarak istediğiniz sunucuyu temin edebilirsiniz. Bunun için sadece fiziksel sunucu satın almak zorunda değilsiniz. İsterseniz VDS sunucuda satın alabilirsiniz. Bu sizin tercihinize bırakılmışıdır. Unutmamanız gereken tek bir şey var fiziksel sunucu ile VDS sunucular arasında bulunan ve sizlere sunulan özelliklerin farklılık gösterebilmesidir. Bunun için satın alacağınız ürünlerin özellikleri iyi incelemeniz ve daha sonra benim ürünümde niye bu özellik yok diye yakınmanıza ve firma ile sorun yaşamanızın önüne geçmiş olur.

YURTDIŞI SUNUCU PORT LİMİTLERİ?

Yurt dışından kiralayacağınız sunucuları internet çıkışları genel olarak 10Gbps port üzerinden sağlanmaktadır. Bu geniş bant özelliği sayesinde sunucunuzun 500Mbps kadar internet hızına ulaşılabilmesi sağlanmış olur. Bu sağlanan hız dünyanın her yerindeki veri merkezlerinde bulunmadığını hatırlatmakta fayda var bu alt yapı desteği gelişmiş alt yapıya sahip ülkelerde verilmektedir. Bu sistem ülkemizde de sağlanmakta olup bu hız için bazı durumlarda sizlerden ücret talep edilebilmektedir. Yurt dışı sistemlerde de bu ücret uygulaması ülkeler arasında değişmekte ve ülkeye göre farklılıklar göstermektedir.

SUNUCUDA ERM-CRM VEYA MUHASEBE PROGRAMI KULLANABİLİYORMUYUM?

Yurtdışı Sunucu Kiraladığınız sunucuda da yurt içindeki sunucular gibi sizleri için yazılmış özel ERM-CRM programları dâhil tüm muhasebe programlarını kullanabilirsiniz. Hatta bu ürünleri kullanmak için gerekli olan alt yapı ve sunucu size sağlandığı için bir anlamda bazı yatırımlardan da kurtulmuş olursunuz. Bu sayede verilerinize tüm mecralardan ulaşabilme kolaylığı yaşarırsınız.

2banner

YURT DIŞI SUNUCU İHTİYACIMI NEREDEN KARŞILIYORSUNUZ?

Sunucuyeri olarak bizler sizlere en iyi hizmet verebilmek için yurt dışı kaynaklı sunucularımız için en iyi lokasyonları tercih ediyoruz. Bunun için hizmet sağladığımız tüm veri merkezlerini inceliyor ve bizim kriterlerimize en uygun olan veri merkezleri olan Fransa, Almanya ve İngiltere lokasyonların dan hizmet sağlamaktayız. Bilmenizi isteriz ki sizin için seçmiş olduğumuz bu lokasyonlarda da ülkemizdeki veri merkezimiz gibi ihtiyaçlarınız için en uygun alt yapıya sahiptir. Bu nedenle her hangi bir kesitti sorunu asla yaşamazsınız.

%d bloggers like this: